Buğday ekimini Kasım ayına bırakanlar (Trakya)

Yerleri hazırladık 50 dönüm ekip bıraktık 2. Mahsul mısır derken biraz geçte kaldık.erken ektiğimizde hastalıklar oldu geçen senelerde iyi mi yaptık kötü mü yağmurlarda yoğun gösteriyor Kasım 15 geç mi olur acaba bu gidişle o zamana kalacak gibi duruyor

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
römork tohum gübre dolu buğday ekimi için ama ekmedim hatta niyetlemedim bile evvelki yıl erken ekenlerin yerlerinde çökmeler vardı. burada bir arkadaş sonradan yer çıkınca 7 aralıkta yeri ekti buğdayı gayette güzeldi. kasım ayında daha ne havalar olur telaşa gerek yok bence

• Beğen
Tepkiler: tugayozer
ben ektim arkadaşlar ama istediğim işçiliği yapamadım hatta berbat bir işçilik oldu ayçiçek yerlerine tiller tırmık çekip balta ayak mibzerle ektim mibzer biraz işledi toprağı :) ama pıtıraklar tarlada dikiyor :) hayırlısı artık bence geççi buğdaylar ekim ayında ekilmeli tekirdağ yubileyna100 gibi erkenci buğdaylar kasım gelmeden ekilmemeli

Bu zamana kadar ekenler bence iyi yaptı 2gündür kuvvetli yağış tohuma yağmur ulaştı yerleri karıştırıp bırakanlar şuan kepir yerler yoğurt gibi önümüzde kış güneş yüzünü artık pek göstermez 1yağmur 1hafta yerlere girilmez ekim ayı geçti kasımda ilk fırsatta ekmek lazım daha geç değil ama 3 kuvvetli yağmur yağsa aralığa iş kalır sıkıntı olur diye düşünüyorum.