case jx 110

Ynt: case jx 110

Güzel paylaşım. Bana göre üzerindeki donanımlar ile yetersiz bir traktör. Ben şahsen alacak olsam ilk etapta bu traktörü tercih etmezdim. Benim şahsi düşüncem. Türk traktör bu traktör için bir opsiyon paketi veya donanım yükseltme yapmalı. Zaten kullanılmaya başlansın. Yetersiz olduğu gözükünce mecburen yapacaklar diye düşünüyorum...

bu $ekilde bu traktörü kimse almaz .. 110 beygir bi traktörde olması gereken önemli unsurlar eksik .. 1000 devir kuyruk mili çok büyük eksik .. ek hidrolik kaldırma pistonu çok büyük eksik .. adam 110 beygir traktörün arkasına 14 inc 3 lü pulluk takacak değil .. alan çıkmaz bu $ekilde .. alanda pi$man olur .. $u an icin 1000 devir ve ek pistona ihtiyacı olmadıgını dü$ünenler olabilir ama .. i$i ögrendikten sonra ne yaptım ben derler .. case ve nhnin acilen 1000 devir ve pistonu eklemesi lazım bu traktöre .. diye dü$ünüyorm

alipasalierkan link=topic=55996.msg601948#msg601948 date=1338469947' Alıntı:
Güzel paylaşım. Bana göre üzerindeki donanımlar ile yetersiz bir traktör. Ben şahsen alacak olsam ilk etapta bu traktörü tercih etmezdim. Benim şahsi düşüncem. Türk traktör bu traktör için bir opsiyon paketi veya donanım yükseltme yapmalı. Zaten kullanılmaya başlansın. Yetersiz olduğu gözükünce mecburen yapacaklar diye düşünüyorum...
ikimizde birbirimizin yorumunu görmeden yorum yaptık .. aklın yolu bir i$te .. alacak olan forum üyeleri varsa kesinlikle almasın çok pi$man olurlar ..

Anlamadığım bir şey var.Siz bu traktörün arkasına max ağırlık olarak ne kadar takacaksınız ? Taş patlasa 3 ton.Bunu alacak adam 6 lı 14 numara dönerli pulluk takacak olsa kaç kg gelir ? 2.5 ton civarı.Bu nedenden bana göre hidrolik kaldırma kapasitesi normal ;)

Emin Ünal link=topic=55996.msg601952#msg601952 date=1338470934' Alıntı:
Anlamadığım bir şey var.Siz bu traktörün arkasına max ağırlık olarak ne kadar takacaksınız ? Taş patlasa 3 ton.Bunu alacak adam 6 lı 14 numara dönerli pulluk takacak olsa kaç kg gelir ? 2.5 ton civarı.Bu nedenden bana göre hidrolik kaldırma kapasitesi normal ;)

öyle olmuyo işte senin dediğin ağırlık hesabı farklı hidrolik kollarda.

Öyle olmuyor işte agırlık ne kadar az olursa olsun uzadıkça agırlaşır misal traktörün ön agırlıkları 300 kg diyelim atırlıkların baglı oldugu bölümü 10 cm uzatırsak bi okadar daha agırlık basar traktöre.1 tonluk 2 li pulluk ile 6 lı 1 tonluk pullgn kollara yaptıgı agırlık çok farklıdır ;)

önceki Jx Prolardan bana 1 tane farklı bir özellik söyleyin?? diğer jx pro modellerle hiçbir farkı yok Görüntü ve beygirden başka traktöerde çok eksik var daha da donanımlı ve güzel olabilirdi..Bu arada bu da yerli değil mi? sadece power shuttle levyesi farklı......

cihan özeceye sor bakalım 1 tonluk dönerli pulluk aldılar kaldırıyomu kaldırmıyo mu .. pulluk uzun geldiği için 1 ton oluyo 3 ton ..
ufukk link=topic=55996.msg601964#msg601964 date=1338472210' Alıntı:
Ek hidrolik piston olmaması bu kapasite ve fiyatta bir traktör için eksiklik.
Bu arada hazır yeri gelmişken 1000 devir kuyruk milini hangi uygulamalarda kullanıyorsunuz?
2 sıralı slaj makinaları 1000 devirle calı$ıyo 540 devirlileride var ama i$ kaçırmıyo sıkmalı ot biçme makinaları vs çok makina var 1000 devir..ayrıca rotottillerlerin çoğu 1000 devirli ..

Ali SARAÇ link=topic=55996.msg601950#msg601950 date=1338470070' Alıntı:
ikimizde birbirimizin yorumunu görmeden yorum yaptık .. aklın yolu bir i$te .. alacak olan forum üyeleri varsa kesinlikle almasın çok pi$man olurlar ..

Ali abi ben bu traktörleri ilk inceleyen çiftçilerden sayılırım. Almanya fuarında bizzat a dan z ' ye eni kunu inceledim. Beni hiç tatmin etmedi. Motor olarak güzel bir motor koymuşlar. Kalıp olarakta güzel duruyor. Ama vites, hidrolik sistemi, hidrolik kontrol sistemi, scv çıkışları bana o segmentteki bir traktör için yetersiz geldi. TD100D gene bir derecede hiç olmazsa TD110D ' de biraz daha artı birşey olabilirdi diye düşünüyorum. Çok şey beklemiyorum. Tabiki fiyatları artacak. Çiftçimiz avrupa modellere yönelcek. Satış az olacak. Ama bu şekilde de yeterli değil. Hiç olmazsa 16 ileri 16 geri bir şanzıman, hidrolik kollarda piston takviyesi birde elektronik tce9 standartı bir elektronik kontrol koysaydılar. Bu traktör çok daha başka olurdu. Sırf özelliklerini merak eden arkadaşlar var diye. Üşenmedim şimdi gittim. Almanya ' dan getirdiğim broşürler ve arşivimi karıştırarak kataloğunu buldum. Hep aklımdaydı. Merak eden arkadaşlar vardı. Fotoğraflarını çektim. Hazır bu konuda paylaşayım bari...

New Holland TD5 Serisi
td110d.jpg

td1102.jpg

Case-IH Farmall U serisi(Case ' nin JX serisi kataloğunda yer almadığı için yeni çıkan Farmall U serisini çektim)
farmallu.jpg

Buda Almanya katalog arşivim...:D
arsiv.jpg

ufukk link=topic=55996.msg601981#msg601981 date=1338472833' Alıntı:
Teşekkürler , bendeki makinaların hiçbirinde 1000 devir görmedim , merak ediyordum 1000 devir ile neler çalışıyor diye.
valla bendede 1000 devirli makina yok $u an .. ama slaj makinası alıcam sıra bagımsız 1000 devir kuyruk milli traktörüm olmadıgı icin traktörüde deği$tirmek zorundayım .. o gün deselerdi 1000 devir farkı 5 milyar bu i$i böyle bilseydim verirdim .. $imdi zararım daha büyük traktör ara i$inde kullanılcak yada takasa girecek ..

geçen gün bizim burda case bayine gittim ziyarete orda broşürleri vardı baktık biraz muhabbet ettik traktör üzerine benim şahsen hoşuma gitti ama arkaya ek piston şart tek eksiklik bu bence çok büyük bir eksiklikte fiyatlarıda emsal 110 beygir motora göre çok uygun satıcam diyordu hatta bana bile biraz çıtlattı dükyandan benim 1 tane traktör birde benim ilaç gübre için kullandığım 70-56 4x4 fiatı ver peşinat hemen ilk sana getireyim kapıya çekeyim dedi aklımada yatmadı değil ilk çok çok uyguna bırakıcam dedi td100 ' dede aynı oldu çok yakın arkadaşım bayi ilk aldım hemen hemen 60 bine geldi şimdi 70 ' bine satarım

alipasalierkan link=topic=55996.msg601983#msg601983 date=1338472913' Alıntı:
Ali abi ben bu traktörleri ilk inceleyen çiftçilerden sayılırım. Almanya fuarında bizzat a dan z ' ye eni kunu inceledim. Beni hiç tatmin etmedi. Motor olarak güzel bir motor koymuşlar. Kalıp olarakta güzel duruyor. Ama vites, hidrolik sistemi, hidrolik kontrol sistemi, scv çıkışları bana o segmentteki bir traktör için yetersiz geldi. TD100D gene bir derecede hiç olmazsa TD110D ' de biraz daha artı birşey olabilirdi diye düşünüyorum. Çok şey beklemiyorum. Tabiki fiyatları artacak. Çiftçimiz avrupa modellere yönelcek. Satış az olacak. Ama bu şekilde de yeterli değil. Hiç olmazsa 16 ileri 16 geri bir şanzıman, hidrolik kollarda piston takviyesi birde elektronik tce9 standartı bir elektronik kontrol koysaydılar. Bu traktör çok daha başka olurdu. Sırf özelliklerini merak eden arkadaşlar var diye. Üşenmedim şimdi gittim. Almanya ' dan getirdiğim broşürler ve arşivimi karıştırarak kataloğunu buldum. Hep aklımdaydı. Merak eden arkadaşlar vardı. Fotoğraflarını çektim. Hazır bu konuda paylaşayım bari...

New Holland TD5 Serisi
td110d.jpg

td1102.jpg

Case-IH Farmall U serisi(Case ' nin JX serisi kataloğunda yer almadığı için yeni çıkan Farmall U serisini çektim)
farmallu.jpg

Buda Almanya katalog arşivim...:D
arsiv.jpg
sağol erkan payla$ım için .. $unuda belirteyim iyi niyetli bi bayii bu traktörü devamlı mü$terisi olan adama önermez . öneriyorsa ben o bayiinin iyi niyetinden $üphe ederim .. gerçekten her yönüyle yetersiz traktör .. $u traktörün bu donanımla yapacagı i$i 90 beygir traktör yapar ..

djzeus link=topic=55996.msg601989#msg601989 date=1338473045' Alıntı:
geçen gün bizim burda case bayine gittim ziyarete orda broşürleri vardı baktık biraz muhabbet ettik traktör üzerine benim şahsen hoşuma gitti ama arkaya ek piston şart tek eksiklik bu bence çok büyük bir eksiklikte fiyatlarıda emsal 110 beygir motora göre çok uygun satıcam diyordu hatta bana bile biraz çıtlattı dükyandan benim 1 tane traktör birde benim ilaç gübre için kullandığım 70-56 4x4 fiatı ver peşinat hemen ilk sana getireyim kapıya çekeyim dedi aklımada yatmadı değil ilk çok çok uyguna bırakıcam dedi td100 ' dede aynı oldu çok yakın arkadaşım bayi ilk aldım hemen hemen 60 bine geldi şimdi 70 ' bine satarım
özür dilerim yorumu yazarken sizde yorum yapmı$sınız sizin dediğinize kar$ılık demedim .. iyi niyetli bayii bunu önermez diye ..