Buzağım ayağa kalkamıyor

Durum inekle alakalı değil buzağı özürlü doğum yapmış bu yüzden hiç bişi yapamazlar benimde başıma geçti kesmek zorunda kaldım dayanamadım
Yeldif vitamindir ii bir direnç takviyesidir

Hocam doğrudur faydasi olmayabilir ama ben zaten inege fayda saglamadigini belirttim . Benim kastim bizagiya fayda saglarmiydi. Insallah iyilesir.

Hocam bu tarz bir durumla benim anneannem de karşılaşmıştı ve derhal veteriner hekimle iletişime geçmiş olmamıza rağmen veterinerin söylediğine göre felçten dolayı hayvan düzelmedi. Mesela bu durumun bir örneği köpeklerde sık görülen hastalıklardan biri olan kulak enfeksiyonunda da mevcut. Vakit kaybetmeden veterinerle iletişime geçiliyor olmasına rağmen ansızın gelişiyor ve hayavanı öldürüyor. O nedenle ne olursa olsun tüm hayvanların sağlık süreçl

11 Aralıkta buzagimiz doğdu.hic ayağa kalkamiyor.veteriner tedavi uyguluyor ama hiç faydası olmuyor.on ayaklarının üzerine yükleniyor ama maalesef arka ayaklarını toparlayamiyor.yapilabilecek bişey var mıdır.simdiden teşekkür ederim

11 Aralıkta buzagimiz doğdu.hic ayağa kalkamiyor.veteriner tedavi uyguluyor ama hiç faydası olmuyor.on ayaklarının üzerine yükleniyor ama maalesef arka ayaklarını toparlayamiyor.yapilabilecek bişey var mıdır.simdiden teşekkür ederim
Kaymağı bol olsun.
Çatısı ayrılan ineklerde arka ayaklara kemer takılıyor.
Ayak bileklerine zarar vermeyecek şekilde sargı sarılıp 40-50 cm lik bir kayış takıp yürütmeyi deneyebilirsiniz.
Sütün içine bir adet tavuk yumurtası kırarak buzağıya içirilebilir.
İnşallah iyileşir.

Buzağım 1 aylık. İlk on gün kendisi ayağa kalkamıyordu ama kendim kaldırdığımda yürüyebiliyordu.10 günden sonra kendim ayağa kaldırsamda yürüyemiyor hatta ayakta dahi duramıyor. Veteriner cal-mix,butafan,nervit,sebil,vılanov-B bu ilaçları kullanmamı söyledi. Kullandım ama hiç bir faydası olmadı. Süt içmesinde hiç bir problem yok günlük 4 litre süt içiyor. Ayaklarında şişlik de yok. Ne yapmam gerekir.
Sonuç nasılsın. Oldu acaba bende de aynı sorun var