Buğday Üst Gübreleme

Arkadaşlar Öncelikle Selamün aleyküm, Busene Fırfırla buğday ekimi yaptım 100 hektar , Dönüme hersene 24 kg 26 Nitrat atiyodum Yüksek verim için 35 atılırmi ve sıvı yaprak gübresi kullanmalıyım sizce ?

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Arkadaşlar Öncelikle Selamün aleyküm, Busene Fırfırla buğday ekimi yaptım 100 hektar , Dönüme hersene 24 kg 26 Nitrat atiyodum Yüksek verim için 35 atılırmi ve sıvı yaprak gübresi kullanmalıyım sizce ?
Alekümselam öncelikle 100 hektar deyil dekar hektar kelimesi orman arazisinde kullanılır
1hektar 10 dekar dönüm yapar
1 donüm 1 dekar 1000m² yapar
Istersen 100 kg at bitkinin ihtiyaç fazlası ucar gider
Bölge olarak hava durumuna göre bugday kardeşlenmede 15 sapa kalkmada 15 kg fazlası cebe zarar
Ben ilk defa busene 2 defa 12+13 kg seklinde nitropower uyguladim
26lık hiç kullqnmadım 4 senedir ürede kullanmadım

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Alekümselam öncelikle 100 hektar deyil dekar hektar kelimesi orman arazisinde kullanılır
1hektar 10 dekar dönüm yapar
1 donüm 1 dekar 1000m² yapar
Istersen 100 kg at bitkinin ihtiyaç fazlası ucar gider
Bölge olarak hava durumuna göre bugday kardeşlenmede 15 sapa kalkmada 15 kg fazlası cebe zarar
Ben ilk defa busene 2 defa 12+13 kg seklinde nitropower uyguladim
26lık hiç kullqnmadım 4 senedir ürede kullanmadım

Orman arazisi ölçüsü diye birşey yok.
1 ar =100 m2
1 dekar=1000m2
1 hektar=10000m2 dir.

Esas soruya gelecek olursak
bölge neresi, sulu tarım mı, hedef verim kaç kg?
Bunların cevabını alırsak daha iyi yardımcı oluruz.

• Beğen
Tepkiler: Stronger
Orman arazisi ölçüsü diye birşey yok.
1 ar =100 m2
1 dekar=1000m2
1 hektar=10000m2 dir.

Esas soruya gelecek olursak
bölge neresi, sulu tarım mı, hedef verim kaç kg?
Bunların cevabını alırsak daha iyi yardımcı oluruz.
Nasıl ormanda hektar diye bişey yok
Sen hiç 10 dönüm orman yandı yıkıldı diye bi haber duydunmu yada 10 dekar dönüm neyse zarar gordü diye neden hep 1 hektar 10 hektar diyorlar

Aleyküm selam ,
Tabana 20.20. 25 kg/dk atıldıktan sonra
Tek seferde Mart ayı başında 20 kg üre ,
Mart ayı ortalarında 25 kg Nitropower33 ,
Mart ayı sonlarına doğru 25 kg CAN 26 gübreleme yapan oluyor ama
20 kg dan fazla atılan üzeri gübrenin hepsinin çalışması yağışa bağlı oluyor.
Tek seferde 25 kg/dk üzeri gübreleme yapan bizde olmaz.

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Şubat 20 de aile büyüklerinin büyük ısrarı yüzünden 7 kg üre uyguladık. Yağış görmedi. Çiğ vardı bir kısmını eritmiştir. (Yağış ort. düşük olduğu için normalde toplamda 10 kg uygulanır.) Mart başında yağmur takvimine göre 8-9 kg daha attım. 24 saat geçmeden çok güzel yağmur yağdı. 26 veya 33 atmayız.
Nisan başında sulu çinko-azot, deniz yosunu ve ot ilacını tek seferde atarız.
Hasat bekleriz.

Nasıl ormanda hektar diye bişey yok
Sen hiç 10 dönüm orman yandı yıkıldı diye bi haber duydunmu yada 10 dekar dönüm neyse zarar gordü diye neden hep 1 hektar 10 hektar diyorlar

Hocam hektar sadece ormanda alan hesaplamak için bulunmuş bir alan ölçüsü değil.Orman yangınları genellikle fazla miktarda alanı kapsadığı için hektar ile ifade edilir.

Hocam hektar sadece ormanda alan hesaplamak için bulunmuş bir alan ölçüsü değil.Orman yangınları genellikle fazla miktarda alanı kapsadığı için hektar ile ifade edilir.
@cemal ÖZTÜRK abi arkadaş haklı, yurtdışında da araziler büyük olduğu için hektar olarak hesaplarlar. 10 dekar değil de 1 hektar gibi. Çünkü adamlar on binlerce dekar arazi işliyor. Orman yangınları da çok çabuk yayılıp büyüdüğü için 1000 dekar değil de 100 hektar deniyor.

@cemal ÖZTÜRK abi arkadaş haklı, yurtdışında da araziler büyük olduğu için hektar olarak hesaplarlar. 10 dekar değil de 1 hektar gibi. Çünkü adamlar on binlerce dekar arazi işliyor. Orman yangınları da çok çabuk yayılıp büyüdüğü için 1000 dekar değil de 100 hektar deniyor.
Arkadaşlar ben yok diye bisey demedim genelde orman arazisinde kullanilir dedim
Konu sahibi 100 hektar yazmış 1000 dekar yani onu düzeltmek için yazdim konu nereye geldi

• Beğen
Tepkiler: SteyrFORD