Buzağımız Kan dışkılıyor neden?

Bence burdan gördüklerinizi kesinlikle uygulamayın. Hayvan kaç günlük(misal doğum sonrası en sık ishal etkeni e coli. o sebeple doğum yaşıda önemli) ne yiyor, ne içiyor, süt içiyor mu , sancısı var mı, vs vs ve dışkısının görülmesi lazım ateş ölçüm yapılması lazım duruma göre hangi enfeksiyonsa ona uygun antibiyotik tedavisi yapılır yahut parazit kaynaklıysa parazit tedavisi uygulanır dehidre ise serum verilir vs vs. Kanlı ishal çok tehlikeli en kısa sürede müdahale edilmesi gerekiyor.

Bence burdan gördüklerinizi kesinlikle uygulamayın. Hayvan kaç günlük(misal doğum sonrası en sık ishal etkeni e coli. o sebeple doğum yaşıda önemli) ne yiyor, ne içiyor, süt içiyor mu , sancısı var mı, vs vs ve dışkısının görülmesi lazım ateş ölçüm yapılması lazım duruma göre hangi enfeksiyonsa ona uygun antibiyotik tedavisi yapılır yahut parazit kaynaklıysa parazit tedavisi uygulanır dehidre ise serum verilir vs vs. Kanlı ishal çok tehlikeli en kısa sürede müdahale edilmesi gerekiyor.
Merhaba . Haklısınız ama çaresiz olunca insan . İki kez veterinere götürdük. İki şişe antibiyotuk vurduk. Parazit hapları verdi . Emmesi cok iyi . Hareketli. Buzagi yemini bile yiyo . 1.5 aylık. Tek sorun diskida. Kanamayı durdurucu iğneleri bile yaptık.

Ben kanlı ishale bu ilacı kullanıyorum ve her seferinde olumlu sonuç alıyorum. Yanında Baytril yada animar yaparsanız çok güzel olur.

Resimler ve ekler

• 85C4EBB7-6452-4039-988A-CABB89F577BD.jpeg
    85C4EBB7-6452-4039-988A-CABB89F577BD.jpeg
    79.4 KB · Görüntüleme: 31