Bursa ovasına hayat veren göl kurudu | NTV

Yüce Mevlam felaketlerin her türlüsünden korusun Cennet Vatanımızı. Gerçekten şu son yıllarda azalan kar yağışı ve dengesiz sulamadan ötürü ülkemizde bir çok dere, nehir ve göller kurumanın eşine geldi. Biraz evvel önlem almalı ve bilinçli sulama için kendimizi geliştirmeliyiz. Sadece bizimle sınırlı değil tabiki çok sevgili iktidar partisinin de paraları sağa sola çarçur etmeden dışarıya akan suyumuzu Çiftçimizin kullanabileceği ovalara, çay ve baraj göllerine aktarması gerekiyor.

Bu yağmurlama sistemi ile sulayanda bile vicdan yok adam ile tarlamiz yan yana ben veriyorum 12 saat adam akıtıyor adam 72 saat su veriyor
Bunun yalnış olduğunu söylüyorum adam su kesilince elimden gelse boruyu açar içinde kalan suyu da tarlaya akitirim diyor
Diğer bir husus pancar fiskiyenin suyu ile yaprağı deliniyor su vura vura adam tekrar dönüyor tırtıl ilacı atiyo yaprağı tırtıl yiyo diye tekrar bir örnek veriyorum kendisine tarla yan yana seninki ni tırtıl yiyo benimki ne niye birşey yapmiyo diye bunun sudan olduğunu ispatlamak için diyorum gene nafile bu suyu kullanana tarlaya bile saat takacak ki ozaman görürüm ben onu 72 saat sulamayı

Son düzenleme: