bin lira banknot basma zamanı

1 kg peynir ya da 1 kg et almak için en büyük banknot (200 lira) yetmiyorsa,
1000 lira basma zamanı, gelmiş, geçmiş olabilir,

bu yapılırsa,
hem kağıttan, hem boyadan hem de işçilikten tasarruf edilmiş olur,

gerçi, harcamaların çoğu artık, kıredi kartı ile yapılmaktadır,

1000 liranın tedavüle çıkması, vatandaşın moralini düzeltebilir...

Bence de 1 sıfır ekleme zamanı geldi metal 5 ve 10tl kağıt 500 1000 hatta 2000 tl basılmalı
Enfilasyon yavaşlayacak denildi , tek haneye düşecek denilmedi.
1700 TL olan bağkur pirimi 3500 TL olmuş, bir sonraki seneye 5000 TL olması işten bile değildir.
Kağıt 5000 TL çıkma zamanı geliyor.
Bir kilo saman 5 TL olmuş.
Köy peyniri 8 kg sütten elde edilebilir, peynirin kilosunun 200 TL olması gayet doğaldır.
Köydeki hayvancılıkla sütün maliyeti 15 TL/lt altında olmaz.

Süt şuan nekadar iyi gözüksede önümüzdeki sezon maliyet çok ağır olur şuan gömüde mısır silajına 2tl diyorlar sezonda 2.2 2.5 tahmin ediyorum samanda ucuzlayacağını sanmıyorum her ay araba ve traktör fiyatları artıyor olmayan malın fiyatı artıyor
Geçen sene biçim satıcıya çekmesi bana her ay ödemeli 3 ay vadeli 95 kuruşa aldım yeni sezonda 135 kuruş olur diye düşünüyorum

Evet 1000 lira basma zamanı ama zaman kötü demiş biliyorsunuz, malum siyasi belirsizlik var, yönetimin değişmesiyle yeni gelenler basacak artık, şimdi basmaya yürek yetmez malum oy kaybederim korkusu varken kimse basmaz bin lirayı.

1 Lira ile oto yıkama makinesi çalışırdı, şimdi oto yıkama makinesine 10 liralık jeton alıyorsun, jetonu atıyorsun makine çalışıyor, yani 1 liranın hükmü kalmadı.

seçim öncesi 10 Lira demir 1000 lira banknot basacak yürekte siyasetçide yok yöneticide yok, yarım kilo şey lazım ona, mangal gibi yürek diyelim, öyleside yok malesef gelmez, anca abidik gubidikle mangalda kül bırakmayanlarla günler geçip gidiyor işte, insanoğlu unutkan, bu günleride nasılsa unutur diyor kandırıyorlar toplumları, bu konuda çok başarılılar.

• Beğen
Tepkiler: ilyas35
Evet 1000 lira basma zamanı ama zaman kötü demiş biliyorsunuz, malum siyasi belirsizlik var, yönetimin değişmesiyle yeni gelenler basacak artık, şimdi basmaya yürek yetmez malum oy kaybederim korkusu varken kimse basmaz bin lirayı.

1 Lira ile oto yıkama makinesi çalışırdı, şimdi oto yıkama makinesine 10 liralık jeton alıyorsun, jetonu atıyorsun makine çalışıyor, yani 1 liranın hükmü kalmadı.

seçim öncesi 10 Lira demir 1000 lira banknot basacak yürekte siyasetçide yok yöneticide yok, yarım kilo şey lazım ona, mangal gibi yürek diyelim, öyleside yok malesef gelmez, anca abidik gubidikle mangalda kül bırakmayanlarla günler geçip gidiyor işte, insanoğlu unutkan, bu günleride nasılsa unutur diyor kandırıyorlar toplumları, bu konuda çok başarılılar.
Onceden 5 tl ye tir yikiyorlardı

• Beğen
Tepkiler: toztoprak
oto yıkama tarifesine denk geldim internette

Traktör yıkama 300 TL
4X4 Traktör yıkama 400 TL

yanında incir ağacıda hediyedir heralde :)

1678282851287.png

Son düzenleme: