Case ıh xj65c mi? Kubato 7040 mı?

Selam arkadaşlar
Bir hafta önce 400 dk arazi de kuru tarım yapmak ve pompa ile su basmak için traktör yardımı istemiştim.
Bugün itibarıyla iki traktör arasında kaldım.
Case ıh xj65c 2018 model 1200 Saat son fiyat 182 000 tl son
Kubato 7040 2017 model 1700 saat 172 000 son fiyat aldım.
İkisinden birini tercih edeceğim.
Kuyruk mili gücü, yakıt,çekiş,hararat sorunu, performans, yedek parça ve fiyat bakımından hangisini tercih etmeliyim?
Yardımcı olursanız sevinirim.
İyi forumlar.

JX65C , 65 hp, 260 n.m. %38 tork yedeği , kuyruk mili gücü 44 kw , 540 E kuyruk mili seçeneğiyle 1600-1700 rpm motor devrinde su pompası çalıştırır.
Mazot pompası ayarı yapılması gerekiyor, LDA mili değişmesi gerekiyor.
Kuyruk mili gücü olarak 50 kw civarlarına yaklaşabilir.
-25 C de motor çalışabiliyor, hararet sorunu yaşayanı duymadık,
Ciğersiz traktör eleştirileri var, motor başlangıç tepkileri Fiat gibi bitiş devirleri Steyr karakteristiği taşıyor.
Nakliyede 1500-2600 rpm arası aktif kullanılabilir, 300 gr/km yakıt tüketimi oluyor.
Rampa performansı olarak seri 3 vitesle 1 ton yük + 1,5 ton römorkla tırmanış yapıyor.
MF 285 seri 4 vitesle yaklaşık aynı sürede rampayı bitiriyor.
TD 75 , egzantrik yapılı ise max tork noktasına sıkışmadan 2000 rpm devirle biraz daha seri rampa tırmanıyor.
Kubota 7040 , 71 hp , 230 n.m. tork , %20 gibi ortalama tork yedekleri oluyor.
Kuyruk mili gücü olarak su pompasında biraz zayıf kalacaktır.
Performans için Kubota 8540 , 85 hp , 280 n.m. torka sahip traktör olması gerekir.
Pullukta 9540 Hi LO , Low Profile ile 75C birbirine yakın olabiliyor.
Kubota' da tork konvertörlü ıslak kavrama debriyaj mevcut ve turu daha güzeldir.
Motorun biri max tork noktasında 230 n.m. ile diğeri 260 n.m. ile krankı çevirecektir.
Tork yedekleri yüksek olan daha geç sinme hareketine geçecektir.
Ot biçmede düşük torkla çalışan hafif biçimlerde belki avantaja geçebilir.
MF 265S , 1,5 metre boyunda yulaf biçiminde , 165 cm iş genişliği tamburlu makine ile seri 2 kaplumbağa vitesle 1800 rpm motor devriyle başarılı çalışabiliyor.
65 hp , 272 n.m. tork , %30 tork yedeği bulunuyor.
400 dk arazide su pompası için traktör bağlı kalması da işlerinizi zorlaştırabilir.
Su pompası için ayrı bir çözüm bulmanız iyi olur.

JX65C , 65 hp, 260 n.m. %38 tork yedeği , kuyruk mili gücü 44 kw , 540 E kuyruk mili seçeneğiyle 1600-1700 rpm motor devrinde su pompası çalıştırır.
Ciğersiz traktör eleştirileri var, motor başlangıç tepkileri Fiat gibi bitiş devirleri Steyr karakteristiği taşıyor.
Nakliyede 1500-2600 rpm arası aktif kullanılabilir, 300 gr/km yakıt tüketimi oluyor.
Rampa performansı olarak seri 3 vitesle 1 ton yük + 1,5 ton römorkla tırmanış yapıyor.
TD 75 , egzantrik yapılı ise max tork noktasına sıkışmadan 2000 rpm devirle biraz daha seri rampa tırmanıyor.
Performans için Kubota 8540 , 85 hp , 280 n.m. torka sahip traktör olması gerekir.
Kubota' da tork konvertörlü ıslak kavrama debriyaj mevcut ve turu daha güzeldir.
Motorun biri max tork noktasında 230 n.m. ile diğeri 260 n.m. ile krankı çevirecektir.
MF 265S , 1,5 metre boyunda yulaf biçiminde , 165 cm iş genişliği tamburlu makine ile seri 2 kaplumbağa vitesle 1800 rpm motor devriyle başarılı çalışabiliyor.
400 dk arazide su pompası için traktör bağlı kalması da işlerinizi zorlaştırabilir.
Çok aydınlatıcı bilgiler. Teşekkür ederim.
Sizden istirhamım olacak.
Zamanınız varsa ve mahsuru yoksa marka ve model tavsiyeniz olur mu?

Hocam mf 265s i niye ortak yaptın konuya anlamadım olabilirmi diyosun

Çok aydınlatıcı bilgiler. Teşekkür ederim.
Sizden istirhamım olacak.
Zamanınız varsa ve mahsuru yoksa marka ve model tavsiyeniz olur mu?
Kubota soğuk iklimde çalışma olarak gayet güzel + özellikleri de bulunuyor.
Servis imkanları iyiyse motor gücü yüksek olan model tercih edilebilir.
Başka traktörünüz var mı?

Hocam mf 265s i niye ortak yaptın konuya anlamadım olabilir mi diyorsun?
Çeki gücü kıyaslaması için örnek verdim.
Güçlü bir ana çayır biçimi yapılırsa yeterli gelir mi bilemedim.

• Beğen
Tepkiler: bilal_26
Hocam döktürmüşsün yine 😀 Benim küçük bir sorum olacak, aynı yükle ve aynı rampada pompası ve lda sı elden geçmiş bir 8x8 65c ile stok 75 56s performans kıyaslaması nasıldır? 65c nin seri 3 le yediği yerde 75 56s seri 4 le çıkabilir mi ?

Kubota kullanmadım ama Case 65c kuzenimde var gayet güzel motor olarak bence sağlam ve hareret sorunu yaşatmaz zaten iveco motor kendini ispatlamış motordur.İkinci eli Kubotadan hızlı ve yedek parça da sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.çekiş olarak gayet iyi pompa ayarı sonrası daha da iyi oldu.Ben 65c derdim.

• Beğen
Tepkiler: Kağan25
Kubota kullanmadım ama Case 65c kuzenimde var gayet güzel motor olarak bence sağlam ve hareret sorunu yaşatmaz zaten iveco motor kendini ispatlamış motordur.İkinci eli Kubotadan hızlı ve yedek parça da sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.çekiş olarak gayet iyi pompa ayarı sonrası daha da iyi oldu.Ben 65c derdim.
Hocam işimiz sadece sürüm,ekim biçim ve balyala yapmak olsa,zaten 65 bg Case işimizi görür düşüncesindeyim.
Sıkıntı olan 1000 metre mesafe ve 20 m rakıma pompa ile 120 lik boruyla su basar mı?
6070 tm hararet sorunu yaşadık,Nh td 75 ile suyu rahat bastık.

Hocam döktürmüşsün yine 😀 Benim küçük bir sorum olacak, aynı yükle ve aynı rampada pompası ve lda sı elden geçmiş bir 8x8 65c ile stok 75 56s performans kıyaslaması nasıldır? 65c nin seri 3 le yediği yerde 75 56s seri 4 le çıkabilir mi ?
Çıkar.
Hocam işimiz sadece sürüm, ekim biçim ve balyala yapmak olsa, zaten 65 bg Case işimizi görür düşüncesindeyim.
Sıkıntı olan 1000 metre mesafe ve 20 m rakıma pompa ile 120 lik boruyla su basar mı?
6070 tm hararet sorunu yaşadık, Nh td 75 ile suyu rahat bastık.
6070 tm dediğiniz ne oluyor?

Dediğiniz markanın sevisi yok.İki usta Jd ve Kubato markaya bakıyor.
Önceki traktörüm tm 6070 idi.
Su basmada hararet sorunu yaşamıştık o nedenle sattım.
Nh td 75 le suyu pompayla çok rahat bastık.Bu duruma istinaden Case yetkilisi xj65c nin de aynı görevi rahat yapacağını söylüyor.
Su basma,ekim biçim işlerini alınacak tek traktörle yapacağım.
O nedenle deneyiminiz ve teknik bilginize istinaden marka ve seri(bg.tork) tercihimiz ne olmalı?
İlk yorumunuzdan şunu anlıyorum ki,65 bg motorlar su basmada zorlanacak gibi
Veya 65 bg de torku yüksek traktör araştırması mı yapmalıyım?
Soğuk meselesine gelirsek 10.aydan sonra burada tarım faaliyeti yapılamayacağı için garajda yatacak.

İki makinayı da Kısa süreli de olsa kullandım 75-56 65c den çekişte bariz üstün
Kullandığınız 65c pompa ayarlı mıydı? Yoksa stok mu? Pompa ayarı yaptırsam mı diye arada kaldım. Alt devirleri sevemedi bir türlü. Marttan bu yana 300 saat yaptım 990 küsür saatte bu saatten sonra açılacağını açılmıştır. Alt devirler bir Başak değil ne yazık ki?

Kullandığınız 65c pompa ayarlı mıydı? Yoksa stok mu? Pompa ayarı yaptırsam mı diye arada kaldım. Alt devirleri sevemedi bir türlü. Marttan bu yana 300 saat yaptım 990 küsür saatte bu saatten sonra açılacağını açılmıştır. Alt devirler bir Başak değil ne yazık ki?
İveco motor perkins ve Steyr a göre daha yüksek devir ister pistonları onlara göre kısa.65c kuzenimindi pompa ayarı yoktu ama yapıldı ben daha kullanmadım yalnız kuzenim çok beğendi 1 vites Fark attı diyor.

Dediğiniz markanın sevisi yok.İki usta Jd ve Kubato markaya bakıyor.
Önceki traktörüm tm 6070 idi.
Su basmada hararet sorunu yaşamıştık o nedenle sattım.
Nh td 75 le suyu pompayla çok rahat bastık. Bu duruma istinaden Case yetkilisi xj65c nin de aynı görevi rahat yapacağını söylüyor.
Su basma, ekim biçim işlerini alınacak tek traktörle yapacağım.
O nedenle deneyiminiz ve teknik bilginize istinaden marka ve seri(bg.tork) tercihimiz ne olmalı?
İlk yorumunuzdan şunu anlıyorum ki,65 bg motorlar su basmada zorlanacak gibi
Veya 65 bg de torku yüksek traktör araştırması mı yapmalıyım?
Soğuk meselesine gelirsek 10.aydan sonra burada tarım faaliyeti yapılamayacağı için garajda yatacak.
Köyümüzde TD75, pompa ayarlı , TD75 egzantrik yapılı , TD 90 , TD100 ,
Tümosan 7070 , 8175 , 8085 ,
Case 65C , 75 C ,
Kubota 7040 , 9540 ,
Başak 2075 Plus, bulunuyor ve kendimizde kullandık.
TD 75 pompası ayarlı model , Kubota 9540 gibi performans verir, egzantrik yapılı ise performans daha fazla oluyor.
Gezmeli işlerde 75C nin genel yakıt tüketimi kompakt model olduğundan daha ekonomik oluyor.
TD75 sürmesi zor tarlada işçilik farkı var, traktör ağırlığı 4200 kg dır.
Servis masrafı olarak zamanlama dişlileri değişmesi gerekebilir.
Kalite olarak 75C daha iyidir.
Tümosan yolda fazla yakıyor.
Bu yüzden kararsız kaldık. :(

• Beğen
Tepkiler: Kağan25

Köyümüzde TD75, pompa ayarlı , TD75 egzantrik yapılı , TD 90 , TD100 ,
Tümosan 7070 , 8175 , 8085 ,
Case 65C , 75 C ,
Kubota 7040 , 9540 ,
Başak 2075 Plus, bulunuyor ve kendimizde kullandık.
TD 75 pompası ayarlı model , Kubota 9540 gibi performans verir, egzantrik yapılı ise performans daha fazla oluyor.
Gezmeli işlerde 75C nin genel yakıt tüketimi kompakt model olduğundan daha ekonomik oluyor.
TD75 sürmesi zor tarlada işçilik farkı var, traktör ağırlığı 4200 kg dır.
Servis masrafı olarak zamanlama dişlileri değişmesi gerekebilir.
Kalite olarak 75C daha iyidir.
Tümosan yolda fazla yakıyor.
Bu yüzden kararsız kaldık. :(
Biraz biraz fikir edinmeye başladım🤔
Sanırım xj75c ye doğru hızla yol alıyorum 😄
Yakıt konusunda nh td75 le kıyaslama yapabilir misiniz?
(Form da yeni olduğum için,alıntılarda ve mesaj yerlerin de bazen hatalar yapıyorum affedin.)

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Bizim köyde tt4.75 ile 7556S modelde bulunuyor,
75C nin 1. vitesi olmaz yerde seri geliyor, 7556 vites araları yakın olduğundan tarlada biraz daha kullanışlı oluyor.
İyisi mi siz ağır devirli bir Tümosan 8095 bakınız.Rampa arazide biraz daha kullanışlı olur.