Biçerdöver sorunu

Arkadaşlar bizim köye gelen biçerçi bizim bir akraba var onunla beraber 2 kişinin daha ekini ni biçmeyeceğini söylüyor sadece o kişilerin ekinene başka biçerçi bulmak çok ama çok zor bu kişiler napabilir sizce

Arkadaşlar bizim köye gelen biçerçi bizim bir akraba var onunla beraber 2 kişinin daha ekini ni biçmeyeceğini söylüyor sadece o kişilerin ekinene başka biçerçi bulmak çok ama çok zor bu kişiler napabilir sizce
Abi onların geçmiş borcu vardır. Parayı verirlerse sorun çözülür. Yok mesele inat işiyse o 3 kişinin tüm akrabaları birleşip ona tarlaları biçirmesin başka biçer getirsinler. 10 - 20 kişi için gelir biçer.

Öylesini köye sokmıycan aslında.

Ya sadece inat başka bişey yok bizim köyde akraba sınırlı sadece biz varız onların yanında onlar biraz daha küçük çiftci onların hepsi 600 dekar edıyor bizde katılsa 1000 dekar edıyor iş karıştı Jandarmayı aradım komutan gelecek şimdi muhtarı aradık biz bitirmeye hiç gönlü yok

600 dekar az değil yakın köyde biçer yokmu bitirince geçerken onları da biçsin. İşin iç yüzünü bilmiyorum tabi ama biçerci lerin işi çok zor çok paraları kalıyor piyasada. O makinaya o kadar para ver, o kadar mazot yak, arızada parça parası, işten kalması VS ne bileyim yılda bikaç ay çalışabiliyorsun

Durduk yere ben bicmiyorum diyorsa ayıp etmiş. Hiç sokmayın o makinayı köye.
Ayıp etti muhtar makinacının suçu pek yok ama bize Bi 55 lik şart oldu kendimizin kiye bir kaç akrabayı biçeriz yeter bizim akrabanın ekonomik durumu biraz zayıf ondan dolayı onu ezıyor biz Bi biçer alırsak o muhtar o zaman görür daha önce tarla alırken bir kazık yedıydı arada Bi böyle istiyor köylerde kavga ve inat olmadan yaşamak artık buyuk sorun oldu

Arkadaşlar bir kaç kişi daha ıtıraz edınce o biçercı iptal yeni biçerci gelıyor muş ama biçer şart neredeyse her sene farklı bir sorun yaşıyoruz hepimiz
Biçer sıkıntı bilmeyen adam çalış tıramaz devrilmesi var falan ayarı arıza sı tamiri
Hemde sizin orada biçer çoktur biçer memleketi oralar
Bizim 50 senelik serüvende 4. biçer ci 40 sene aynı biçer aynı adam ve oğlu biçti 10 senede de değişti diğer 3 ü.
Eskisi cenaze olur yenisine güç yetmez biçerin .

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Biçer sıkıntı bilmeyen adam çalış tıramaz devrilmesi var falan ayarı arıza sı tamiri
Hemde sizin orada biçer çoktur biçer memleketi oralar
Bizim 50 senelik serüvende 4. biçer ci 40 sene aynı biçer aynı adam ve oğlu biçti 10 senede de değişti diğer 3 ü.
Eskisi cenaze olur yenisine güç yetmez biçerin .
Bicer işine 0 dan başlanmaz artik milyon liradan assa duzgun makina yok neredeyse
Ben 2 sene önce 0 dan balya işine başladim 65 bin tl ye aldimdi bugun aynisini 135 bine arkadaş aldı

Arkadaşlar her köyün arazi ve konumu farklı bizim köye biçerci biraz zor gelir sapa da kalıyor çünkü bu sene yı de atlattık öbur sene ye bakalım
Hadi bakalım geçmiş olsun Ufuk verimler iyimi sizin oralar bayır biçerdöver çalışması riskli.sezon öncesi birleşin biçerdöver ayarlayın

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo