Buda Benden Okay, Atilla ve Erkan Abiye Gelsin... Bölüm : 1

Ynt: Buda Benden Okay, Atilla ve Erkan Abiye Gelsin...

Salih çizimler gerçekten çok başarılı, ama bence hemen bir solidworks cd si edin, yeteneği autocad ile harcamak bir kenara, tasarım mantığını autocad ile geliştirmek ileride catia, solidworks, proE, unigraphics gibi programlarda olumsuz etki yaratır. Gerçekten çok başarılısın, bende ilk yıllarda autocad ile çok ilgilendim ve meslekte 3d olarak belkide ilk kullananlardandım. (sene 1997-1998, autocad R13- R14 ile çalışıyordum)
Sen hemen bir sw cdsi al bence...

okkangal link=topic=8825.msg95384#msg95384 date=1226436422' Alıntı:
salih tebrikler.... gerçekten bu işi ilerlettiğinde bu senin mesleğin olabilecek bir iş . eline sağlık . ama gerçekten detayları ve ölçülendirmeyi nasıl yaptığını merak ettim ...

ölçülendirmeyi en başta resimde gördüğümü kafamdan bi ölçülendirme yapıyorum... montajda sorun olmayacak şekilde çizmeyeçalışıyorum...

ozan_06 link=topic=8825.msg95404#msg95404 date=1226438214' Alıntı:
Salih çizimler gerçekten çok başarılı, ama bence hemen bir solidworks cd si edin, yeteneği autocad ile harcamak bir kenara, tasarım mantığını autocad ile geliştirmek ileride catia, solidworks, proE, unigraphics gibi programlarda olumsuz etki yaratır. Gerçekten çok başarılısın, bende ilk yıllarda autocad ile çok ilgilendim ve meslekte 3d olarak belkide ilk kullananlardandım. (sene 1997-1998, autocad R13- R14 ile çalışıyordum)
Sen hemen bir sw cdsi al bence...

AutoCAD kursunu bitirdikten sonra niyetim SW yada Catia kursuna gitmekti ama o sıra Kaynak kursu başladı bende ona gittim keşke gitmeseydim...

ben AutoCAD kursuna Sincan org. Erkunt eğitim merkezine gittim... ben kursa gittiğim zaman SW ve Catia kursları yoktu daha sonradan bukursları vermeye başladılar...

bunlarda çizimlerin devamı...
geriye sadece lastik izleri kaldı, oda beni aşar zaten...

1. Şase deyimi yanlış olmaz sanırsam
autocad5yx0.jpg

2. Paleti sarmadan önceki hali
autocad6or2.jpg

3. Palet döşenmiş hali ön yüzü
autocad7zf1.jpg

4. Arka yüzü ve traktöre bağlantı noktaları
autocad8su4.jpg

5. Parçalanmış hali :S
autocad9tb5.jpg

bu paletin biraz daha işi var...
paletin üzerine lastik izi döşencek... oda biraz beni aşar...
ayrıca 3 akstan oluşan ufak kasnaklar 2 ayrı mekanizmaya bağlı, onuda ana parçaya direk bapladım bu bağlantıyı iptal edip Lift koycam İnşallah...

atilla link=topic=8825.msg96087#msg96087 date=1226604889' Alıntı:
salih, yakında traktörün çizimleri biter gibi geliyor bana....

inşallah biter... 1-2 ayda anca bitiririm heralde...
bu gün paletin çizimini ve montajını yaptım gözlerim ağrımaya başladı, montajı 2 saatte anca yaptım, üst taraftaki kasnak üzerinde bulunan dişlerinin merkezi ile palet üzerindeki dişlerin merkezini birbirine ekleyene kadar canım çıktı...

Bunlarda devamı...

Şasenin ön kısmı (ilk şase) :

10gx8.jpg

11xt6.jpg

Buda Şaselerle beraber paletler... paletlerle şaseyi birleştirince PC kastı zar-zor kaydettim 15 dk. sonra reset çektim anca düzelmiş... Ee nedemişler ''Sabrın Sonu Resettir.''
15qg0.jpg

Şimdilik benden bukadar PC kaldırmıyor ya böyle kalır yada PCyi revizyona soktuktan sonra devam ederiz...

sper çizimler salih...ck güzel olmşş...walla kuzenm mimarlkta 3.sınıfa gidyo bazen çizim yaparken yanına otryom en fazla 10 dakka dayanabiliyom cok sıkıcı....bendende +rep

çizimlerin devamınıda göndercemde fırsat bulamıyom...
2 gün süspansiyon sistemine uğraştım bu günde şaseyle uğraşıyom

yorumlarınız için Thank You... + Rep veren Para Bulsun ok-*-s