Bozok 45 S bağ bahçe

Ynt: Bozok 45 S bağ bahçe

Apple firması, IPad ile Samsung ' un ürettiği Galaxy Tab 10.1 arasındaki benzerlik yüzünden Samsung ' a dava açmış ve Samsung ' un ürettiği cihazın başta Almanya olmak üzere bir çok ülkede satışının yasaklanmasını sağlamıştı. Yine BMW bir Çin firmasına 5 serisinin far ve stop lambaları ile ön havalandırma ızgaralarının taklit edildiği gerekçesiyle açtığı davayı kazanarak Çin ' deki aracın üretimini ve satışını yasaklatmıştı.

Ama bizim ve bütün dünyanın ilk kez Massey Ferguson ' da gördüğü ve yıllarca Massey Ferguson ' un kullandığı traktör tipini, Bozok, Uzel, ITMCO, Başkent gibi bir çok marka kullanmasına rağmen, hiç biri bir mahkeme veya uyarı ile karşılaşmamışlardır.
Nasıl oluyor da bunu kullanabiliyorlar anlamıyorum.

arkadaşlar bozok traktörlerini çekemeyen arkadaşlara sesleniyorum. kendileri bizim traktöre laf atarken eskiden Hindistan' dan getirtmiş olduğumuz tafe traktörlerini boyayıp boyayıp Massey Ferguson diye satıyorlar ya, ayrıca biz o traktörleri bayii satış fiyatı olarak 23-24.000 tl den satarken 33,000 tl gibi uçuk bir rakama çiftçimize satmaya kalkmalarına ve massey firmasına (dışarıya kaçan paraya bakın) traktör başına üzerinde massey yazıyor diye 1,500 euro vermelerine ne diyeceksiniz. Bakın şimdi yıllardır dışa bağımlılığımızı kaldırmak için elimizden geleni yapıyoruz, Bozok markası yeni olabilir ama biz Landini ile başlayan süreç içerisinde çok yol katetik taktir edersiniz ki Tafe gibi bir tamamı yabancı olan ürünü bu fiyata mı alırsınız, Bozok gibi sınıfının en yüksek torkuna sahip (224 tork) yapılan denemelerde düşük yakıt kapasitesine sahip çoğu parçası yerli ( massey parçalarının çoğu uyumludur) bir traktörümü seçersiniz.

Uzelin 240 ları hindistanda yapılan 240 dan daha mı az yakıyor veya daha mı güçlü. Hindistanda yapılıyor diye uzelin 240 ından neyi eksik.Sadece biraz işciliği kaba. Peki bozokun motorları (lovol) nerede yapılıyor?

VALLA ARKADAŞ DOĞRU SÖYLÜYOR BİZZİM BURALARDA VAR YAKIT 240 DAN DAHA AZ VE DAHA PERFORMANSLI TUURBO TANKERLE DENENDİ PULLUK ÇEKTİ UZELDENDE TAFEDENDE DAHA İYİ PERFORMNS GÖSTERDİ.DENEMEDEN SONRA HERALDE 50 TANE OLDU GEZİCİ SERVİSLERİDE HER ÜÇ AYDA BİR UĞRUYO SIKINTI VARMI DİYE BEN UZELCİYDİM AMA BU UZELİN YERİNİ ÇOKTAN ALDI BURALARDA HELAL OLSUN FABRİKASINADA GEZİ DÜZENLİCEKLERMİŞ YAZIN İSTANBULDAYMIŞ FABRİKASI BURADAKİLER ÇOK MEMNUN TRAKTÖRDEN TORKU EN YÜKSEK TRAKTÖRMÜŞ RAKİPLERİNE GÖRE

Ark daşlar ben vıtese taktım kafaya KUSURA BAKMAYIN MASSEY kullanıcıları ama 240 ında bozuk unda VITESLERI NI URETEN MUHENDISIN BEN TA... sop-*-sa kardesım ole sacma bır vıtes mı olur ya koy adam gıbı arablardakı gibi vıtesı

1 3 R 4 2

2 4 R 1 3

Mf sırf bu yuzden tutulmadı dedemn 240 ı kullnırken 3 den 4 e atarken ılla sorun yasıyorum R ye atıcam dıye korkarak 4 e atıorum hatta dedem kullanırken cogu kez 3 den gerıye taktı ;D ;D

Alışınca çok kolay. Burada yüzlerce düz şanzuman 240 mf var. Senkromej tutulmaz burda kimse de şikayat etmiyor. Alışkanlık meselesi. Fakat newholand vitesi gibi olsa elbette güzel olurdu.

Fiat_Junior link=topic=55730.msg679688#msg679688 date=1357417963' Alıntı:
Ark daşlar ben vıtese taktım kafaya KUSURA BAKMAYIN MASSEY kullanıcıları ama 240 ında bozuk unda VITESLERI NI URETEN MUHENDISIN BEN TA... sop-*-sa kardesım ole sacma bır vıtes mı olur ya koy adam gıbı arablardakı gibi vıtesı

1 3 R 4 2

2 4 R 1 3

Mf sırf bu yuzden tutulmadı dedemn 240 ı kullnırken 3 den 4 e atarken ılla sorun yasıyorum R ye atıcam dıye korkarak 4 e atıorum hatta dedem kullanırken cogu kez 3 den gerıye taktı ;D ;D

Bende korkuyordum 2 den 3 e atarken geriye geçer mi diye ama durmadan geçmiyor malesef.. Dene istersen.. ;)

vale link=topic=55730.msg671560#msg671560 date=1356370483' Alıntı:
yok abi motorun perkinle alakası yok ..parçalar olmaz .ama diğer taraflaraı uyabilir ..duyumlarıma göre bozokta parça sıkıntısı varmış..

Motor konusu tam bir sıkıntı abi, perkinsle bağlantılar varda ne neydir çözemedim daha..
Perkins hacmi 3.3 lt bunun 3 lt yani isteler de parçalar uymaz gibi..1103D 33 motor kullansalar bu kadar sorun olmazdı sanırım..

1103d-33 motor kullanırlarsa traktörün motoru baya bir kaliteli olur. O zamanda maliyetleri artar. Kar marjları da düşer. Bu da işlerine gelmez. Daha çok kazacanaklar.