Çanakkale Destanı ile ilgili az bilinen 8 gerçek

Canakkale Zaferi, savaşmanın da bir şeref, haysiyet meselesi olduğunu bütün dünyaya gösteren eşsiz bir zaferdir. Bunu bütün dünya görmüştür. Sadece savaşta havada çarpışan mermiler olmamıştır. Askerimiz şerefsizlerin hileleriyle de mücadele etmiştir.
Her zaman olduğu gibi Çanakkale Savaşı'nda da şeref, haysiyet, his yoksulu İngilizlerin ve Fransızların savaş suçu sayılan eylemleri devam etmiştir.
Bunlardan biri de "topuk patlatan" veya "topuk kıran" denilen uçları zehirli demir dikenlerdir. Bu dikenleri uçaklardan askerlerimizin geçiş güzergâhlarına dökmüşler ve maalesef bu sebeple birçok askerimizin ayağının kesilmiştir. 20160315-2-14761647-6304856-56e7d6ed43cc3.jpgindir.jpeg
 
bugün ailemiz ve milletimizle,
beraber huzurla yaşadığımız bu vatanı bize,kanlarını, canlarını,hayatlarını vererek şehit olan tüm vatanseverlerimize sonsuz şükranlarımı sunar,Allahtan rahmet dilerim.
emanetlerini ebediyete kadar canım pahasına koruyacağıma ant içerim.

Rabbim yemini kolay yerine getirmen için güç kuvvet versin.
 

Benzer Konular


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt