CASE IH (İRTEM) 4Lü DİSKLİ + GÜBRELİ MİBZER

Hayırlısı olsun çok güzel makine bence tek sorunu gübre yükleme çok zor olabilir ama ekim işini tam istediğiniz gibi yaparsınız ben 2017 de alırken niye diskli almadım diye hayıflanıyorum.

Son düzenleme:
Hayırlısı olsun çok güzel makine bence tek sorunu gübre yükleme çok zor olabilir ama ekim işini tam istediğiniz gibi yaparsınız ben 2017 de alırken niye diskli almadım diye hayıflanıyorum.
Baltalı mivzerlere bir ısınamadım gitti 18 sıralı hububat ekimde var oda irtem baltalı onuda diksli ile deyişmeyi düşünüyoruz ama çift diksli ile

• Beğen
Tepkiler: guray
Hayırlı olsun çiftçiler traktörün çok düzgün esnaflık ve kişilikleri vardır.Bende düşünüyorum ama temiz 2.el ortalama 150 dekar ekim yapıyoruz.Acaba mahsuru yoksa kaça alabildiniz ve disklinin balta ayağa göre avantajı ne bizim taraflarda hep balta var mart ayı gibi çerezlik ekim yapıyoruz bazı tarlaların belirli bölgesi çamur olabiliyor disk çamurda gitmez diye çekiniyorum

• Beğen
Tepkiler: karga
Hayırlı olsun çiftçiler traktörün çok düzgün esnaflık ve kişilikleri vardır.Bende düşünüyorum ama temiz 2.el ortalama 150 dekar ekim yapıyoruz.Acaba mahsuru yoksa kaça alabildiniz ve disklinin balta ayağa göre avantajı ne bizim taraflarda hep balta var mart ayı gibi çerezlik ekim yapıyoruz bazı tarlaların belirli bölgesi çamur olabiliyor disk çamurda gitmez diye çekiniyorum
26 bine aldık bizim burada ikitane baltalı var toprak birazten olduğunda tohumu örtemiyor tohum hava aldığı için bitmiyor başka birköyde irtemin vardı diksli tip onda hiç sorun olmuyordu o mibzerde yangında yandı öyle gitti bizde baltalıdan verim alamadığımız için aldık ben diskli tavsiye ediyorum birkere olan birşey iyice düşün öyle karar ver