BUĞDAYA DURDURAN UYGULAMASI

Sevgili Arkadaşlar ve değerli büyüklerim merhabalar. Doğal Kimya firmasının bir ilacı var adı DURDURAN ilaç pamukta boy yapmayı durdurarak pamuğun kozaya güç göndermesini sağlıyor. İlacın aynı zamanda buğdaya da ruhsatı var ve buğdayda da boğum aralarını kısa tutturarak sap kalınlığını arttırarak bir miktarda boya kaçmasını önleyerek yatmaya uğramasını önlemeyi sağlıyormuş. Bende önümüzdeki sene için kullanmayı düşünüyorum. Ceyhan 99 ekeceğim ve ceyhan çok boylu saman saman yapan bir çeşittir. Dane verimi de güzel oluyor Salihli de lakin olumsuz hava koşullarından etkileniyor ve yatıyor. Birde ceyhanı sulama yapamazsınız bile fazla yağmurda bile yatar. Ekeceğim arazi salma sulama için uyumlu bir arazi. Ayrıca bu ilacı atan kişiler azotlu gübreye yüklenebiliyormuş aranızda kullanan var mıdır kullananlar olumlu olumsuz yorumlarını paylaşırsa sevinirim forumda böyle bir konu yok çünkü. Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Yunus sarı
IMG_4545.JPG

• Beğen
Tepkiler: karga
bitkideki boğum arasını uzatma hormonunu baskiliyor bana göre ceyhanda99 da iş görmez çünkü Ceyhan çok uzun boylu aynı şikayeti bende yıllarca yaşadım ben kısa boylu çeşitlere döndüm bu sene ceso firmasının wafia adlı çeşitini ekecem buğday kalitesi ve görüntüsü ceyhan99 ile tıpa tıp aynı boyu daha kısa yatmaya daha dayanıklı sana da tavsiye ederim