bugday yapraklarinda lekeler

merhaba beyler bugun bugdaylari kontrol ettim bu sararmis yapraklar neyin habercisi. kok ilacini ( tocata) 10 gun once attim o zaman yoktu. yardim ve fikirlerinizi bekliyorum. 20190404_085201.jpg20190404_085034.jpg20190404_085124.jpg

Merhaba, buğday çeşitiniz ne?Tocatoyu tek başına mı attınız?Yanına başka bi ilaç karıştırdınız mı?Pas lekesi gibi duruyor ama emin olamadım.İlaç yakından atıldıysa zarar vermişte olabilir.Belli bir alanda mı var yoksa tarlanın tümü böyle mi?Soruları cevaplayın ona göre yorum yapalım.

Rauma yı kötülemek gibi olmasın ama o da kurak geçen yıllarda sararma yapıyor nedeni ni anlayamadım bu sene bilerek attım aslında ama iyi bir ilaç Ekli dosyayı görüntüle 36696Ekli dosyayı görüntüle 36697 işte rauma kullandığım tarla bu sararmalar yağmur yağınca düzeliyor

Aynısı geçen yıl safa tarımın harbor 300 ec de benim başıma geldi.İlacı attık kurak gitti buğday sapsarı seninki gibi oldu.

• Beğen
Tepkiler: muhammed85
Bizm burda bugün ilçe tarım anons yaptı.Buğdaylarda septorya var diye.Ama kimse tınlamıyor kuraklıktan yağmur yağdımı atar diyolar:D.Ben tedbir amaçlı pas ilacı atttım bugün ve yarında atacam.Zaten olsada olmasdada her sene atıyorum.İnputları opera maxları alacak güç kalmadı artık bizde agrobestin broader diye bir ilacını atıyorum.O ilaç bile litresi 150 lira.Dekara 40 gr..

Bizm burda bugün ilçe tarım anons yaptı.Buğdaylarda septorya var diye.Ama kimse tınlamıyor kuraklıktan yağmur yağdımı atar diyolar:D.Ben tedbir amaçlı pas ilacı atttım bugün ve yarında atacam.Zaten olsada olmasdada her sene atıyorum.İnputları opera maxları alacak güç kalmadı artık bizde agrobestin broader diye bir ilacını atıyorum.O ilaç bile litresi 150 lira.Dekara 40 gr..

Bende ziraatçiye getirdim buğday örneği az bişi yaprak lekesi var. Bana yaprak gübresi tavsiye etti pas için erken dedi. Bende agrobest kullanıcam bu yıl bakalım hayırlısı

Geçen sene de aynisi oldu.
Yağış yokluğundan.Havaların ve toprağın soğuk oluşundan.
Atilan gübrelerin bitki tarafindan alınmayışı yüzünden oluyor bunlar.
İnşaallah yağışlarla beraber hepsi düzelecektir.Ancak nitrat takviyesi şart.

• Beğen
Tepkiler: muhammed85