Buğday gübreleme

Bu tahlil sonucuna göre hangi cins güpreyi hangi kiloda alt ve üst güpresi olarak kullanmalıyız parsele ekilecek ürün arpa önerilerinizi bekliyorum
Tahlil sonucu bu
Screenshot_20191201_131513.jpg

Hocam malesef ülkemizde malesef hiç bir ürün değerini bulmadığı gibi yapılan maliyetler de çok yüksek kalıyor ve karımız eriyip gidiyor. Her zaman şunu söylerim toprak tahllili sonucu besleme programı yapmaya yetmez ne ekersen ek suyun ne kadar sulama yapabilecek misin nasıl sulayabileceksin herkes tohum şu kadar ek bu kadar ek yazmış tohumu ne kadar ektiğinden çok tohum yatağını nasıl hazırladın orası önemli bu paylaşımın altlarında yorumlarım var orada yazdım mükemmeli istiyorsan mükemmeli vereceksin

Hocam malesef ülkemizde malesef hiç bir ürün değerini bulmadığı gibi yapılan maliyetler de çok yüksek kalıyor ve karımız eriyip gidiyor. Her zaman şunu söylerim toprak tahllili sonucu besleme programı yapmaya yetmez ne ekersen ek suyun ne kadar sulama yapabilecek misin nasıl sulayabileceksin herkes tohum şu kadar ek bu kadar ek yazmış tohumu ne kadar ektiğinden çok tohum yatağını nasıl hazırladın orası önemli bu paylaşımın altlarında yorumlarım var orada yazdım mükemmeli istiyorsan mükemmeli vereceksin
Haklısınız Mehmet bey katılıyorum size tahlil sonuçlarına nedir yorumunuz

Tabana 20 kg DAP ya da 25 kg kükürtlü 20.20 eğer tabana Dap atarsanız 15 ve 15 olmak üzere iki uygulama 33 lük üre amonyum karışık granül Gübretaşın nitro power ismi ya da toros ultra azot yok tabana 20.20 atarsanız tek seferde 20 kg üre üre atarsanız güzel bir yağmur önüne denk getirn risk almayın hava durumunu iyi takip edin

Tabana 20 kg DAP ya da 25 kg kükürtlü 20.20 eğer tabana Dap atarsanız 15 ve 15 olmak üzere iki uygulama 33 lük üre amonyum karışık granül Gübretaşın nitro power ismi ya da toros ultra azot yok tabana 20.20 atarsanız tek seferde 20 kg üre üre atarsanız güzel bir yağmur önüne denk getirn risk almayın hava durumunu iyi takip edin

30 kg tohum atarsanız tomhuma gazla para verirsiniz. Bitkiyi sık ekerseniz hem su, hem karbon rekabeti artacak, allelopatik ifrazatlarla kökler birbiriyle mücadele edecek, hepsi çıksa bile daha az kardeş ve daha zayıf başak ile verimi bile düşürebilecek durumlara gebe kalacakç tercih sizin

Bu durum başıma geldi nasıl önlem alabilirim, yani 33-35 kg tohum düştü, nasıl kuvvetlendire bilirim buğdayı

İyi verim almak için sezonda tabi yağmur durumuna göre saf azot miktarını 20 kg üzerinde tutmak önemli. Kurak yerlerde 14 kg de tutulabilir. Tabloyu 34.4 azot oranına göre güncelledim. Selamlar Ekli dosyayı görüntüle 42610
Ben tahlil yaptırdım 17 kilo dap 19 kiloda 21 amonyum silfat çıkdı bunu uyguladım zaman benm verim bu tahlil sonu cuna görekac kilo olacak

20 kğ arpa ekimle birlikte dönüme 20 kğ DAP verildi, toros tarıma mail attım:

Düzce ilinde Arpa ekimi yaptım.
Ekimde mibzer ile dönüme 20 kğ DAP verdim.
Üst gübreleme için sayfanızı incelediğimde Ultra Azot gübresi ile karşılaştım düzcede temin edebileceğim bir bayiliğinizin var mı?
Üst gübreleme için öneri olarak ne tavsiye de bulunursunuz?
17 kasımda ekimin yaptığım arpanın bugünkü durumu ekte tarafınıza sunulmuştur üst gübreleme zamanı uygun mudur?
İlgili departmanınız ileşime geçerse sevinirim.

Dönüş:

Sayın Şevket bey,
İlginize teşekkür ederiz. Üst gübreyi kardeşlenme tamamlanınca sapa kalkma dönemi başlangıcında
veriniz. Ultra Azot gübre bayilerimizde kalmamıştır. %26 N CAN gübresini tercih ediniz. Arpanız yemlik ise
Dekara 400 kg verim ve üzeri için dekara 22-23 kg %26 N CAN gübresi yeterlidir.

Sağlık Dileklerimle

Son düzenleme: