Buğdaylarımızda son durum

20 Aralık'ta dekara 22-23 kg gelecek şekilde Granüllü Sülfat gübresi attım..Üreyi 2 parti halinde Şubat ve Mart ayının ilk haftalarında vericem..Böylece Nitrat 2 parti halinde Mart sonu ve Nisan ayının ilk yarısı bitmeden verme imkanım olacak.
Maşallah,
Buğdayın çimlenmeye başladığı tarih neydi acaba.
Tabana kök gübresi atılıdimı?Ne kadar?Hangi gübre?
Normal şartlarda ne kadar verim bekliyorsunuz.

Buğdayın çimlenmeye başladığı tarih neydi acaba.
Tabana kök gübresi atılıdimı?Ne kadar?Hangi gübre?
Normal şartlarda ne kadar verim bekliyorsunuz.
Kasım başında tamamen çıkmıştı buğday.. Tava düşürdüğümüz için hızlı çimlendi.
DO1XGo.jpg

Tabana 20 20 0 Çinkolu bazı yerlere 17 kg bazı yerlere 20 kg mibzer tıkanma yaşandı.
600 kg üzeri

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Maşallah bereketi bol olsun kardeşim
görünüm iyi ,
yalnız üreyi biraz fazla kaçmış havalar iyi giderse erken uyanırsa kaleme kalkarsa sorun yaratır,
gerçi orası Keşan çabuk ısınmaz havalar
biz sahldeyiz ekinler çok büyüdü üreyi şubat 20 atmayı düşünüyoruz
zaten ocak 7 be 15kg sülfat atmıştım
foto çekersem atarım.............,selam

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Maşallah bereketi bol olsun kardeşim
görünüm iyi ,
yalnız üreyi biraz fazla kaçmış havalar iyi giderse erken uyanırsa kaleme kalkarsa sorun yaratır,
gerçi orası Keşan çabuk ısınmaz havalar
biz sahldeyiz ekinler çok büyüdü üreyi şubat 20 atmayı düşünüyoruz
zaten ocak 7 be 15kg sülfat atmıştım
foto çekersem atarım.............,selam
Aleyküm selam. Amin inşallah hocam.Mesela ben Aralık ayında Sülfat attım benimle aynı zamanlarda Üre atanların çok büyümüş ve sabahları düşen kıralar soğuklar baya yakmış buğdayı kırmızı morumsu renk hakim o tarlalarda uzaktan bakınca yandığı çok belli hasta gibi duruyor..Havalar şimdilik sıcak gidiyor bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum..Bu sene yağış düzensizliği biraz erken atmaya tevşik etti özellikle Trakya bölgesini.

Aleyküm selam. Amin inşallah hocam.Mesela ben Aralık ayında Sülfat attım benimle aynı zamanlarda Üre atanların çok büyümüş ve sabahları düşen kıralar soğuklar baya yakmış buğdayı kırmızı morumsu renk hakim o tarlalarda uzaktan bakınca yandığı çok belli hasta gibi duruyor..Havalar şimdilik sıcak gidiyor bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum..Bu sene yağış düzensizliği biraz erken atmaya tevşik etti özellikle Trakya bölgesini.

Hocam bereketli olsun buğdayların

• Beğen
Tepkiler: Buğday22
Buğdaylarımız 100.günü doldurmak üzere dün 15 kg gelecek şekilde birinci parti Üre atımını yaptım.Sülfat atmadığımız 15 dekar yere ise 19-20 kg Üre attım.Sabahtan bu yana çok güzel yağış var 10 mm geçti yağış miktarı..

EOGP2z.jpg

lQJO4r.jpg

LvkbGZ.jpg

XbVPl3.jpg

zG80y7.jpg

an9zg4.jpg

VQorzv.jpg

LvkbRZ.jpg

nbzONN.jpg

Rumeli cinsi buğdayımız

3OrEW9.jpg

mXO2g4.jpg

P78l2d.jpg

M1Nd8M.jpg

6DgJbl.jpg

mXO2p4.jpg
Maşallah bu yıla göre çok iyi Allah bicmeyi nasip etsin gübreleme programını beğendim. Selamlar

Maşallah bu yıla göre çok iyi Allah bicmeyi nasip etsin gübreleme programını beğendim. Selamlar
Hocam bu sene tüm gübrelerimizi yağışla birlikte düşürüyoruz ve biz ekim için öyle bir zamanı yakaladık ki tam tava düştüler 1 hafta da çimlendi buğday çıkmayan tek tuk yerlerde yağışlarla çıkmıştı.Özellikle Rumeli çok güzel gelişim gösteriyor.

Buda bizim bugdaylar...30-35cm..
Adana 99
10 Kasımda ekildi
Tahlile göre Tabana 20kg DAP
Üste 15 gün önce 20kg üre 2kg cinko 3kg magnezyum...
İleride gorunen cinko ve magnezyum atılmayıp 20.20 ile ekiken tarla...

Resimler ve ekler

• Screenshot_20200202-164238.png
    Screenshot_20200202-164238.png
    644.7 KB · Görüntüleme: 164
  • IMG-20200202-WA0008.jpg
    IMG-20200202-WA0008.jpg
    342.2 KB · Görüntüleme: 166
  • 20200202_165049.jpg
    20200202_165049.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 164

Buda bizim bugdaylar...30-35cm..
Adana 99
10 Kasımda ekildi
Tahlile göre Tabana 20kg DAP
Üste 15 gün önce 20kg üre 2kg cinko 3kg magnezyum...
İleride gorunen cinko ve magnezyum atılmayıp 20.20 ile ekiken tarla...
Bereketli olsun
Yeriniz adanada galiba ekinler pek randımanlı degil gibi geldi bana havaların ılıman olmasındanmı yoksa tarlaların verimsiz olmasımı bugdaydaki yanıklık

• Beğen
Tepkiler: özgür