Case mi John Deere mi

Case mi John Deere mi

• Case

• John Deere

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu 55 c üzerinde 4 silindir iveco motor bulunmakta ve nasil bir güce sahip olduğunu burda görebiliriz.
Birde bunun bir büyük modeli olan 65c var.kaldiki bahsettiğimiz 75c farmal C serisinin yani 55hp den 115 hp ye kadar olan serinin hani bu yerli ama diyenlere inat avrupada jx c diye satilmayan 55 den 115 e kadar FARMAL C olarak sunulan modelin orta güçteki serisi 75 lik.yani kıyas yaparken iyi hesap etmek lazim traktor arka arkaya bağlamak bir şeyleri nekadar kanıtlayabilir bilemiyorum.ama aklı başında bir çiftçi traktör alırken anlık rüzgarlara kapılmaması gerektiğini düşünüyorum.
Tabiki önce marka
Servis
Bayi çokluğu
Piyasadaki değeri
Kullanışlılığı
Yakıt tasarrufu
Arıza ve müşteri memnuniyeti bunlar çok önemli.bunlari göze almak lazim.
Saygı ve selamlar .
Haklısın bende iyice araştırıp son kararı vermek istiyorum anlık kararın sonunda pişman olmak var

İkisinide kullanmadım jd 5083e kullanma şansım oldu 3 silindir motor şöyle güzel sıçramıyor ama çok rahat vites geçişleri var konfor görüş açısı güzeldi.
Ama case 75 de incelediğim kadarı ile fena değil konfor da güzel ben olsam case alırım arza falan da ucuza gelir servis daha iyi olur diye düşünüyorum.
Case nin parça ve arıza durumlarında daha mı ucuza geliyor

Bu 55 c üzerinde 4 silindir iveco motor bulunmakta ve nasil bir güce sahip olduğunu burda görebiliriz.
Birde bunun bir büyük modeli olan 65c var.kaldiki bahsettiğimiz 75c farmal C serisinin yani 55hp den 115 hp ye kadar olan serinin hani bu yerli ama diyenlere inat avrupada jx c diye satilmayan 55 den 115 e kadar FARMAL C olarak sunulan modelin orta güçteki serisi 75 lik.yani kıyas yaparken iyi hesap etmek lazim traktor arka arkaya bağlamak bir şeyleri nekadar kanıtlayabilir bilemiyorum.ama aklı başında bir çiftçi traktör alırken anlık rüzgarlara kapılmaması gerektiğini düşünüyorum.
Tabiki önce marka
Servis
Bayi çokluğu
Piyasadaki değeri
Kullanışlılığı
Yakıt tasarrufu
Arıza ve müşteri memnuniyeti bunlar çok önemli.bunlari göze almak lazim.
Saygı ve selamlar .
Case jd ye göre çok mu yakıyor bir bilginiz var mı

Siz olsanız Case Jx75c yi mi yoksa JD 5075e yi mi tercih edersiniz
Biz 2015 JX 75 C kullanıyoruz.
İki traktörde kısa aks mesafesi olduğundan zıplama sorunu var,
JX 75 C, sadece mazot pompası ayarıyla gayet yeterli çekişe geliyor, egzantrik değişimi istemez.
Hidrolik pompalar debisi 50+32 lt/dk , iç pompanın debisi bir tık daha iyidir.
Emisyon, Euro 3B normlarını sağlar, egzozda duman, yağ kokusu v.s. olmuyor.
JD 5055 E kullanma fırsatımız oldu, egzantrik değişince çekiş konusunda sıkıntı kalmıyor.
Yakıt pompaları traktörün performansını etkiliyor.
Alman Bosch yakıt pompasının performansını diğer üretimler aynen karşılamayabilir.
Fiyatlar yüksek 6 ton kırmızı et parasına traktör almamız gerekiyor, hiç cazip değildir.
Zorlu mısır yeri sıra başı sürümlerinde hidrolik orta kolu öne dikip traktörün kafasını kaldırıp indirerek sürüm yaptığımızda güvenilecek bir hidrolik kapasite hissiyatları bulunmuyor.Tabiri caizse döve döve kullanılacak traktör hissiyatı alamıyoruz.
NH TD75, 75 56 S, Same Explorer 75 T , Tümosan 8175 , traktör genel ağırlığı 4 ton civarı olduğundan ağır zeminde çeki gücü olarak farklıdır.
Kioti RX 7320 Eco CRDi, kurak sürümde 5 9" pulluğu çekemiyor.
Başak 2075 S Plus, geniş kabin model fiyat olarak daha cazip duruyor.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Biz 2015 JX 75 C kullanıyoruz.
İki traktörde kısa aks mesafesi olduğundan zıplama sorunu var,
JX 75 C, sadece mazot pompası ayarıyla gayet yeterli çekişe geliyor, egzantrik değişimi istemez.
Hidrolik pompalar debisi 50+32 lt/dk , iç pompanın debisi bir tık daha iyidir.
Emisyon, Euro 3B normlarını sağlar, egzozda duman, yağ kokusu v.s. olmuyor.
JD 5055 E kullanma fırsatımız oldu, egzantrik değişince çekiş konusunda sıkıntı kalmıyor.
Yakıt pompaları traktörün performansını etkiliyor.
Alman Bosch yakıt pompasının performansını diğer üretimler aynen karşılamayabilir.
Fiyatlar yüksek 6 ton kırmızı et parasına traktör almamız gerekiyor, hiç cazip değildir.
Zorlu mısır yeri sıra başı sürümlerinde hidrolik orta kolu öne dikip traktörün kafasını kaldırıp indirerek sürüm yaptığımızda güvenilecek bir hidrolik kapasite hissiyatları bulunmuyor.Tabiri caizse döve döve kullanılacak traktör hissiyatı alamıyoruz.
NH TD75, 75 56 S, Same Explorer 75 T , Tümosan 8175 , traktör genel ağırlığı 4 ton civarı olduğundan ağır zeminde çeki gücü olarak farklıdır.
Kioti RX 7320 Eco CRDi, kurak sürümde 5 9" pulluğu çekemiyor.
Başak 2075 S Plus, geniş kabin model fiyat olarak daha cazip duruyor.
2017 lerde de aynınsorunlar devam ediyor mu acaba

Bu benim motor aynisindan arkadaßta var 1000 dekar yerde calisıyor, ben memnunum satmayada niyetim yok herkesin kullanim alani farkli, case arka 210 cm çevirirmi bilmem, arkaya 10 çuval gubre koydumu kaslari yara yara gidiyor, belki case gibi gaz yemez fakat verdigin gazdanda pek düşmüyor, bunu veya case alin diyemem , tercih meselesi geyikler iyi koşuyor
20200831_171947.jpg

• Beğen
Tepkiler: murat1919
John deere nin Avrupa serisi iyi case New holland yan sanayisi gibi duruyor
Marka olarak karşılaştırmak istemiyorum. Fakat silindir sayılarına göre ben olsam 4 silindir olanı tercih ederdim. Tercih ettiğimiz marka 3 silindir modele sahip ise şartları zorlayıp beğendigim markanın 4 silindir modelini tercih ederdim. Jd veya case mf fark etmez 3 silindir bazı çiftçi arkadaşların beklentisini karşılamayabilir. Eğer bir markanın 3 silindir modelinin performansini daha önce hiç test etme şansınız olmadı ise test etmeden karar vermemenizde fayda olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun.

Bu benim motor aynisindan arkadaßta var 1000 dekar yerde calisıyor, ben memnunum satmayada niyetim yok herkesin kullanim alani farkli, case arka 210 cm çevirirmi bilmem, arkaya 10 çuval gubre koydumu kaslari yara yara gidiyor, belki case gibi gaz yemez fakat verdigin gazdanda pek düşmüyor, bunu veya case alin diyemem , tercih meselesi geyikler iyi koşuyorEkli dosyayı görüntüle 52381
JD de 8*4 şanzıman olan modeller mevcut,
Steyr 8073 , stabil çalışmalı motor 16*8 şanzımanı var.
9*3 şanzımanla balye ve silaj işleri tatsız olur.
Toprak işlemede rampa arazide çalışmaz.

Tereddüt etmeden JD 2012 sıfır 5065e aldık 2019 sonuna dek bizimle kaldı bir akü değişti anlatmak istediğim bu 5625 bi direksiyon amörtisörü değişti 5093 hiç arıza yapmadı vs bunlar çiftçi için inanılmaz avantajdır! 300 saat bakım avantajı cabası ithal yağlarla 500saate kadar çıkıyo bazı firmalarda bu bakımlar 180saat... kabin içi jd bir tık daha geniş ve konforlu çekişleri çok yakın ancak birçok sebebi birleştirince jd derdim ben case ısınamadım bir diğer dedikodu 3000 saati geçince arıza çoğaltıyomuş diyolar gerçekmi bilmiyorum benim traktör daha 600saatte ancak biz 5065e yi 6000 saatte sattık saat gibiydi...
Geçen JD den tanış bir ustayı bakım için köye getirdim mazot deposunuda temizlettik işimiz biraz uzun sürdü bayağı sohbette etme şansımız oldu ustamla 20 yıllık servis çalışanı geçen eğitime gitmişler 2021 de yeni traktörleri geliyomuş M serisinde işe göre yakıt teknolojisi yani yolda giderken kendi algılayıp 3 silindir tarlada 4 silindir aşırı güç işinde 6 silindir prensibiyle çalışacaklarmış tabi daha tanıtılmadı ancak merak ettim bakalım kısmwt bigün memlekette dolar inş düşerde Milletin Efendisi çiftçilerimiz hakettiği makina ekipmana kolaylıkla ulaşır diyelim... Ustamızın geçmişi Newholland tümosan JD tüm makinalarda uzman sayılır parça pahalı arka biraz zayıf şimdiki e serilerinde ancak dışında R M kalitesi tüm motorlarında mevcut!

Geçen JD den tanış bir ustayı bakım için köye getirdim mazot deposunuda temizlettik işimiz biraz uzun sürdü bayağı sohbette etme şansımız oldu ustamla 20 yıllık servis çalışanı geçen eğitime gitmişler 2021 de yeni traktörleri geliyomuş M serisinde işe göre yakıt teknolojisi yani yolda giderken kendi algılayıp 3 silindir tarlada 4 silindir aşırı güç işinde 6 silindir prensibiyle çalışacaklarmış tabi daha tanıtılmadı ancak merak ettim bakalım kısmwt bigün memlekette dolar inş düşerde Milletin Efendisi çiftçilerimiz hakettiği makina ekipmana kolaylıkla ulaşır diyelim... Ustamızın geçmişi Newholland tümosan JD tüm makinalarda uzman sayılır parça pahalı arka biraz zayıf şimdiki e serilerinde ancak dışında R M kalitesi tüm motorlarında mevcut!
Bu piston kapama işinin motor yağlaması bakımından sakıncaları olabilir, gel anlaşalım, Avensis motoru gibi düşük devirlerde ekonomi odaklı , yüksek devirlerde performans odaklı çalışan 4 valfli , değişken sübap zamanlamalı , uzun devir çalışmalı (1000-3000 rpm) motor isteyelim , gazlama hürriyetimizi elimizden almasınlar. :D