CASE IH FARMALL 85C 4 lü 14" Pullukla Anız Sürümü

Doğrudur , bu Farmall lari beğeniyorum çok. Yavaş yavaş piyasası olacak herhalde , yaygınlaşıyor. Nasıl memnun musunuz?

Abi çok memnun kaldım motora alıştıkça.Çekişden çok pratikliğini seviyorum.Hantal değil hiç devrini anında alıyor.boş römork 4.vites rölantide bile kalkıyor.Yakıtda ideal 250 saatde olmasına rağmen yakıt ideal.Yolda tamgaz 3 ton makina getirdik 260 gr yakıtı var.Çiftde çok sıkı yerde 5 km kadar düştüğü yerde 2 lt yaktı.videodaki yerde max 1.5 yakar.Bizim yaptığımız çiftçiliğe çok uygun.[video=youtube;4XMVAdsG1xQ]https://www.youtube.com/watch?v=4XMVAdsG1xQ[/video]

• Beğen
Tepkiler: ufukk
Ufuk 1 hafta önce lüleburgaz lanndini bayinde 1 tane farmal 85C ye binip kullandim cok seri makina power shit düğmeli el debriyajı mevcut çok beğendim.gayet güçlü makina bunu rahatlıkla hissedebiliyorsun.75C den herturlu güçlü makina 10 hp. Ile falan kalmaz baya guclu.
Sahibinden.com da ilan mevcut.ve ayrıca saati de çok az daha doğru dürüst rodaj zamanını yapmamış.traktor babaeski minnetler köyündenmiş.yepyeni daha kıpır kıpır.sifir 75c. Almaktansa. Bu 85C. Alinir.
İskender abi Buda var fiyat şimdiki piyasaya göre çok uygun dün 135 di bugün 145 yapmışlar https://www.sahibinden.com/ilan/is-...-avrupa-2017-model-sifir-gibi-620166133/detay

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Ufuk 1 hafta önce lüleburgaz lanndini bayinde 1 tane farmal 85C ye binip kullandim cok seri makina power shit düğmeli el debriyajı mevcut çok beğendim.gayet güçlü makina bunu rahatlıkla hissedebiliyorsun.75C den herturlu güçlü makina 10 hp. Ile falan kalmaz baya guclu.
Sahibinden.com da ilan mevcut.ve ayrıca saati de çok az daha doğru dürüst rodaj zamanını yapmamış.traktor babaeski minnetler köyündenmiş.yepyeni daha kıpır kıpır.sifir 75c. Almaktansa. Bu 85C. Alinir.
İhtiyacı olana yepyeni makina , bizim birkaç sene sonra 3095 i degistiririz diye umuyoruz ama nasip kısmet tabi. 105 Farmall lar o tarihe kadar epeyce revize ederler. En güzel adaylardan biri olur bizim icin

Hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan. Bu pulluğa ön gövdecik de takılıyor bende düşünüyorumda pancar altında aşırı sert yerlerde pim kesme olayı nası olur
Bizim burada büyük bir çiftçide 3 tane bu tip var pullukları 2011 model sadece 1 i değişmişti.taşa çarpma açısı önemli pim kessede 5 dk sürmez yenilemesi öyle adım başı keser diye birşey yok sanırım.Ön gövdecik bende sordum da 14 numara iyi kapatıyor beğenmezsen öyle al sonradan takılır dedi.bizde mısır ve pancar yok anızda kapatması Avrupa pullukdan geri kalıt yanı pek yok alsak süs olacak gibi.

Bizim burada büyük bir çiftçide 3 tane bu tip var pullukları 2011 model sadece 1 i değişmişti.taşa çarpma açısı önemli pim kessede 5 dk sürmez yenilemesi öyle adım başı keser diye birşey yok sanırım.Ön gövdecik bende sordum da 14 numara iyi kapatıyor beğenmezsen öyle al sonradan takılır dedi.bizde mısır ve pancar yok anızda kapatması Avrupa pullukdan geri kalıt yanı pek yok alsak süs olacak gibi.

Babam hep turan kullanmış ben 15 sene turan kullandım arkadas pis yerde çileden çıkarırdı sonra turan yaylı model çıkardı pulluk alcağım zaman arastırdım herkes ünlü dio gittim yaylı ünlü aldım dünya varmış be 2 senedir arkama bakmıyorum tıkama yapmıo güzel devirio yapandan Allah razı olsun

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
Babam hep turan kullanmış ben 15 sene turan kullandım arkadas pis yerde çileden çıkarırdı sonra turan yaylı model çıkardı pulluk alcağım zaman arastırdım herkes ünlü dio gittim yaylı ünlü aldım dünya varmış be 2 senedir arkama bakmıyorum tıkama yapmıo güzel devirio yapandan Allah razı olsun

Geçen haftalarda pulluk almadan Alplerin tarla denemesine katıldım.Orada yetkiliyle kulak tipleri hakkında konuştuk.Orada yetkiliye alplerin bütün parça halinde boyandığını ünlünün her parça boyası ayrı ve daha parlak ve bu nedenle ilk bakışda kalite algısının daha fazla olduğunu söledim.O da evet boya da bizden üstün ama biz daha sağlamız dedi.Pulluk üzerinde 10.9 mukavemetli civataları gösterdi her civatası 10.9 mukavemetli ama ünlü de 8.8 dedi.Bende ünlüyü inceledim hakikaten ünlünün yükde olan civatalar haricinde 8.8 .

Geçen haftalarda pulluk almadan Alplerin tarla denemesine katıldım.Orada yetkiliyle kulak tipleri hakkında konuştuk.Orada yetkiliye alplerin bütün parça halinde boyandığını ünlünün her parça boyası ayrı ve daha parlak ve bu nedenle ilk bakışda kalite algısının daha fazla olduğunu söledim.O da evet boya da bizden üstün ama biz daha sağlamız dedi.Pulluk üzerinde 10.9 mukavemetli civataları gösterdi her civatası 10.9 mukavemetli ama ünlü de 8.8 dedi.Bende ünlüyü inceledim hakikaten ünlünün yükde olan civatalar haricinde 8.8 .

Alpler hiç kullanmadım da güzel pulluk olduğunu söylüyorlar kulak tipi bakımından ünlüden belki daha geniş ürünü vardır ikiside güzel piyasada başı çekerler

Civata ve somun kalınlığı ölçü alınarak kalite ortaya çıkmaz O zaman biraz daha kalın civata somun takan başka bir firma daha mi kaliteli oluyor Bence isini en iyi ve yeterli gören neyse onu tercih etmek lazım Ağir ekipman iyi ekipman demek değildir

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Civata ve somun kalınlığı ölçü alınarak kalite ortaya çıkmaz O zaman biraz daha kalın civata somun takan başka bir firma daha mi kaliteli oluyor Bence isini en iyi ve yeterli gören neyse onu tercih etmek lazım Ağir ekipman iyi ekipman demek değildir

Civata kalınlığından bahsetmedim kalitesinden bahsettim.Civata üstünde yazan 8.8 ile 10.9 yazan bir değil.Ağırlık vs de konuşmadık başka bir ileti mi okudunuz ?

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci97
Profil şasenin avantajı nedir
Otomatiğe göre hafifdir.12 inçde 200 kilo üzerinde fark var.
Deve boynu pulluğa göre pulluk bilek araları daha uzun,Daha sağlam,taşa çarpma anında vs emniyet sigortası var.ve daha yüksek çatılı ve birde iş genişliği opsiyonu var.Yerinizde aşırı derece yerli taş yoksa iyidir.İhtiyaca göre seçmek en doğrusu aslında.