Case mi John Deere mi

Case mi John Deere mi

• Case

• John Deere

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Aynen JD daha konforlu ama 3 silindir olmasından dolayı motor gücünden şüpheleniyorum
biz daha önce 5065E kullandık çok memnunduk yakıt performans istediğimizi karşılıyodu şuanda elimizde casejx75c jd5625 jd5093E var net söylüyorum jd bi başka birde bu ailede fergüson vardı yollandı sanırım ilerde case de gidici... Büyük sınıf bir makinayla değişicek zayıf halka ekonomi öngörürse oda jd olur! 5075E ye gelicek olursak konfor %95 üstünü alırsın yeni modelli düşünüyosan pompa ayarı ve eksantrik değişip eur3ü euro2 ye çeviriyolar traktörün dünyası değişiyo gözü kapalı 5083 ün işini yapıo! JD neden başkadır nominal güçle traktör satar piyasada firamaların %80i max güçle traktör satar tork yedeği olsun %24 1600 prm anma gücü vs teknik detaylara hocamız girer benim tecrübelerim gerek yakıt gerek performans gerek konfor güzel makinalarında kalite var ben genelde 83hp 5625le çalışırım 4*16 ağır tip kötan ile sert toprakta çalışıyorum normalde 96hp traktörün makinasıdır kağıt yarar gibi çekiyo pulluğu tabi tüm makinalarımız 4*4 casede ise 4-5 defa arazide kullandım 1 yokuşta yükte bayılması var zıplaması böbrek taşı düşürtür yakıt az değil çokta değil normal çekişi iyidir o alanda beğendiğim bir traktör ancak daha yeni arıza açma olayını çok tecrübe etme fırsatımız olmadı garanti kapsamında... Kararınız hayırlı olsun...

İki traktörde uzun devir çalışmalı motor kullanıyor ,
MF 285 S den sonra motor tepkileri zayıf gelir.
Steyr 768 den sonra araba sanırsınız.
JD ' de 2130 sürücüsü 5075 E ye geçince Steyr çalışmalı motora geçiyor.
Çekiş konusunda baktığımız ,
MF 285S , rolanti gazda seri 3 kaplumbağa ile rahat kalkar.
Sıra başı dönüşlerde devir düşüp gaza yüklenince traktör toparlıyor mu?
Fiat 640 , tatlı rampada yokuş yukarı gaz yiyebilir, çektiğini hissettirir.
JD 6520 , hör hör çalışıp motor duymadan vites değiştirir.
5E serisi çekiş konusunda 2130 un kör tırnağına çıkmaz.
Perkins motor kullanıyorsanız sürüş dinamikleri değiştiğinden adaptasyon süreci gerekecektir.

biz daha önce 5065E kullandık çok memnunduk yakıt performans istediğimizi karşılıyodu şuanda elimizde casejx75c jd5625 jd5093E var net söylüyorum jd bi başka birde bu ailede fergüson vardı yollandı sanırım ilerde case de gidici... Büyük sınıf bir makinayla değişicek zayıf halka ekonomi öngörürse oda jd olur! 5075E ye gelicek olursak konfor %95 üstünü alırsın yeni modelli düşünüyosan pompa ayarı ve eksantrik değişip eur3ü euro2 ye çeviriyolar traktörün dünyası değişiyo gözü kapalı 5083 ün işini yapıo! JD neden başkadır nominal güçle traktör satar piyasada firamaların %80i max güçle traktör satar tork yedeği olsun %24 1600 prm anma gücü vs teknik detaylara hocamız girer benim tecrübelerim gerek yakıt gerek performans gerek konfor güzel makinalarında kalite var ben genelde 83hp 5625le çalışırım 4*16 ağır tip kötan ile sert toprakta çalışıyorum normalde 96hp traktörün makinasıdır kağıt yarar gibi çekiyo pulluğu tabi tüm makinalarımız 4*4 casede ise 4-5 defa arazide kullandım 1 yokuşta yükte bayılması var zıplaması böbrek taşı düşürtür yakıt az değil çokta değil normal çekişi iyidir o alanda beğendiğim bir traktör ancak daha yeni arıza açma olayını çok tecrübe etme fırsatımız olmadı garanti kapsamında... Kararınız hayırlı olsun...
Çok iyi açıklamışsınız teşekkür ederim

İki traktörde uzun devir çalışmalı motor kullanıyor ,
MF 285 S den sonra motor tepkileri zayıf gelir.
Steyr 768 den sonra araba sanırsınız.
JD ' de 2130 sürücüsü 5075 E ye geçince Steyr çalışmalı motora geçiyor.
Çekiş konusunda baktığımız ,
MF 285S , rolanti gazda seri 3 kaplumbağa ile rahat kalkar.
Sıra başı dönüşlerde devir düşüp gaza yüklenince traktör toparlıyor mu?
Fiat 640 , tatlı rampada yokuş yukarı gaz yiyebilir, çektiğini hissettirir.
JD 6520 , hör hör çalışıp motor duymadan vites değiştirir.
5E serisi çekiş konusunda 2130 un kör tırnağına çıkmaz.
Perkins motor kullanıyorsanız sürüş dinamikleri değiştiğinden adaptasyon süreci gerekecektir.
Siz olsanız Case Jx75c yi mi yoksa JD 5075e yi mi tercih edersiniz

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Aynı şekilde siz Case yide JD yide kullanmışsınız bir daha motor alıcak olursanız Case JX75C mi yoksa JD 5075e yi mi alırsınız bir de kabin içi olarak hangisi geniş ve son nokta olarak hangisinin çekişi dahi iyi

Aynı şekilde siz Case yide JD yide kullanmışsınız bir daha motor alıcak olursanız Case JX75C mi yoksa JD 5075e yi mi alırsınız bir de kabin içi olarak hangisi geniş ve son nokta olarak hangisinin çekişi dahi iyi
Tereddüt etmeden JD 2012 sıfır 5065e aldık 2019 sonuna dek bizimle kaldı bir akü değişti anlatmak istediğim bu 5625 bi direksiyon amörtisörü değişti 5093 hiç arıza yapmadı vs bunlar çiftçi için inanılmaz avantajdır! 300 saat bakım avantajı cabası ithal yağlarla 500saate kadar çıkıyo bazı firmalarda bu bakımlar 180saat... kabin içi jd bir tık daha geniş ve konforlu çekişleri çok yakın ancak birçok sebebi birleştirince jd derdim ben case ısınamadım bir diğer dedikodu 3000 saati geçince arıza çoğaltıyomuş diyolar gerçekmi bilmiyorum benim traktör daha 600saatte ancak biz 5065e yi 6000 saatte sattık saat gibiydi...

• Beğen

Bu 55 c üzerinde 4 silindir iveco motor bulunmakta ve nasil bir güce sahip olduğunu burda görebiliriz.
Birde bunun bir büyük modeli olan 65c var.kaldiki bahsettiğimiz 75c farmal C serisinin yani 55hp den 115 hp ye kadar olan serinin hani bu yerli ama diyenlere inat avrupada jx c diye satilmayan 55 den 115 e kadar FARMAL C olarak sunulan modelin orta güçteki serisi 75 lik.yani kıyas yaparken iyi hesap etmek lazim traktor arka arkaya bağlamak bir şeyleri nekadar kanıtlayabilir bilemiyorum.ama aklı başında bir çiftçi traktör alırken anlık rüzgarlara kapılmaması gerektiğini düşünüyorum.
Tabiki önce marka
Servis
Bayi çokluğu
Piyasadaki değeri
Kullanışlılığı
Yakıt tasarrufu
Arıza ve müşteri memnuniyeti bunlar çok önemli.bunlari göze almak lazim.
Saygı ve selamlar .

• Beğen
İkisinide kullanmadım jd 5083e kullanma şansım oldu 3 silindir motor şöyle güzel sıçramıyor ama çok rahat vites geçişleri var konfor görüş açısı güzeldi.
Ama case 75 de incelediğim kadarı ile fena değil konfor da güzel ben olsam case alırım arza falan da ucuza gelir servis daha iyi olur diye düşünüyorum.

• Beğen