BİLGE BAŞKAN

Ruhun şad olsun Bilge Başkan

Resimler ve ekler

• FB_IMG_1551295624722.jpg
    FB_IMG_1551295624722.jpg
    34 KB · Görüntüleme: 125
Olay sahip çıkmak değil aslında. Almanları ele alalım 1. Dünya savaşını kaybettiler neyi doğru neyi yanlış yaptıklarını analiz ettiler. 2. Dünya savaşına hazırlandılar. Onuda kaybettiler ama çok daha güçlülerdi. Şimdi sanayileri abd den de güçlü adamlar plan yaparak ilerliyor yok hitler şöyleydi bu böyleydi deyip zaman kaybetmiyor kişilere takılmıyor zaman neyi gerektiriyorsa onu yapıyor. Biz yapamıyoruz yapamayızda.

Almanların kafasının bizden çok çalıştığı için olmadı.Almanlardan daha çok gence ve zekaya sahibiz.Ama sadece onlar sürü halinde özgür kurtlar biz ise Hindistan topraklarında ki büyük görkemli ama özgür olmayan filleriz.Hükümetlerimiz,devlet yönetmiyorlar bizleri yönetiyorlar.Halbuki biz hükümetleri yönetip onlar devlet yönetmeli.Biz seçiyoruz ekonomiyi düzeltsinler orduyu güçlendirsinler diye.Onlar ise fırsat arayıp bizi yönetmeye çalışıyorlar.Ve yine filmin sonunda onların 2 dudağının arasında bilmem ne hibesi veriyoruz bilmem ne kredinin faizini erteliyoruz demelerini bekliyoruz.Aslında herşey eğitimli halktan geçiyor.Türk halkı aynen şu gibi;Köyde annesi babası tarafından susturulup bastırılmış kız üniversiteyi kazanır ve yabancı sehir de çakal zengin erkek sürüsünün hedefi olur.Akıllı olursa hayatta kalır yok aptal olursa yönetilir.

Erbakan zamanında bizim köye en az 30 traktör girdi 96 yılında çiftçinin mali para yapıyordu bütün emperyalizm e karşıydı ne amerika ne israil kimseyi önemsemedi 6 ayda türkiye yi şaha kaldırdı ama kimse kıymetini bilmedi
Rahmetli sagken dinci , yobaz ve geri kafalı , laiklik düşmanı olarak siniflandi hep maalesef toplumun büyük kısmından kabul görmedi. Maalesef ben ve yakın çevremde öyle düşünüyordu , bizler için otekilestirilmis ve sistem dışı bir liderdi.
Şimdi daha tarafsız gözle , sartlanmadan bakınca dedikleri çok doğruymuş , birçok konuda da çok hakliymis. Öldükten sonra hakkını vermek üzücü kendi adıma. Ama dogrularda bunlar.

İTÜ yü 3.96 puanla bitiren ve hala o notu geçen mezun yok
Devleti böyle adamlar yönetmeli
Ben erbakan in eski videolarını seyrediyorum adam o kadar zeki biriymiş ki turkiye nin bugün kü halini 30 yıl önce anlatmış ve söylediği herşey birebir aynı amacın ne olduğu bunları kimin başa getirdiği vs herşey planlı bir şekilde nasıl yapılmış şimdi daha iyi anliyorum

İTÜ yü 3.96 puanla bitiren ve hala o notu geçen mezun yok
Devleti böyle adamlar yönetmeli
Celal bey , Rahmetli parlak , zeki vb olumlu sıfatları taşıyan bir adam .
Fakat bu bitirme notu bilgisini şehir efsanesi olduğuna , doğru olmadığına dair birkaç bilgiye rastladım .
Bölüm birincisi bile değilmiş deniyor .
Elbette bu not bilgileri onun değerli bir insan olduğu gerçeğini değiştirmez , ben sadece edindiğim bilgiyi paylaşmak adına buraya yazdım . Yanlış anlaşılmasın kötülemek adına bir duruşum , küçümsemek adına bir duruşum yoktur .

Siyasi içerik içeren konular yönetim tarafından kilitlenmelidir.
Burda seven var sevmeyen var
Sağcısı var komünisti var
Demek istediğim insanları birbirine düşürebilir.
(Necmettin hocayla hiçbir derdim de yok ecevit olsa da aynı şeyleri yazardım)

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01

O dediğiniz kişiler neyin nerde ve nasıl konuşulacağını bilmeyen boş yapan tipler işte böylelikle forumdaki arkaşları tanımış oluyoruz

Ayrıca burda siyaset de yapılmıyor. İleri görüşleri olan bir şahısın tarım ve hayvancılık hakkında daha önce söylediği ve gerçekten lazım olan bir bilgi paylaşımı yapılmıştır. Eğer siz art niyetli değilseniz bu sayfada her gün çiftçilik öldü battı diye devletin başındaki kişiye veryansın edenler var. Onlarada uyarı yapardınız....

kansızlar askerimizi,polisimizi,öğretmen ve sağlık memuru, çoluk çocuk şehit edip,
onun siyasi kanadıyla;hem sözde solcusu hem sağcısı işbirliği yapar kimsenin sesi çıkmaz.
necmettin Erbakan gibi devlet ve millet düşkünü değerler;
millet adına,devlet adına ve özel hassasiyetle çiftçi adına bir söylemde bulunduğu zaman
o söylediği sözdeki vurgu değilde,
dini kimliğini ön planda tutuluyorsa,
belli olmuşturki;
biz o inekten süt alamamış;
peynirde yapamamış;
ekonomiyide teslim etmiş;
sıradaki ne teslim edeceğimizin hesabını yapmaya başlamışızdır.
Erbakanın o zaman söylediği söz bugün yaşanmaktadır.

konu siyasi değildir.
sevilsede,sevilmesede milli birlik ruhuna bir dokunuştur.
bu kelam için aklı selim hiç kimse birbirine düşmez sanırım.