Case JX75E Tek Fren

Merhaba arkadaşlar, çift çeker traktörümüzle ilaç, ara çapa işleri gibi manevranın zor olduğu yerlerde çift çeker tuşuna basmadan (4x2) modda tel frenle sıra başlarında dönsek sorun yaşar mıyız? Çift çekerde zaten sorun olur bunu sormama bile gerek yok belki 4x2 arkadan çekişte tek freni kullanabiliriz diye düşündüm, sizlerin yorumlarını merak ediyorum

Merhaba arkadaşlar, çift çeker traktörümüzle ilaç, ara çapa işleri gibi manevranın zor olduğu yerlerde çift çeker tuşuna basmadan (4x2) modda tel frenle sıra başlarında dönsek sorun yaşar mıyız? Çift çekerde zaten sorun olur bunu sormama bile gerek yok belki 4x2 arkadan çekişte tek freni kullanabiliriz diye düşündüm, sizlerin yorumlarını merak ediyorum
Bi sorun olmaz 4x4de de Bi sorun olmaz zaten çok etki etmiyor 4x4de tek fren iyice basinca anca dönüyor 4x4deyken

Yani birde şöyle bir durum var traktörde fren tek pedal değil bu durumda tek fren için bir sorun teşkil etmiyorki adamlar çift pedal fren koyabilmiş, benim mantığıma göre çift çekerde tek fren pek bir işe yaramıyor ancak çift çeker kapalıyken ön tekerlekler rahatlıkla dönüş yönüne doğru savrularakta olsa yönlendirilebilir, tabi dediklerim yumuşak toprak koşullarında daha geçerli.