Biçerci Arkadaşların Dikkatine!!!

Karabuku iyi bilirim.Eskipazar civarlari gayet iyi arazilere sahip..yol kenarlarindaki yerler gordugum kadariyla engebe yonunden bizim oralara gore duz sayilabilir..elbette vardir kotu yerleri kiyaslama o yuzden cok yapamam.Safranbolu baya iyi gibi gordum, Yenice tarafinda arazi yok zaten..koy nufusumuz yaslandi..eskiden tirpan orak harman yaparken, simdi bicerbaglar patoz var ama artik oda son demlerinde.herkes yaslandi hane nufuslari azaldi genc yok koyde.ama koylu gene bir sekilde gurbetten gelip ziraati ekebiliyor..koylu aslinda bizede baski yapiyor alalim ortak bisey bicelim diyolar..komsu koylerinen bizim koyde bicecegim alan en fazla 1500 dekari gecmez..o yuzden butceyi maksimun 50 binle sinirliyorum.sahibindende 8060 var kiyicisiz 50 lira diyor.bicer guzel ama hicmi hic anlamam hangisi bana gelir hangisi yaramaz bilmem.8060 iyimidir sizce.yada bunlarin fiyat performans makine olarak hangisi is gorur...sizin 1000 dekar araziye zaten bir bicer lazimmis. Su an sizin araziyi bicme maliyeti en az 25000 lira..5 senenin maliyetini bicere vermek akillica bence.senede makanik ile beraber 7 bin masraf etseniz gene 20bin kar kalir..daha piyasasida var bu isin..ama ben piyasadan cok koyun ihtiyaci ve tabi bir miktarda kar odakli dusunerek alim yapmak istiyorum..aslinda memuriyetten dolayi izin mizin derken bol vakit ayirabilirmiyim onuda dusunuyorum..gorev yerim memleketimde degil..babam zaten yapamaz..kafamda deli sorular.
Bu bölgeyi biliyorsun ben karabük merkezdeyim bizim araziler engebeli tabi düz yerler de var memuriyetin varsa sen vakit ayıramazsın izin alamazsın aldin diyelim hava müsait olmaz o yüzden biraz risk.alacagin makina ya patoz bağlanmamış ve devrilmemis makinaya bak 8060 8070 gibi makinalardan uzak dur onların yerine 1545 al temiz düzgün birşey makinanın bakımı diyip geçmemek lazım bu sene komple bakım parca işçilik 15000 tl tuttu ama biz aksilik olmazsa bu bakım bize 3 sene yeter 1545 lerin de cer dişlisi olan i ve büyük motorlu bulabilirsen ona bak

Bu bölgeyi biliyorsun ben karabük merkezdeyim bizim araziler engebeli tabi düz yerler de var memuriyetin varsa sen vakit ayıramazsın izin alamazsın aldin diyelim hava müsait olmaz o yüzden biraz risk.alacagin makina ya patoz bağlanmamış ve devrilmemis makinaya bak 8060 8070 gibi makinalardan uzak dur onların yerine 1545 al temiz düzgün birşey makinanın bakımı diyip geçmemek lazım bu sene komple bakım parca işçilik 15000 tl tuttu ama biz aksilik olmazsa bu bakım bize 3 sene yeter 1545 lerin de cer dişlisi olan i ve büyük motorlu bulabilirsen ona bak

8060 8070 gibi makineler neden cok tutulmuyor..sebebi nedir , cokmu israf ediyor mesela..yada motor gucu vs yeterli degilmi..sahibinden de 8060 baya guzel geldi gozume.tabi ici beni disi sizi yakarmi yakar..ne nedir bilmedigim icin bilincli bir tuketici olarak arastirip almayi tercih ediyorum..bilgilerinizi esirgemediginiz icin tesekkur ediyorum..1545 ile 8060 arasinda ne gibi farklar var mesela..oncelikle fiyat konusunda 1545 birinci tercihim olur..lakin orta ve uzun vadede kullanim performansi olarak basimi agritmayacak makineyi tercih etmem gerekli..sorun su ki eski bicer diyede komsular bictirmemezlik yaparlarmi bilemiyorum..ama ihtimal dahilindede olabilir dusuncesindeyim..tabi kendi yerlerimizi bicerkenki performansini gorenler dokuntu yapmadan bicince tercih edeceklerdir..cunku koylunun bicere cok ihtiyaci var..
Tayin islerini ayarlayabilirsem degmeyin keyfime..her turlu hasat imkanim olur..

8060 8070 gibi makineler neden cok tutulmuyor..sebebi nedir , cokmu israf ediyor mesela..yada motor gucu vs yeterli degilmi..sahibinden de 8060 baya guzel geldi gozume.tabi ici beni disi sizi yakarmi yakar..ne nedir bilmedigim icin bilincli bir tuketici olarak arastirip almayi tercih ediyorum..bilgilerinizi esirgemediginiz icin tesekkur ediyorum..1545 ile 8060 arasinda ne gibi farklar var mesela..oncelikle fiyat konusunda 1545 birinci tercihim olur..lakin orta ve uzun vadede kullanim performansi olarak basimi agritmayacak makineyi tercih etmem gerekli..sorun su ki eski bicer diyede komsular bictirmemezlik yaparlarmi bilemiyorum..ama ihtimal dahilindede olabilir dusuncesindeyim..tabi kendi yerlerimizi bicerkenki performansini gorenler dokuntu yapmadan bicince tercih edeceklerdir..cunku koylunun bicere cok ihtiyaci var..
Tayin islerini ayarlayabilirsem degmeyin keyfime..her turlu hasat imkanim olur..

Hocam 2011 de aldım 82 model 8060 alınca 5 bin lira bakım yaptırdım komple kayış bilya ogünden beri saat gibi makina 1545 in içinden geçer makina bakımlı topluysa korkma ama bakımlı değil hor kullanılmışsa tc 56 olsa nafile

• Beğen
Tepkiler: attismail