Buğdayı bu ot bastı acilll yardım bekliyorum

Selamlar saygıdeger form üyeleri bugdayı bu ot bastı.Buğday sapa kalktı yanlız başak oluşmadı.Şimdi ot ilacı atılırmı acaba...

Resimler ve ekler

• Screenshot_2023-05-31-16-49-30-125-edit_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2023-05-31-16-49-30-125-edit_com.whatsapp.jpg
    239.8 KB · Görüntüleme: 166
  • Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Selamlar saygıdeger form üyeleri bugdayı bu ot bastı.Buğday sapa kalktı yanlız başak oluşmadı.Şimdi ot ilacı atılırmı acaba...
1. Püsküllü çayır otu (Bromus ....)
2. Buğday sapa kalktıktan sonra ot ilacı atılmaz (bakınız ilaç üzeri etiket)
3. Atsanız bile, otu öldüremezsiniz, çünkü dar yapraklı yabancı otlara karşı en uygun uygulama dönemi (yabancı otların kardeşlenme dönemi) çoktan geçmiş

• Beğen
1. Püsküllü çayır otu (Bromus ....)
2. Buğday sapa kalktıktan sonra ot ilacı atılmaz (bakınız ilaç üzeri etiket)
3. Atsanız bile, otu öldüremezsiniz, çünkü dar yapraklı yabancı otlara karşı en uygun uygulama dönemi (yabancı otların kardeşlenme dönemi) çoktan geçmiş
Teşekkür ederim bu ilacı aldım ziraatçı buğdayda başak yoksa at dedi ama kararsız kaldım...

Resimler ve ekler

• 16855487304577840131792807736236.jpg
    16855487304577840131792807736236.jpg
    85 KB · Görüntüleme: 35
  • Beğen
Bu ot karaçim tabir ettiğimiz ama kırmızı köklü olan ve başımızın belası brom otu gibi duruyor hadi diyelim kırmızı köklü brom değil de karaçim olsun onunda ilacı axial ve bu zamandan 2 ay öncesinde atılması gerekirdi şu saatten sonra buğday başakta olduğundan hiç bir ilaç atılamaz tek çaresi var enforcer tarzı bir ilacı ektikten sonra atmak olur. Eğer tarlayı bastırdı ise buğdayı boğdu ise yeşile balya yapmak en mantıklısı çünkü buğday biçiminde tarlada pek buğday olmayacak ve tohumunu biçer ile tüm tarlaya yayacaksınız atila abinin dediği gibi ziraatçınız kimse acilen değiştiriniz bir daha da önünden geçmeyiniz

• Beğen
Tepkiler: Endaz
Bu resimdeki püsküllü ota benziyor ama çok koyu yeşil bişey olmuş, gelişkin azgın bişey olmuş püskülleri falan, heralde yağışlı havadan çok gelişmiş.

Bu tarlaya yulaf ek, yulafın gelişmiş kök sistemi otu boğuyor, püsküllü otu ilaçla falan tarladan kökünü kazımak zor, buğday ektiķçe olur, en iyisi yulaf ek tarla düzelsin.

• Beğen
Tepkiler: Endaz

Bu gelişme döneminde ilaç atılmaz, fakat özellikle çiftçimizin çayır dediği dar yapraklı otlara karşı çok önerilmese de bazı ilaçlar etkili oluyor. Sizin otda resimden brom dediğimiz çayır otuna benziyor. İlaç bayiniz ile görüşün ona göre atın. Bölgesel bir yerde ise gerek yok.

Bu resimdeki püsküllü ota benziyor ama çok koyu yeşil bişey olmuş, gelişkin azgın bişey olmuş püskülleri falan, heralde yağışlı havadan çok gelişmiş.

Bu tarlaya yulaf ek, yulafın gelişmiş kök sistemi otu boğuyor, püsküllü otu ilaçla falan tarladan kökünü kazımak zor, buğday ektiķçe olur, en iyisi yulaf ek tarla düzelsin.
Püsküllü ota ektikten hemen sonra ve erken dönemde atılan madurez kesin çözüm birde attribut kesin çözüm ama attribut buğdayı sarartiyor