Buğday Tarlasında Yabancı Ot

Selamın aleyküm arkadaşlar, bu tarlaya ot ilacı ve Yulaf ilaç atmama rağmen şu resimdeki çıktı ve bir metre boyunda bu otun ismini bilen ve harmanda verim düşüklüğü olurmu bilen yazarsa memnun olurum Bazı arkadaşlarim bu yabani yulaf Diğerleri yabancı çavdar diyor hâlbuki sıfır tohum ektim

Resimler ve ekler

• IMG_20230506_122701.jpg
    IMG_20230506_122701.jpg
    131.8 KB · Görüntüleme: 90
Selamın aleyküm arkadaşlar, bu tarlaya ot ilacı ve Yulaf ilaç atmama rağmen şu resimdeki çıktı ve bir metre boyunda bu otun ismini bilen ve harmanda verim düşüklüğü olurmu bilen yazarsa memnun olurum Bazı arkadaşlarim bu yabani yulaf Diğerleri yabancı çavdar diyor hâlbuki sıfır tohum ektim
Çavdar önceki yıllardan tarlada kalmiş olabilir az miktarda ise sıkıntı olmaz ama çıkan üründen tohum ayırcaksanız hasata 1 1.5ay kala girip kesin yoksa ertesi sene tohum aşırı çavdar oluyor

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Tohum almiyacagim Sıfır alıyorum ben , ve yüzeysel Olarak baktığım zaman fazla yok ama varda Verimi etkisizz etklermi. Bide bazi köylü arkadaşlarim bu tohum açmamıs Yulaf dedi Morelimide ciddi anlamda bozu
Yulaf degil o çavdar buğdaydan her zaman önce sapa kalkıp tane verir fazla yoksa hasatta fazla belli bile olmaz verimi etkilemez hatta bugday gibi tanesi olduğu için buğdayın genel ağırlığına artısı olur 🙂kaliteyi eksi yönde etkiler çok olması kaliteyi düşürür bazen bahane edip tmo almıyor yemlik grubuna satılıyor çok çavdarlı ürünü örneğin tohum için ayırmak veya tohum için isteyene satmak seneye daha kalitesiz ürün elde etmek demek sizde sıkıntı yok
Ot ilacı alsaydınız keşke hardallar çiçek açmiş