Case farmall 85c mi yoksa massey ferguson 5410 mu?

Şimdi bende 85C olunca ne kadar tarafsız yazsamda mf hayranları fanatik diyecek ama katalog üstünde değil birebir kullanarak yazarlarsa çok iddialıyım 5410 değil 5430 la kıyaslansa yine farmall derler.Bak açık yazayım marka değeri MF daha doğrusu 5400 daha önde evet.Yalnız 5400 dediğin zaman 5440 dan aşağısı o kasa ve ölçüye hantal.Normalde 5400 serisinde 3A da nadasda veya az yükde gaz vermeden bile kalkmaz farmall c 5 ton yükde olsa düzde rahat 2.vites rolantide kalkarsın 4. vites boş römorkla bile kalkıyorum ben.85C motor teknolojisi olarak daha üstün olduğundan ve vites çok olduğundan daha az yakacaktır.Pratiklikde 640 neyse 85C de öyledir anında devirlenir.Hatta yolda yakıtları bile çok fazla değil 250 saatde tamgaz 3 ton yükle inişli çıkışlı yolda 260 gr yakıtı var ilerleyen saatlerde rodaj saati ilerledikce daha az yakar(Not 2018 model farmallarda eco mod var 14 gazda 42 km hız yapıyor.)Eski motorlar nasıl gaz yerse farmall da öyle ilerleyen günlerde arkada yük varkende gazlanmasını atarım 5400 kalkışda 2 metre duman uzatırken farmalla 10 metre bile ilerlemiş olursun yükde ve boşta.Kimseye ben dahil galeriye kataloğa inanma galericiden iste kullan iki modeli de sonra gel bana yaz buradan.O kadar NET konuşuyorum.İki motorda iyi yalnız 85C çok yönlü.
[video=youtube;4XMVAdsG1xQ]https://www.youtube.com/watch?v=4XMVAdsG1xQ[/video]

Eyvallah ustam

5400 serısı gayet guzel konforlu bır traktor 5410 75 hp nın o kasayı tasıyacagını hıc sanmıyorum 85c yı 5430 ile deneyın pulluk performanslarını aynı cıkar 85c nın dengı 5430 dur benım gorusum alacak arkadasa 5410 alıp ya ayar yaptırıp oyle kullanmalı yada 5430 almalı
ben case kullanıcısıyım tercıhım caseden yana olurdu

dayımda 5430 var kullandıgım bır traktor performansını az cok bılıyorum

Farmal serisi salda cok kisa traktor bu yuzden teknoloji ne kadar yardimci olsa da ki super teknolojisi var agir iste randimani tartisilir tekerlek arasi on arka akslar ve agirlik olarak biraz basaridan uzak sunu takdir etmeli teknolojisi cok iyi

Burda t5 115 ec ile tarlada 5450 denendi t5 mısır yerinde 5li 14 tam otomatik alpleri yerinden söküp gidemedi traktörün gaz yemesini oradan biliyorum.Hemde 5430 un emsali 95c dir.85c nin emsali 5420 dir.
Ayrıca 5400 motor olarak herkes sıradan diyor ama üzerindeki motor çok sade ve masrafsız bir motor.O kadar marka kullanıyor diye o motor sıradan olmaz iyi motor olur.

• Beğen
Tepkiler: ersin26
Linkte 115c ve 5612 videosu var.
Sürüm yaparken çokta fazla bir hız farkı yok. Şoföre göre değişir hadi en baba yarım saat önce biter tarla. İki traktörde aynı devirlerde gitse belki fark goremeyecegiz. Arada 100 bin TL de fark var ise ben ucuzu alırım. En az 2 yıl daha az para öderim. Herkesin kesesine hangi traktör uyuyor ise onu alsın. 25 yıldır MF kullanıcısıyken bende fiyatı uygun diye Case aldım. Gayette memnunuz. MF almak için en az 2 taksit daha fazla ödemek zorunda idim. 1000 saat oldu şimdilik arıza yok. İleride de ciddi bir sorun yaşamaz isek varsın tarla yarım saat sonra bitsin.

https://youtu.be/1Eq1_Av7riw

Linkte 115c ve 5612 videosu var.
Sürüm yaparken çokta fazla bir hız farkı yok. Şoföre göre değişir hadi en baba yarım saat önce biter tarla. İki traktörde aynı devirlerde gitse belki fark goremeyecegiz. Arada 100 bin TL de fark var ise ben ucuzu alırım. En az 2 yıl daha az para öderim. Herkesin kesesine hangi traktör uyuyor ise onu alsın. 25 yıldır MF kullanıcısıyken bende fiyatı uygun diye Case aldım. Gayette memnunuz. MF almak için en az 2 taksit daha fazla ödemek zorunda idim. 1000 saat oldu şimdilik arıza yok. İleride de ciddi bir sorun yaşamaz isek varsın tarla yarım saat sonra bitsin.

https://youtu.be/1Eq1_Av7riw

Mf satarkende kazandırır kullandırırkende.Alırken aralarında 100 fark varsa satarken bu fark 120-130 bin olur.

Mf satarkende kazandırır kullandırırkende.Alırken aralarında 100 fark varsa satarken bu fark 120-130 bin olur.

Ben buna katılmıyorum.aynı performsnsı gösterdıkten sonra aradaki 100000 e 4 5 ekipman alır babalar gibi işimi görürüm.Ayrıca casenin mfden az yakmasıda cabası.Banada aynısını demişlerdi pahalı aldın ucuza satarsın.şu an bedavayada gitse yine diyenlerden karlıyım.yakıtından olsun,usta yüzü görmeyişinden olsun.benım üstüme 3.4. Motoru değiştiren oldu

Ben buna katılmıyorum.aynı performsnsı gösterdıkten sonra aradaki 100000 e 4 5 ekipman alır babalar gibi işimi görürüm.Ayrıca casenin mfden az yakmasıda cabası.Banada aynısını demişlerdi pahalı aldın ucuza satarsın.şu an bedavayada gitse yine diyenlerden karlıyım.yakıtından olsun,usta yüzü görmeyişinden olsun.benım üstüme 3.4. Motoru değiştiren oldu

115c ile 5612 nin performansı aynı değilki.
Hemde mf nin çok yaktığını kim söylüyor?
T5 115 Ec ile burda 5450 nin denendiğinde Aynı tarlayı beraber sürdüler üstünede mf 15-16 km daha fazla yol gittiği halde aynı yakıtı yaktılar.
Yakıt işi üzerindeki sürücüyede bağlı bir olaydır.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
T5 115 Ec ile burda 5450 nin denendiğinde Aynı tarlayı beraber sürdüler üstünede mf 15-16 km daha fazla yol gittiği halde aynı yakıtı yaktılar.

Kesinlikle başlıca etken sürücü ekipman ayarı uygun hız uygun devir manevra kabileyeti bunların hepsi sürücüye bağlı...

Şuan traktör alsam yine new holland renginden dolayı heralde herkes kırmızı ve ya yeşil yapıyor ben mavi seviyorum.. yeşilide pek sevemedim sadece fendt yeşili güzel.... Kırmızıda hepsi kırmızı be abi :D :D (erkunt mf case steyr zetor tümosan vd...) .... Mavi hemde blue Power mavisi oalcak T7 315 Heavy Duty gibi :D :D

Hayal ettimde Blue Power renginde ferguson olsa almak isterim haa :D :D

MF nin prim yapmasına katılıyorum. İkinci el fiyatları piyasada ki diğer traktörlere göre yüksek. Ama neye göre yüksek ? Diyelim MF traktör un var MF 5450 sıfır bir Case traktor alacaksın takasa gittiniz. Aynı segmentte bir traktör e göre satın alırken bir miktar avantajlı olabilirsiniz. Aynı traktor ile MF bayisine takasa gittiniz. Aynı özelliklerde bir traktör almaya 5700 serisi var. Oturduğunuz pazarlığa baktınız fiyat yükselmiş 2.el avantajı prim yapmasi pekte bir fark etmemiş. Çünkü sıfırı pahali. Yani yani 2.el iyi prim yapmış ama sıfır katlamış resmen neye göre euro ya göre.
Birde aynı traktor u fent ile takasa gittiğimizde ki duruma baksak oda farklı. Traktor un prim yapmasi kişilerin tercihine göre göreceli bir kavram. Birde traktör cifcide iken para yapmaz galeride her zaman Reşat altındır. Bizim çiftçi milleti traktor u ile her zaman övünmeyi sever çoğu hiç düşünmez kendi işi ile orantılı bir traktör almayı zaten işimiz Allah'a kalmis. Yağmur yağar ise verim var yok ise zar zor geçinirsin.
Kendimden örnek vereyim aynı tarlaları dedelerimiz MF 135 ile işlemişler. Üzerine çokta bir tarla almamislar. Tarla yerine başka yerlere yatırım yapmışlar. Bizde tuttuk geçen yıl 115c aldık [emoji23] tamamen bu işte bir terslik var. Niye 115c elimdeki traktor u takasa veriyorum + buğdayı veriyorum. Traktörü peşin alıyorum. Kanola ve ayçiçegi bize kalıyor. Çok ucuz bu yıl olsa traktor u takasa veriyorum buğdayı satıyorum+üzerine 100 ton daha buğday satıyorum ancak traktor u alabiliyoruz. Bu yıl 115 c alirmiyim alamam çünkü çiftçinin urunu değer kaybetmiş. Dolayisi ile işin özü ne kadar tarla o kadar iyi traktor. Tarlan yoksa elinde prim yapmış traktör olmuş niye yarar. Bizde yoktu Case miz var. Tarlası bol olanda MF 5-6-7 serisi var, fent var New Holland var Case büyük serileri var.

...Traktor un prim yapmasi kişilerin tercihine göre göreceli bir kavram. Birde traktör cifcide iken para yapmaz galeride her zaman Reşat altındır. ..

Tespit te tam isabet.ihtiyac durumunda(Allah düşürmesin)senin o reşat altınına beş yıl öncesinin yarı fiyatını teklif ederler,nevrin doner...

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

[video=youtube;S30we8ZLnew]https://www.youtube.com/watch?v=S30we8ZLnew[/video]

115C, 114 hp, 460 n.m. , 5612 120 hp 502 n.m. motor güçleri var.
Motorlar güncellenirse 140 hp, 520 n.m. , 145 hp 600 n.m. değerlerde kullanılır.
C serisi 1900 devirle 5612 1800 devirle optimal toprak işleme devir seçenekleri var.Dizayn tercihleridir.Toprak işleme devirleri motorlarda 1500-1600-1700-1800-1900-2000 devir serisine göre durum değişiyor.Motoru tam yük kullanmak gerekenler olduğu gibi %60 motor yüküyle de kullanmamız gerekenler var.
Toprak işlemlerinde kullanacak olsak, iş durumu da müsaitse MF 5612, şase kısa olduğu için T5 115 balye işlerinde rahatlık sağlıyor.Sıcak hava performansı, saha da gezer servis, işlerin kesintisiz yürümesini sağlar.TR6 120 olursa durum değişir.Biraz konu dışına taştım, kusura bakmayınız.

MF nin prim yapmasına katılıyorum. İkinci el fiyatları piyasada ki diğer traktörlere göre yüksek. Ama neye göre yüksek ? Diyelim MF traktör un var MF 5450 sıfır bir Case traktor alacaksın takasa gittiniz. Aynı segmentte bir traktör e göre satın alırken bir miktar avantajlı olabilirsiniz. Aynı traktor ile MF bayisine takasa gittiniz. Aynı özelliklerde bir traktör almaya 5700 serisi var. Oturduğunuz pazarlığa baktınız fiyat yükselmiş 2.el avantajı prim yapmasi pekte bir fark etmemiş. Çünkü sıfırı pahali. Yani yani 2.el iyi prim yapmış ama sıfır katlamış resmen neye göre euro ya göre.
Birde aynı traktor u fent ile takasa gittiğimizde ki duruma baksak oda farklı. Traktor un prim yapmasi kişilerin tercihine göre göreceli bir kavram. Birde traktör cifcide iken para yapmaz galeride her zaman Reşat altındır. Bizim çiftçi milleti traktor u ile her zaman övünmeyi sever çoğu hiç düşünmez kendi işi ile orantılı bir traktör almayı zaten işimiz Allah'a kalmis. Yağmur yağar ise verim var yok ise zar zor geçinirsin.
Kendimden örnek vereyim aynı tarlaları dedelerimiz MF 135 ile işlemişler. Üzerine çokta bir tarla almamislar. Tarla yerine başka yerlere yatırım yapmışlar. Bizde tuttuk geçen yıl 115c aldık [emoji23] tamamen bu işte bir terslik var. Niye 115c elimdeki traktor u takasa veriyorum + buğdayı veriyorum. Traktörü peşin alıyorum. Kanola ve ayçiçegi bize kalıyor. Çok ucuz bu yıl olsa traktor u takasa veriyorum buğdayı satıyorum+üzerine 100 ton daha buğday satıyorum ancak traktor u alabiliyoruz. Bu yıl 115 c alirmiyim alamam çünkü çiftçinin urunu değer kaybetmiş. Dolayisi ile işin özü ne kadar tarla o kadar iyi traktor. Tarlan yoksa elinde prim yapmış traktör olmuş niye yarar. Bizde yoktu Case miz var. Tarlası bol olanda MF 5-6-7 serisi var, fent var New Holland var Case büyük serileri var.

Pirim diye birşey yok zaten zarardan en az şekilde etkilenme diye bir durum var.
Masseyin 2. Eli oluşundan para eder buda bir gerçek.
Şimdi 2 tane 4 çekerle yetişemediğimiz arazinin 1.5 katını dedelerimiz 2 tane 4x2 ile işliyormuş fakat devir değişti.O yıllarda arazinin yarısı nadasa bırakıkılıyormuş ilaç gübre diye bir olay zaten yok e haliyle traktörün önünde çok sınırlı işler ve geniş bir zaman kalıyormuş.
Şimdi öyle değil mevsimler ve yetiştiricilik değişti en basitinden buğdaya bile kaç kez tarlaya girdiğimizin hatti hesabı yok.Ama tabiki araziye göre traktör hesabının iyi yapılması lazım.

Motorlar güncellenirse 140 hp, 520 n.m. , 145 hp 600 n.m. değerlerde kullanılır.
C serisi 1900 devirle 5612 1800 devirle optimal toprak işleme devir seçenekleri var.Dizayn tercihleridir.Toprak işleme devirleri motorlarda 1500-1600-1700-1800-1900-2000 devir serisine göre durum değişiyor.Motoru tam yük kullanmak gerekenler olduğu gibi %60 motor yüküyle de kullanmamız gerekenler var.
Toprak işlemlerinde kullanacak olsak, iş durumu da müsaitse MF 5612, şase kısa olduğu için T5 115 balye işlerinde rahatlık sağlıyor.Sıcak hava performansı, saha da gezer servis, işlerin kesintisiz yürümesini sağlar.TR6 120 olursa durum değişir.Biraz konu dışına taştım, kusura bakmayınız.

Sıfır 5712sl nin parasına 2 tane bile 115c alınabilir belki hem fiyat hem kalite hemde performans olarak kıyaslanması yanlış olur.
115c nin emsali şuan 0 çıkan mf lerden 5711 global seri olur.Hem fiyat hem özellik hemde performans olarak kıyaslanabilir.

Tr6 120 olursa durum nasıl değişir garanti bitince seneye yazılım yaptırmayı düşünüyorum

Motor gücü ve iş kapasitesi daha iyi, donatılar ve konfor kullanıcıların tercihidir.Arazi yapısı sertse gelecek yılı bekleme, TR6 140 yazılımını yükleyebilirsiniz.