Case 75 hp segmenti farkları

Farmall 80x

Jx80c

Jx80e

Sizce bu traktörler hangi konularda hangisi öne çıkar genel kullanım için ideal olan hangisidir yakıt tüketimi en fazla hangisinde olur

Yorumlarınız için teşekkür ederim

80c çok güzel 4 silindir avrupa common rail motor ama fiyat baya pahalı 80e üç silindir ama yüksek torklu commonrail yerli motor bi makina çiftte çok iyi olduğu söyleniyor balya için iyi değil deniliyor birde 75 e var 4 silindir yerli motor 80e ile fiyat aynı seviye.

• Beğen
Tepkiler: Korkmaz__-
80x modeli tarla ve çiftçilik ıçin en ideali ve en uygun olanı.
Kesinlikle.
80x in yakıtı 80c ye göre daha fazla diye tahmin ediyorum
jx75 max pronun güncel versiyonu sanirım max prolar çok fazla yakıt yakıyor ama comon railde durum ne kadar fark eder bilemiyorum
80x daha ağır işler için daha uygun bence de
80 c de daha pratiktir ona göre
80 e nin torku fazla diyorlar ama 4 silindir 80c yi pullukta yakalıycağını sanmıyorum 3 silindir traktör çabuk bunalıyor her işte

80c çok güzel 4 silindir avrupa common rail motor ama fiyat baya pahalı 80e üç silindir ama yüksek torklu commonrail yerli motor bi makina çiftte çok iyi olduğu söyleniyor balya için iyi değil deniliyor birde 75 e var 4 silindir yerli motor 80e ile fiyat aynı seviye.
Evet 80e fiyatıyla çok güzel duruyor 80x ile 80c ler aşırı pahalı
Bence 80e sırf fiyatı için alınabilir

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Traktörlerin kuyruk mili güç değerleri ve motor haritaları hakkında tanıtım görülmüyor.
Kullanacağınız balye makinesi nedir?
EGR kullanımını, yazılım yapanlar genelde kapatma eğiliminde oluyor.
Farmall 80X için %51 tork rezervi çok yüksek duruyor , %40 tork rezervi batak zeminler için daha çok tercih ediliyor.
Traktörle pulluk işleri bir hafta bilemedik 10 gün sürer , geri işlerdeki performans , nakliye , ekim, gübreleme, ot bağlama, çevirme v.s. olur.
Ağır traktör elbette ki 4 soklu pullukta randımanlı oluyor ama 3 pullukla da tarla sürülmez diye bir kuralımız olmaz.

Traktörlerin kuyruk mili güç değerleri ve motor haritaları hakkında tanıtım görülmüyor.
Kullanacağınız balye makinesi nedir?
EGR kullanımını, yazılım yapanlar genelde kapatma eğiliminde oluyor.
Farmall 80X için %51 tork rezervi çok yüksek duruyor , %40 tork rezervi batak zeminler için daha çok tercih ediliyor.
Traktörle pulluk işleri bir hafta bilemedik 10 gün sürer , geri işlerdeki performans , nakliye , ekim, gübreleme, ot bağlama, çevirme v.s. olur.
Ağır traktör elbette ki 4 soklu pullukta randımanlı oluyor ama 3 pullukla da tarla sürülmez diye bir kuralımız olmaz.
Hocam iş ne olursa olsun ho deyince gidecek memnun edecek bi makina hoşumuza gider tabiki 80c ile 80x güzel duruyor fiyatları da aynı bunlara alternatif 80e var

80c ler daha sempatik geliyor bana 80x kocaman bişey yük atı gibi 80c ise daha kip duruyor bana göre
Ama işin teknik detayından pek haberim yok motur şanzıman fln

• Beğen

80x ve jx pro broşürleri var ama fiyat yok şu an üretilmiyorlar. Ben 75e aldım fiyat ve alım seçeneği olarak bana uygun geldi. Bi arkadaşımda 80c mi alsam deutz 5080e mi alsam diye bana soruyordu deutz 5080e de güzel bir seçenek.
Hocam bence bu deutz e serisi tamamı ile çöp ben e serisi alıp da memnun olan görmedim

• Beğen

Resimler ve ekler

• 3714C06A-27AF-44F3-ABCE-747376A969AE.jpeg
    3714C06A-27AF-44F3-ABCE-747376A969AE.jpeg
    839.5 KB · Görüntüleme: 18
  • Beğen
Hocam iş ne olursa olsun ho deyince gidecek memnun edecek bi makina hoşumuza gider tabiki 80c ile 80x güzel duruyor fiyatları da aynı bunlara alternatif 80e var.
80c ler daha sempatik geliyor bana 80x kocaman bişey yük atı gibi 80c ise daha kip duruyor bana göre
Ama işin teknik detayından pek haberim yok motur şanzıman filan.
Kuyruk mili gücü olarak bir tahminde bulunamıyoruz.
Farmall 85C serisi , 88 hp , 350 n.m. tork , 56 kw kuyruk mili gücü verebiliyordu.
Fiat 80 66 S modele eşdeğer özelliktedir.
Same Explorer 80 , Tümosan 8280 ,8085 , Landini 7860 , NH TD75BM (70 56 egzantrikli) , TD85D gibi traktörlerin balye bağlama performansını verebilir mi ?
Farmall 90X deseniz şüphemiz kalmazdı ama 80X modeli çok arada kalan bir traktör oldu.
Motor haritalarında ise keskin farklar olur gibimize geliyor.

Hocam bence bu deutz e serisi tamamı ile çöp ben e serisi alıp da memnun olan görmedim
2018 Deutz 4075 E traktörüm vardı. Çekiş, tork, yakıt, konfor, hız, fren yönünden çok memnun olarak 3 yıl kullandım. Hiç bir problem yaşamadım. 2021 de daha konforlu ve elektronik kontrollü olsun diye 5090 G GS Power Shuttle aldım. Balya işim yok, ancak diğer tüm işlerde kullanıyorum. Traktörümden, inanılmaz derecede memnunum.

2018 Deutz 4075 E traktörüm vardı. Çekiş, tork, yakıt, konfor, hız, fren yönünden çok memnun olarak 3 yıl kullandım. Hiç bir problem yaşamadım. 2021 de daha konforlu ve elektronik kontrollü olsun diye 5090 G GS Power Shuttle aldım. Balya işim yok, ancak diğer tüm işlerde kullanıyorum. Traktörümden, inanılmaz derecede memnunum.
Yakıt,fren ve hız dediğiniz gibi diğerleri vasat hele konfor vasat altı.

Az tarla ile genelde hafif işler ve küçük parsellerde rahat ve keskin dönüşler icin kisa ve kucuk olan 80e.

80e ye agir ekipman takmak zor. eger tarlalar buyuk ve 800 1000 kg gubre makinasi ve ilac pompasi takılacaksa 80x.

80c bu iki traktor icin yapacagi işte bunlarin kirmasi. 80c motor olarak 4 silindirlide olsa, kalipta 80x ten kucuk ve hafif oldugu icin buyuk ekipman ve ve agir motor arabalarinda cok guvenilebilecek bir traktor degil. 8 tonluk motor arabasina 10 ton bugday koydugunuzda 80c, kesinlikle 80x kadar garanti götüremez, bayirlar inişler çıkışlar sıkıntı olabilir. zaman sikintisiniz yoksa her motorla tarlalarinizi işleyebilirsiniz. x modelleri yeni cikti. motorlari jx serinin yakit sistemini cammonrail olarak, yerli uretimde degistirdiler ve 3900cc... 80c de avrupa motor ve daha kucuk hacimli motor var. x serisinin motorunun yeni uretim olmasindan dolayi, giderilmesi gereken hatalar olabilir, alanlardan tarlada kalmalar duyuyoruz ve servis çagiriyorlar. suan x uretilmiyor, jx olan eski modeli uretiliyor. jx commonrail degil, yakiti biraz daha fazla yakar ama mozot olarak euro dizel koymasaniz bile enjektor ve pompsasi senelerce dayanabilir. cammonrailde eoru dizel almaniz lazim hatta evde kuflu mazot depolarindan degil direk benzinlikten alinirsa o zaman sorunsuz uzun yillar calisabilir.

80c hem dusuk motor hacmi hemde agirligindan dolayi 80x ten daha az yakmasi lazim.

• Beğen
Tepkiler: Korkmaz__-
Az tarla ile genelde hafif işler ve küçük parsellerde rahat ve keskin dönüşler icin kisa ve kucuk olan 80e.

80e ye agir ekipman takmak zor. eger tarlalar buyuk ve 800 1000 kg gubre makinasi ve ilac pompasi takılacaksa 80x.

80c bu iki traktor icin yapacagi işte bunlarin kirmasi. 80c motor olarak 4 silindirlide olsa, kalipta 80x ten kucuk ve hafif oldugu icin buyuk ekipman ve ve agir motor arabalarinda cok guvenilebilecek bir traktor degil. 8 tonluk motor arabasina 10 ton bugday koydugunuzda 80c, kesinlikle 80x kadar garanti götüremez, bayirlar inişler çıkışlar sıkıntı olabilir. zaman sikintisiniz yoksa her motorla tarlalarinizi işleyebilirsiniz. x modelleri yeni cikti. motorlari jx serinin yakit sistemini cammonrail olarak, yerli uretimde degistirdiler ve 3900cc... 80c de avrupa motor ve daha kucuk hacimli motor var. x serisinin motorunun yeni uretim olmasindan dolayi, giderilmesi gereken hatalar olabilir, alanlardan tarlada kalmalar duyuyoruz ve servis çagiriyorlar. suan x uretilmiyor, jx olan eski modeli uretiliyor. jx commonrail degil, yakiti biraz daha fazla yakar ama mozot olarak euro dizel koymasaniz bile enjektor ve pompsasi senelerce dayanabilir. cammonrailde eoru dizel almaniz lazim hatta evde kuflu mazot depolarindan degil direk benzinlikten alinirsa o zaman sorunsuz uzun yillar calisabilir.

80c hem dusuk motor hacmi hemde agirligindan dolayi 80x ten daha az yakmasi lazim.
X serisine yük atı c serisine ise binek atı benzetmesi yapılabilir sanırım

• Beğen
Tepkiler: ozgur...