bu haberler süte destek yerine köstek olmaya ba$ladı

http://siyaset.milliyet.com.tr/chp-li-vekilden-sok-iddia/siyaset/siyasetdetay/04.05.2012/1536305/default.htm

okullarda süt dağıtımı ba$ladığından beri çıkan haberler vatanda$ın süte olan algısını deği$tireceğe benziyor .. süt üreticileri okullarda süt dağıtımı haberi cıktıktan sonra sevinmi$ti dolayısıyla onlara kaba yem ihtiyacını kar$ılayan bizlerde .. ama durum öyle bi noktaya geldi ki dağıtılan süt vatanda$ı sütten soğutacak haberler çıkmasına sebep oluyo .. muhalefette yangına körükle gidiyo .. yarın gelirler biz iktidara gelince söyle böyle yapcaz derler ..

Ynt: bu haberler süte destek yerine köstek olmaya ba$ladı

uğur dündar ' ın sütle ilgili bi reklam yapmasını gerektirecek kadar ilerlemez in$allah olayın boyutları .. hergün süt haberi görmekten bıktım artık ..

Ben uygulamayı süt üreticisi için ve çocuklar için olumlu karşılayanlardandım, ama nasıl bir süttür ki oğlum 9 yaşında 2 yudum içmiş bırakmış kokuyordu baba içmek istemiyorum dedi, öğretmeni zorla için deyip kontrol ediyormuş bir arkadaşı kontrolden geçmiş bizimkini de alıp çöpe atmış, sınıf başkanı oğlum 3 ' e gidiyor maaşallah. İçseydi ne olurdu bilemem, ama içmediğine sevindim, ortalık tozduman netleşsin ona göre içerler. Tabi durumu kötü olup evine süt alamayanlar mağdur oluyor. Bizimki içmesede olur Pınar organik süt evimizden eksik olmaz çok şükür çıktığından beri. Ama ya diğerleri... kötü oldu bu iş... Muhalefet eleştirmek için üzerine gidiyor.

malkaralı_yusuf link=topic=55294.msg589188#msg589188 date=1336138883' Alıntı:
Ben uygulamayı süt üreticisi için ve çocuklar için olumlu karşılayanlardandım, ama nasıl bir süttür ki oğlum 9 yaşında 2 yudum içmiş bırakmış kokuyordu baba içmek istemiyorum dedi, öğretmeni zorla için deyip kontrol ediyormuş bir arkadaşı kontrolden geçmiş bizimkini de alıp çöpe atmış, sınıf başkanı oğlum 3 ' e gidiyor maaşallah. İçseydi ne olurdu bilemem, ama içmediğine sevindim, ortalık tozduman netleşsin ona göre içerler. Tabi durumu kötü olup evine süt alamayanlar mağdur oluyor. Bizimki içmesede olur Pınar organik süt evimizden eksik olmaz çok şükür çıktığından beri. Ama ya diğerleri... kötü oldu bu iş... Muhalefet eleştirmek için üzerine gidiyor.
sayın yusuf abim oğlunuza sütü eve getirmesini söyleyin birde siz bakın sonuçta çocuk aklı biri karnım ağrıyo dese 100 taneside karnım ağrıyo der bozuk olabilir iddia etmiyorum .. ama uht sütün bozulması için günlerce güne$te kalması gerekiyor .. ayrıca ülkemizde yasalar gereği uht sütün raf ömrü 6 ay yani çok kısa avrupa ve abd de bu ömür 1 yıl oda $undan kaynaklanıyor .. bizim sütlerdeki mikroorganizmaların yüksekliğinden dolayı daha fazla ı$ıl i$lem uygulanıyor süte steril olmayan ortamlarda sağım yapmamızdan .. demem o ki uht süt kolay kolay bozulmaz .. ama bu hiç bozulmaz anlamınada gelmiyor ..

çocukların bünyesindenmiş. zehirlenme yok süte hasasiyetli oldukları için diye, vs... diye kendilerini savunuyorlar ama binlerce öğrenci niye hastaneye kaldırıldı. bence bi sorun var. ülkemizde süt fazlalığı var diye böyle bir proje başlatıldı diye biliyorum, ama bu durumda sütte sütten hariç herşeyin olduğu iddiası var.

Bu kadar hassas bir konuda daha ilgili, bilgili ve dikkatli olamaları gerekmesi gerektiğini düşünüyorum..İhale ile iş yaptırmasınlar bizzat Tarım Bakanlığı yapsın bu işi,ellerinde hiçbir analiz,belge olmadan çocukların süte karşı alerjisi varmış diyorlar,çocuk her gün evde süt içer,haliyle hiç bilmese bile sütün tadını bilir, senin sütü içti bozuldu,çocuğa bulacağına bir şey süte bak,4 bin çocuk dile kolay değil...Bu işin sorumlularını bulurlar inşallah diyorum..
Olanı geçtim çocuklar süte karşı açık saldırı unsuru buluyorlar, bozuk bu süt deyip içmeye bilirler..+Zaten her gün okulda süt çocukları bıktırır kendimden biliyorum, içilmiyor haftada 3 kere verseler bile yeterli..

Yusuf abi haberleri izledim,senin oğlan gibi herkes sütün tadı kötü diyor..Daha bize gelmeden bitti ne mutlu ki..Kardeşime bile sakın içme eve getir kedileri veririz dedim.. :D

demir45 link=topic=55294.msg589196#msg589196 date=1336139893' Alıntı:
Bu kadar hassas bir konuda daha ilgili, bilgili ve dikkatli olamaları gerekmesi gerektiğini düşünüyorum..İhale ile iş yaptırmasınlar bizzat Tarım Bakanlığı yapsın bu işi,ellerinde hiçbir analiz,belge olmadan çocukların süte karşı alerjisi varmış diyorlar,çocuk her gün evde süt içer,haliyle hiç bilmese bile sütün tadını bilir, senin sütü içti bozuldu,çocuğa bulacağına bir şey süte bak,4 bin çocuk dile kolay değil...Bu işin sorumlularını bulurlar inşallah diyorum..
Olanı geçtim çocuklar süte karşı açık saldırı unsuru buluyorlar, bozuk bu süt deyip içmeye bilirler..+Zaten her gün okulda süt çocukları bıktırır kendimden biliyorum, içilmiyor haftada 3 kere verseler bile yeterli..

Yusuf abi haberleri izledim,senin oğlan gibi herkes sütün tadı kötü diyor..Daha bize gelmeden bitti ne mutlu ki..Kardeşime bile sakın içme eve getir kedileri veririz dedim.. :D
kedi köpeğe gün doğmu$ desene mahmut ..

Ben bu konuda bazı grupların taraflı haber yaptığını düşünüyorum, hassas bir konu, katılıyorum dikkatli haber yapmak lazım, dangalak haberci bozuntuları yok 2005 miyadlı bu kutular falan filan, hiçbir şeyden haberleri yok. Tok açın halinden anlamaz. Ben şimdi 20 inekli bir çiftçiyi düşünüyorum, çok sıkıntılı bir döneme girdik maalesef, süt inekçiliği, inşaatçılık gibi birçok sektörü canlandıracak bir olaydır. Besicisi için buzağı yetiştirir, yemciye para kazandırır vs. vs. kötü oldu.

bence arkada büyük bi dolap dönuyor çünkü saf süt olsydı o çoçuklara hiç bişey olmazdı ki bu zamnana kadar içilen sütlerde kimseye bişey olmadıgı gibi..
şimdi bu sütlerin yada süte benzeyen şaylarin yapay gıdaya kadar yolu war bence ki p peynir altı tozu fln yada çıkıntı bişeyler olabilir.. hani tavukcularda wardır 1 liraya tavuk eti yada dana eti diye kemikten tut yağını çeri çöpü koyup satamaya çalıştıkları gibi..
bunların sütlerdede bieşy war ve ne oldugunu şuan tam belirgin değil ama bide şu war hassas bi konu olan bunu habercilerde çok çarpıtıyor işin burasıda çok kötü durumda.. ama bakan diye geçinenlerinde işi kendilerinden atmak için ona bunu suç atmak yerine bu olayı daha başlamadan bu sorunlara çözüm bulunmalıydı..

Bu ülkede süt fazlası filan olamaz öyle olsa dışarıdan süt tozu ithal edilmezdi.Bu olaydaki problemde 48 kuruşa devletin en ucuz teklif veren firmaya bırakması bu ihaleleri...Yıllardır ülkede paket süt satılıyor kimse zehirlenmedi de ilk günde neden bukadar çocuk zehirleniyor Bu soru o bölgelere süt dağıtan firmalara acilen sorulmalı bakıyorumda kimsenin bu firmaların adını zikrettiği yok neden saklanıyor bu firmalar...Ayrıca neden bukadar uzatılıyor hiçbir veli çocugunun zehirlendigi sütü alıp bi bakmadımı koklamadımı bozuk süt hemen belli olur...Son bi soru Devlet sütçümüde süt dağıtıyor.? mantıgını anlamış değilim

barath link=topic=55294.msg589243#msg589243 date=1336144223' Alıntı:
Bu ülkede süt fazlası filan olamaz öyle olsa dışarıdan süt tozu ithal edilmezdi.Bu olaydaki problemde 48 kuruşa devletin en ucuz teklif veren firmaya bırakması bu ihaleleri...Yıllardır ülkede paket süt satılıyor kimse zehirlenmedi de ilk günde neden bukadar çocuk zehirleniyor Bu soru o bölgelere süt dağıtan firmalara acilen sorulmalı bakıyorumda kimsenin bu firmaların adını zikrettiği yok neden saklanıyor bu firmalar...Ayrıca neden bukadar uzatılıyor hiçbir veli çocugunun zehirlendigi sütü alıp bi bakmadımı koklamadımı bozuk süt hemen belli olur...Son bi soru Devlet sütçümüde süt dağıtıyor.? mantıgını anlamış değilim
ben söyliyim ege ve doğu anadolu bölgesine dimes veriyor sütleri .. ayrıca 700 öğrencilik okulda 18 öğrenci zehirlenme $üphesiyle hastaneye kaldırılmı$ asıl soru $u .. diğer 682 öğrenciye neden bi$ey olmadı .. 1 haftaya sayı iyice azalır bazılarının süte alerjisi olabilir .. hastaneye kaldırılana serumu veriyorlar bu haftadan sonra sayı git gide azalır.. askeriye mantığı revirin yolu iğneden geçer ..

Ali SARAÇ link=topic=55294.msg589183#msg589183 date=1336137860' Alıntı:
http://siyaset.milliyet.com.tr/chp-li-vekilden-sok-iddia/siyaset/siyasetdetay/04.05.2012/1536305/default.htm

okullarda süt dağıtımı ba$ladığından beri çıkan haberler vatanda$ın süte olan algısını deği$tireceğe benziyor .. süt üreticileri okullarda süt dağıtımı haberi cıktıktan sonra sevinmi$ti dolayısıyla onlara kaba yem ihtiyacını kar$ılayan bizlerde .. ama durum öyle bi noktaya geldi ki dağıtılan süt vatanda$ı sütten soğutacak haberler çıkmasına sebep oluyo .. muhalefette yangına körükle gidiyo .. yarın gelirler biz iktidara gelince söyle böyle yapcaz derler ..
Ali SARAÇ link=topic=55294.msg589185#msg589185 date=1336138164' Alıntı:
uğur dündar ' ın sütle ilgili bi reklam yapmasını gerektirecek kadar ilerlemez in$allah olayın boyutları .. hergün süt haberi görmekten bıktım artık ..
Ali SARAÇ link=topic=55294.msg589191#msg589191 date=1336139276' Alıntı:
sayın yusuf abim oğlunuza sütü eve getirmesini söyleyin birde siz bakın sonuçta çocuk aklı biri karnım ağrıyo dese 100 taneside karnım ağrıyo der bozuk olabilir iddia etmiyorum .. ama uht sütün bozulması için günlerce güne$te kalması gerekiyor .. ayrıca ülkemizde yasalar gereği uht sütün raf ömrü 6 ay yani çok kısa avrupa ve abd de bu ömür 1 yıl oda $undan kaynaklanıyor .. bizim sütlerdeki mikroorganizmaların yüksekliğinden dolayı daha fazla ı$ıl i$lem uygulanıyor süte steril olmayan ortamlarda sağım yapmamızdan .. demem o ki uht süt kolay kolay bozulmaz .. ama bu hiç bozulmaz anlamınada gelmiyor ..
Orta da süt mü varmış...Çocuklara süt diye neler içirdikleri belli değil...Anlaşıldı ki gerçekleri konuşmakta suç olmuş...Uğur Dündar ' ın araştırması gereken bir durum gerçekten...Ayrıca ' ' çocuk aklı biri karnım ağrıyo dese 100 tanesi de karnım ağrıyor der. ' ' ' ' diğer 682 öğrenciye neden bir şey olmadı. ' ' ne demek ya...Böyle bir zihniyet var mı...Yok abicim suçlu çocuklar ve inekler...Tamam sorun çözülmüştür...Ha bir de Aytun Çıray suçlu...Başkaları gibi olayları geçiştirmek yerine her şeyi gerekçesiyle açıkladığı için...

malkaralı_yusuf link=topic=55294.msg589188#msg589188 date=1336138883' Alıntı:
kesinlikle katılıyorum abi sana. aynı şekil kız kardeşimde sütü biraz içip atmış. pek süt sevmezdi, ama bunu hiç sevmedi. 1 kişide okulda zehirlendi diyor. bence bu sütler geç kaldığı için bayatlama oluyor, ve çocuklara zarar veriyor. tarım bakanı çıkıp bişeyler diyor. vali ve kaymakam ayrı diyor. başbakan yardımcısı daha ayrı diyor. vs, vs hepsi ayrı ayrı kafadan konuşuyor. ortada olan bir durum varsa o sütde bir sorun olduğu kesin.