Bu Koyunların Irkı Nedir?

Arkadaşlar geçen gün koyun aldım 20 tane. Yalnız koyunların ırkını bilmiyorum. Köyde bu cins var ama kime sorsam ırkı bilmiyor. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Yem olarak da fabrika yemi, kuru ot silaj veriyorum. Yalnız silajı samanla karıştırınca yemiyorlar. Bunu yemelerini nasıl sağlarım?

• Beğen
Tepkiler: ismail05
Ynt: Bu Koyunların Irkı Nedir?

ORION link=topic=87070.msg1046984#msg1046984 date=1450547830' Alıntı:
merinos ve yerli kırması yerli ağırlıklı :) gibi duruyor safkan bir ırk değil sanki arada ağırlıklı anadolu merinosları var ama :)

vallahi bilmiyorum ben :) Köyde kimse bilmiyor bunların ne olduğunu :) Ama bakalım ırkı belli bir koçla belli edeceğiz ırkın ne olduğunu :)

Ynt: Bu Koyunların Irkı Nedir?

ofas link=topic=87070.msg1047004#msg1047004 date=1450549956' Alıntı:
.
Hayvancılık bilgim bunların inek değil koyun olduğu bilecek kadar.
Hayırlı olsun. Fiyat paylaşır mısınız?
Çok sevimliler.

Teşekkürler :) 400 TL ' ye aldık biraz fazla gibi geldi bana ama daha fazla isteyenlerde oldu sonra pazarda :)

Kıvırcık ırkı ana hat, ama içine sakız+merinos kanı da girmiş. Tüy yapısından, sütcü tip bel yapısından onu anlıyorum. Ama kıvırcık desek çokta yanlış olmaz. Alalı baya olmuş, konu eski. Ne durumdadır suan

Hepsi toklu olduğundan doğum seyrek gidiyor. 7 kuzu oldu. Koç baya iyiymiş yapı olarak, kuzularun maşallahı var. Ama koyunlar biraz deli çıktı başetmek zor :)

400 tl çok iyi fiyatmış :) aralık ayında sattığım kuzu 630 tl falandı.

nerden baksan 1 kuzu ile 1,5 den fazla koyun alırmışım.

piyasa çok kötü.

Çok iyi satmışsınız. Ben de o fiyatlara satarım inşallah. :)

Bakalım abi kısmet de ben et ırkı düşünüyorum. Koyunun zaten sütü az eti çok olsun. Hem iş gücü ihtiyacım azalır.

dayıoğluda senin gibi düşünüyordu hatta bir sene gitti merinos buldu ona çekti ama ısrarla sakız önerdim şimdi sakıza çektikleri her doğumda 3 yavru yapmaya başladı totalde daha fazla kuzusu olduğu için daha çok kazandırıyor

dayıoğluda senin gibi düşünüyordu hatta bir sene gitti merinos buldu ona çekti ama ısrarla sakız önerdim şimdi sakıza çektikleri her doğumda 3 yavru yapmaya başladı totalde daha fazla kuzusu olduğu için daha çok kazandırıyor

Dediğin gibiyse doğrudur abi. İkizlik çok olursa karlı olur. 1 kuzuyu 300 tl ye satarsan ikiz olursa 2 sini 500 liraya satarsın.

Dediğin gibiyse doğrudur abi. İkizlik çok olursa karlı olur. 1 kuzuyu 300 tl ye satarsan ikiz olursa 2 sini 500 liraya satarsın.

ilk doğumunda 1 ikincisinde 2 üçüncüsünde 3 doğuruyor bizim tecrübemiz hep bu şekilde oldu
koç güçlü değilse 3 yapamıyorlar ama yetişkin bi koçla 3 oluyor
dişileri satma bence asıl yüksek döl verimi alacağın yavrularda olacak çünkü

ilk doğumunda 1 ikincisinde 2 üçüncüsünde 3 doğuruyor bizim tecrübemiz hep bu şekilde oldu
koç güçlü değilse 3 yapamıyorlar ama yetişkin bi koçla 3 oluyor
dişileri satma bence asıl yüksek döl verimi alacağın yavrularda olacak çünkü

Sağolasın Fatih abi. Koyunlar alışsa meraya kolay olacak gibi ama belki de koyunları satıp daha fazla keçi de alabiliriz.