BİR HAFTADA %15 DEVALÜASYON

BU KADAR, KISA ZAMANDA, BİR AYDA, YÜZDE 25-30 DEVALÜASYON,

NEDİR BU?

IMF DAYATMASI MI?
KUMAR MI/SOYGUN MU?
EKONOMİK KRİZ Mİ?
SALGIN VURGUNU MU?
EKONOMİK SALDIRI MI?

BU DURUMDAN, KİMLER FAYDALANDI? FAYDALANACAK?

BİLEN VARSA, AÇIKLASIN BİLELİM...

ASGARİ ÜCRETE, %25 ZAM YAPILACAĞI SÖYLENİYOR...
ŞİMDİDEN, SIFIR ZAM DURUMUNA DÜŞTÜ...

GERİYE PAHALILIK/FAKİRLİK KALDI...
DOLAR MİLYARDERLERİ ARTIYORMUŞ...
BU, ÖĞÜNÜLECEK BİR ŞEY DEĞİL...

ASGARİ ÜCRET, EN AZ %60-70 HATTA, %100 ARTIRILMALI...
PATRONLAR, DAHA AZ BİRİKTİRMELİ...

Son düzenleme:
Parasal cozum onermissiniz, ise yaramaz.
Devlet arazilerini gercek ciftciye dusuk fiyata kirala, gubre ve mazotu dusuk fiyata alti ay vadeli ver, alim fiyatini ekimden once acikla. Gida fiyatini kontrola almis olursun.

Adalet sistemini, merkez bankasini rahat birak, ihaleleri yandasa verme. Ticarete ahlak gelsin.

Insaatcilara destegi kesin sifirla. Fabrika yatirimlarini destekle, iki uc yila duze cikarsin.

Parasal onlemlerle mehter gibi bir geri iki ileri oyalanirsin.

Parasal cozum onermissiniz, ise yaramaz.
Devlet arazilerini gercek ciftciye dusuk fiyata kirala, gubre ve mazotu dusuk fiyata alti ay vadeli ver, alim fiyatini ekimden once acikla. Gida fiyatini kontrola almis olursun.

Adalet sistemini, merkez bankasini rahat birak, ihaleleri yandasa verme. Ticarete ahlak gelsin.

Insaatcilara destegi kesin sifirla. Fabrika yatirimlarini destekle, iki uc yila duze cikarsin.

Parasal onlemlerle mehter gibi bir geri iki ileri oyalanirsin.
bu da 'ekonomik çözüm önerisi'...
desteklenmez...
getirisi az...ya da yok...

çiftçi 'ürünü' sattıktan sonra, fiyat katlanır...

tarımı, hayvancılığı halledersek, durum düzelecek...doğru
bu da 'akıl' işi...

Son düzenleme:
Amaç şuymuş düşük faiz yüksek kur
Kur yüksek olunca ithalat azalacakmış bizim ürünlerde yabancıya ucuz geldiği için ihracaat artacakmış ve cari açık kapanacakmış
Ben bu kadar saçma bir plan politika görmedim
Iyi de o mali almak isteyen vatandas ne yapacak, hepsini yabancilar mi alacak.

Bu yoneticileri destekleyen ve ekonomi bilen bir arkadas durumu aciklasa iyi olur, ogreniriz.

Kur yüksek olunca ithalat azalacakmış bizim ürünlerde yabancıya ucuz geldiği için ihracaat artacakmış ve cari açık kapanacakmış
kurun artırılması döviz çekmek hedefli olabilir

ithalatı azaltmak, gürük vegisini artırırsın...ithalat çekici olmaktan çıkar.

kur elde olmayan sebeplerden artmış olabilir...

Edirnede bulgarlarfan marketlere girilmiyor eskiden deterjan alırlardınsadece artık paraları değerli olunca adamlar bagajı tekmeyle vurarak kapatıyorlar pazara bulgardan girişmiyor esnaf öğrendi bulgarcayı bizden çok onlarla ilgileniyor

Paranın değerini üretim belirler siyasiler değil üretim varsaparan güçlüdür bizim ne ordumuz ne adaletimşz mede kurumlarımız fabrikalarımız kuvvetli fabrikalar yabancılara çalışıyor para yurt dışına kaçıyor kasa tıkır tıkır boş 600 vekil yandaşlar 5li çete köprü yol bs ülkenin iliğini kurutuyor paramız değer kaybediyor kim güvenite yatırım yapar sen tüm kurumları sattın inşaata yatırdın betonmu yiyecen adamın damadı çocukları bütün siyasetçiler çifte vatandaş kim araştırıyor hepsinş şirketleri vs var halk açlıktan ölür omurlarında olmaz ekmek 10tl olmadan kimse anlamayacak dış güç değil bütün ülkeler petrolü gazı satın alıyor almanya japonya ama dünya lideri hepsi demek petrolden depil kalelerini sattığın için batıyorsun bir kişi 5 maaş parayı çarçur ettiğin içğn batıyorsun liyakat sıfır