BU ZETORU ALAYIMMI

Ynt: BU ZETORU ALAYIMMI

AMASYA/DAĞCILAR zetora bildiğim kabin yapan tek firma.. istese öbürleri de yapar aslında ama dağcılar hazır kalıbı var..

eğer işin acele ve temiz zetor bulursan.. kabinli-kabinsiz-küçük-büyük-eski-yeni kasa hiç oralara takılma kazasız-belasızsa bismillah de al..

inan o kabinsiz 6441.. sizin orda 80 bg civarı motorlara ne takıyorlarsa çekecek! zaten kalıp duruş blok o şekilde.. üstteki videoda zetor 62 bg, tümo 95 bg.. çekişme herşey değildir ama anla ordan motordaki kaiteyi..

şu römork bildiğin as950 kasasından daha büyük..

https://youtu.be/32xdBq3s_ek

motor blogunun hemen solda önde hidrolik pompa var.. zaten dışarda bi parça onun contası.. orjinali 1,5 dolar o kadar.. her yerde bulunacak bişe.. bulması da değişimi de kolay..

bu olay sistem fiat-tümo gibi markalar da varmış.. aslında yağını düzenli kontrol eden için mesele yok, eksilme varsa İLK bu conta değişcek o kadar..

soruşturduğum kadar kimisi 2000 kimisi 3000 satte değişmiş yıl mesela..

conta demişken.. bizim hidromek kepçe 0 km alındı.. kışları hiç tat vernedi çalışmadı doğru düzgün.. 4 senedir.. en son kış çok kurcaladık uğraştık..vs.. yine 1 conta bozuk para kadar, 1 lira bile değil.. değiştik aylarca defalarca çektiğimiz, çileden kurtulduk.. artık kışın bile tek marşta alıyo.. arayıp bulmasak bunun huyu böyle kışın çalışmıyo diyecektik artık..

özetle; biniyosan takip edecen vesselam..

gurcu55 link=topic=84732.msg1013320#msg1013320 date=1436774464' Alıntı:
ben fazla saat yapmıyorum saten 3 sene önce 3060 aldım 2400 saatte daha 2600 ancı oldu hesabını sen yap :D

şimdi conta lastik malum.. tekerler gibi yıl ömrü de var.. senin durumunda saat değil YIL devreye girer.. ortalama 5 yıl ömrü var diyim bu contanın.. kimisi 7-8 yılda değişmiş ama 5 garanti..

5 yıl yada 2000 saat hangisi önce dolarsa.. en garanti bu.. görüştüğüm biniciler ortalaması bu yani.. kitabında ne yazıyo bakmadım..

UÖZKAN.77 link=topic=84732.msg1013324#msg1013324 date=1436775140' Alıntı:
bize de haber ver fatih:) şaka bi yana bu yeni mümessil işi tam oturtursa 2. el de zetor artık kelepir olmaz.. fayda/masraf olarak şimdiye kadar rakipsizdi..
tmm abi ben haber salarım
valla 110hp ve bu özellikte bir traktör için bedavadan az pahalı
60 70 hp çiftçeker kabinli traktörleri 54c parasına veriyorlar

fatih zetorun kendi iddiası fayda/masraf olarak EN iyi olmak.. az yakıp çok çekmek.. en teknolojik değil ama en kullanışlı olmak..

hal böyleyken.. ve zaten avrupada ortadireğin vazgeçilmez motoruyken.. bizde bilinmediğinden, bi türlü mümessil-servis tam otumadığından hepten ucuz.. yoksa motorun kalitesinde bi sorun yok..