BOZOK TRAKTÖR UZELİN YERİNİ ALIYOMUŞ

Ynt: BOZOK TRAKTÖR UZELİN YERİNİ ALIYOMUŞ

Buda yeni turbo intercooler ayrıca askı pedal :
resim141p.jpg

resim141p.jpg

resim1431.jpg

Bu bağ modelleride iyi olmuş...Askı pedalı diğer modellere taksalar bari :)

nabolant link=topic=51614.msg611221#msg611221 date=1341129278' Alıntı:
bozok un tek 45s modeli var ,bir modelle uzelin yerini nasıl alacak ? daha çok ekmek yemesi lazım

Necati abi, 265-266G gibi yüksek modellerini soran oldu, 2013 sonuna doğru çıkacak dediler.. Ürün gamı genişlerse büyük kitleye hitap edebilirler..

Sizce uzelin yerine üretim ve satış yönünden oturabilecek mi? Zaten uzelin müdürleri şu an hep bu firmadaymış. Sizce gelecek bozok için nasıl olur?

PLADAL link=topic=51614.msg617351#msg617351 date=1343469781' Alıntı:
Sizce uzelin yerine üretim ve satış yönünden oturabilecek mi? Zaten uzelin müdürleri şu an hep bu firmadaymış. Sizce gelecek bozok için nasıl olur?

Kara düzen gidip durursa gitmez bence, düz platformlu, vitesler yanda olmayan traktör yok gibi..Sürücü bölgesinin daha ergonomik olması lazım bence.
Bunlar içinde yeni projeler vs. lazım madem Uzel gidiyoruz 3.050-3.060 yapsalar daha güzel olur...Oradan da Phantom ' un büyük serisine atlasınlar... :) :)
Çok mu şey istiyorum bilmiyorum.. :) bils-*-

PLADAL link=topic=51614.msg612261#msg612261 date=1341400858' Alıntı:
Buda yeni turbo intercooler ayrıca askı pedal :
resim141p.jpg

resim141p.jpg

resim1431.jpg

uzel 240s gold gardener =bozok45s miydi neydi? :) çıksınlar piyasaya görelim olmadı etiketleri söker özel istek uzel üretimi yaptırdık der dolanırız :) (uzelin iflasından habersiz bir sürü insan var :) )

kubilay07 link=topic=51614.msg660480#msg660480 date=1354914592' Alıntı:
uzel 240s gold gardener =bozok45s miydi neydi? :) çıksınlar piyasaya görelim olmadı etiketleri söker özel istek uzel üretimi yaptırdık der dolanırız :) (uzelin iflasından habersiz bir sürü insan var :) )

Biz geçen seneden beri kullanıyoruz bir sorun varsa sorabilirsin abi?
http://www.trakkulup.net/fotograflar-(cekimler)-409/bozok-45s-salatalik-arasi-surumu/
Bizim motor..

kubilay07 link=topic=51614.msg660747#msg660747 date=1354970120' Alıntı:
motor olarak perkins mi kullanılmış yoksa başka bir markamı tercih edilmiş?

Motor olarak dıştan bakıldığında Perkins ' ten ayırt edilemeyecek benzerlikte Lovol marka motor var..Zamanında Perkins Lovol işbirliği ile üretilmeye başlamış ama sonrasında ismi Lovol olarak üretmeye başlamış yazıyor nette.. 2.99 lt 3 silindir 55 hp Turbo İntercoolor bir motoru var..
Şu an 510 saatte bu saate kadar motordan kaynaklı bir sorun çıkarmadı..

demir45 link=topic=51614.msg660763#msg660763 date=1354970880' Alıntı:
Motor olarak dıştan bakıldığında Perkins ' ten ayırt edilemeyecek benzerlikte Lovol marka motor var..Zamanında Perkins Lovol işbirliği ile üretilmeye başlamış ama sonrasında ismi Lovol olarak üretmeye başlamış yazıyor nette.. 2.99 lt 3 silindir 55 hp Turbo İntercoolor bir motoru var..
Şu an 510 saatte bu saate kadar motordan kaynaklı bir sorun çıkarmadı..

anladım 240tan 5 bg fazlası var onun için iyi çekiyor :) inşallah hiç sorun çıkartmaz :)

kubilay07 link=topic=51614.msg660772#msg660772 date=1354971564' Alıntı:
anladım 240tan 5 bg fazlası var onun için iyi çekiyor :) inşallah hiç sorun çıkartmaz :)

İnşallah.Temennimiz o yönde.. Birde şanzıman 240 gibi seri değil onunda etkisi var..

ENES4422 link=topic=51614.msg660775#msg660775 date=1354971769' Alıntı:
Uzel markalarda Perkins motor vardı bunlarda başka motor var. Ayrıca internet sitelerinden baktım Hindistan malı ürünler.

Bunun motoru Çin ' den geliyor.. Diğer tarafları burada yapılıyor diye biliyorum ben..

http://www.lovolengines.com/en/index.asp
Motorlarının sitesi..

Yok Çin değil. Massey Ferguson, Fendit, Valtra ve Çelıncır traktörlerinin hepsini Ameriakan AGCO firması üretiyor. Büyük Fergusonlar İTALYA, FRANSA, BİREZİLYA, AMERİKA fabrikalarında üretiliyor.

Orta ve küçük Fergusonlar HİNDİSTAN ' da Tafe firması tarafından üretiliyor. Ben bunları bayiye gidip inceledim hatta motor kapağının altında MADE İN İNDİA yazar. Bizimkiler sağ şanzuman tarafına TÜRK MALI etiketi vurmaya başladılar.

20 gün önce 240 ' lığı 35.000 liraya bana verip bendeki 135 ' i takaslayacaklardı kabul etmedim.

ENES4422 link=topic=51614.msg660780#msg660780 date=1354972591' Alıntı:
Yok Çin değil. Massey Ferguson, Fendit, Valtra ve Çelıncır traktörlerinin hepsini Ameriakan AGCO firması üretiyor. Büyük Fergusonlar İTALYA, FRANSA, BİREZİLYA, AMERİKA fabrikalarında üretiliyor.

Orta ve küçük Fergusonlar HİNDİSTAN ' da Tafe firması tarafından üretiliyor. Ben bunları bayiye gidip inceledim hatta motor kapağının altında MADE İN İNDİA yazar. Bizimkiler sağ şanzuman tarafına TÜRK MALI etiketi vurmaya başladılar.

20 gün önce 240 ' lığı 35.000 liraya bana verip bendeki 135 ' i takaslayacaklardı kabul etmedim.

Senin dediklerin Massey Ferguson abi bunlar KARACABAY firması tarafından üretiliyor..BOZOK Traktör diye..
http://www.bozoktraktor.com.tr/
Bu traktörün Hindistan ' la alakası yok abi..Motoru yukarıda verdiğim linkte bulunan Lovol marka,senin dediklerinde Hindistan Sipmson marka motor var..
Bu motorun tüm kaporta aksamı, çamurluk, basamakları,mazot deposu,tamponu,tentesi Tek iş traktör tarafında üretiliyor biliyorum.. Göstergeler Ölçüsan marka..Lastikler Lassa veya Petlas marka şanzuman disfransiyel kime yaptırıyorlar bilmiyorum..

http://www.trakkulup.net/fotograflar-(alintilar)-11/bozok-45s-turbo-intercoolor-disk-fren/

Yanlış anlama oldu sanırım. Türkiye ve diğer ülkelere ilk zamanlarda (10 yıl kadar) TAFE olarak satıldı. Geçen yıllarda Karacabey tesislerinde üretime başlandı hatta BOZOK olarak 480 ve 640 larda var. Dediğin gibi tamamen Hindistan değil artık.

Hatta Simpson motorun aynı kategorideki Perkins motordan üstün olduğunu anlattılar. Perkins motorun İngiltere fabrika sitesine girdim onlar da üretime devam ediyor. Bu arada bizim ERKUNT firmasının ürettiği motorların yaklaşık yarısını Perkins ismini kullandığı için lisans bedeli olarak İngiltere ' ye gönderdiğini de öğrendim. Keşke motorun adını değiştirseler mesela onun adını da ERKUNT koysalar.

ENES4422 link=topic=51614.msg660784#msg660784 date=1354973717' Alıntı:
Yanlış anlama oldu sanırım. Türkiye ve diğer ülkelere ilk zamanlarda (10 yıl kadar) TAFE olarak satıldı. Geçen yıllarda Karacabey tesislerinde üretime başlandı hatta BOZOK olarak 480 ve 640 larda var. Dediğin gibi tamamen Hindistan değil artık.

Hatta Simpson motorun aynı kategorideki Perkins motordan üstün olduğunu anlattılar. Perkins motorun İngiltere fabrika sitesine girdim onlar da üretime devam ediyor. Bu arada bizim ERKUNT firmasının ürettiği motorların yaklaşık yarısını Perkins ismini kullandığı için lisan bedeli olarak İngiltere ' ye gönderdiğini de öğrendim. Keşke motorun adını değiştirseler mesela onun adını da ERKUNT koysalar.
Onun için sadece ismini değiştirmesi yetmez yeni baştan bir motor dizayn etmesi gerekir kendine özgü...

Çok doğru, Erkunt Motor İmalatı sitesine bakarsan adamlar, onlarca markayla anlaşmalı çeşit çeşit üretim yapıtorlar. İsteseler dünya kadar motor mühendisleri var ellerinde. Biraz değişiklikle kendi motorlarını da yaparlar.

ENES4422 link=topic=51614.msg660784#msg660784 date=1354973717' Alıntı:

Hatta Simpson motorun aynı kategorideki Perkins motordan üstün olduğunu anlattılar. Perkins motorun İngiltere fabrika sitesine girdim onlar da üretime devam ediyor. Bu arada bizim ERKUNT firmasının ürettiği motorların yaklaşık yarısını Perkins ismini kullandığı için lisan bedeli olarak İngiltere ' ye gönderdiğini de öğrendim. Keşke motorun adını değiştirseler mesela onun adını da ERKUNT koysalar.

Perkins ' in elinde patenti Lisansı vs. vardır abi Erkunt motor diye üretemezler..Erkunt yazısını ben 240s lerin arkasında gördüm. Fiatların motor bloklarında yazdığını gören var beğeniliyor ki Erkunt ' a yurt dışında bile talep geliyor..
Simpsonun ne kadar iyi olduğunu bilmiyorum, kötülemek açısında söylemiyorum ama 240s olanının conta yakmış diye duymuştum ben bir tane,hepsinde olacak diye bir şey de yok tabi.Simpson diye üşüşmesinler üzerime şimdi.. :)

Daha önce 240s motorlu Tafeler varmış bu şirkette, aynı şekil Bozoklarda da ilk başta Tafelerdeki motorlar vardı, 480 640 larda vardı ama şimdi sadece Uzel tipinde motor yapıyorlar,baştan iyi düşünülerek sadece şu an ki motorları yapsalarmış daha iyi olacakmış.
Bozokların 45S için konuşuyorum dış görünüş, çekiş, yakıt bakımından daha iyi olduğunu düşünüyorum..

Burda bi aralar TAFE-45 ' ler epey satıldı aynı MF 240 benzeri hatta onlardan iyi olduğunu söyleyenler de var... sonra Tafe kayboldu, arkası gelmedi ama binenler memnun...

Bozok, Başkent hep MF-Uzel uzantısı, devamı diye biliyorum...