Biçerdöveri Hangi Mahsuller Yıpratır

Bütün forum ahalisine sevgiler selamlar abilerim kardeşlerim aklıma takılan bir soru var bilgisi olan kullanıcılar yanıtlarsa sevinirim 2. El biçerdöver ilanlarına bakarken çoğunda mısıra çeltige girmemiştir diyorlar mısır ve celtik zaten ağır islenmesi zor mahsul biliyorum ama ilanın birisinde çekirdeğe girmemiştir yazmış satan kişi çekirdek de biçerdöverleri yoruyormu acaba

• Beğen
Tepkiler: Emirdag
Dingilde, gövdede kaynak, kırık, çatlak yoksa isterse taş biçsin fark etmez. Millet milyonluk makineyle çeltik biçiyor akıl mı yok. Bakımlı makinenin ne biçtiğinin önemi yok. Sonuçta mühendisler ona göre tasarım yapmış. Ayçiçekler boğaz zincirlerine zarar verebilir bir de yapışkan olduğu için makinenin içini pas yaptırır.

• Beğen
Tepkiler: Cengizhan-KILIÇ
Dingilde, gövdede kaynak, kırık, çatlak yoksa isterse taş biçsin fark etmez. Millet milyonluk makineyle çeltik biçiyor akıl mı yok. Bakımlı makinenin ne biçtiğinin önemi yok. Sonuçta mühendisler ona göre tasarım yapmış. Ayçiçekler boğaz zincirlerine zarar verebilir bir de yapışkan olduğu için makinenin içini pas yaptırır.
Yani genel mantık o zaten 1 den fazla ürünü hasat edebilen tekerlekli birer fabrika biçerdöverler ama kuru çekirdek bile olsa azda olsa yıpratıyormuş makinayı biz aspir biçerken 2016 deutzun egsoz manifolduna yapışıyordu çiçeğin o renkli yaprakları yağlı bitki olduğu için yapıştığı yerde kalıyordu ondan merak ettim sordum

Canlı mı bu yorulsun, değişmesi gereken parçalar değişir ve çalışır.
Motor yoruluyor diye gaz vermeyen şoförler motoru daha fazla yıpratıyor.
Mısırda özel kafes kullanmak gerekiyor, sac aksam daha fazla yıprar.
Destekli malzeme kullanılması gereken aparatlar olur.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

Gelen cevaplar için herkese çok teşekkürler aslında makinayı zorlayan mahsuller belli de genelde internette bir kaç ilanda böyle özellikle vurgulayınca satıcılar sanki celtige veya mısıra girmis makina alınmaz elinde kalır dökülür gibi bir algı oluşuyor

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı