CASELLİ RÖMORKLARI BÜKÜLEN ŞASE... (Çözüldü)

Cevap: CASELLİ RÖMORKLARI BÜKÜLEN ŞASE...

Arkadaşlar 2 ay önce 10 tonluk tır tipi 2015 model caselli römork aldım. Aldığım römorkun şasesinin bükülmüş olduğunu gördüm. Elimle şasenin ortasına vurduğumda çok ince bir malzemeyle yapıldığını farkettim. Görüldüğü gibi değilmiş. Ayrıca kullanılan pistonun küçük olduğunu gördüm. Pistondan sızan yağ arızasını firmaya iki aydan beri en az 10 defa telefonla bildirmeme rağmen hiçbir sonuç alamadım. Verdikleri servis hizmetinden hiç memnun değilim.
Neden foto yüklemiyorsunuz?
Caselli cok kaliteli bir markadır

• Beğen
Tepkiler: Saliha Erbil

2003de bizde palazoğlu 5 tonluk aldık sarıoğlu otomotivden. ilk sene ön dingilin iki tekeri de bilye yataklarını bozdu ve komple yeni dingil alıp değiştirdik. sonra şase bel vermeye başladı satıp 2 adet Alkan süper 4 tonluk aldık. Zaten beylikovalıyız. Alkanın maşallahı var, hiçbir sıkıntı yok
Ekli dosyayı görüntüle 13315
Aynen oyle hemsehrim palazoglunda bilya arızası cok sık olan birsey bizimde romorklar Eakisehirde sanayide atolye uretimi yıllardır sorunsuz kullanıyoruz.Bir sorun olursa veya bizden kaynaklı sorun olursa usta geliyor veya biz ona romorku goturuyoruz hemen hallediyor.Bulundugunuz yerden romork almak ile iyi yapmissiniz bir laf vardır taş yerinde agirdır diye en azından bu romorkcuya nazınız gecer isinizi gordurursünüz.

Valla Usta ıslak cakil 4 5 ton olabiliyor benim römorkum iyi ama arka mentese kopmasinın bi aciklamasi yok bence 3.5luk palazoglu guzel marka ama malzemeden caldiklarida dogru birsey.Ekli dosyayı görüntüle 13316
Palazoglu bana gore isim yapmis ondan satıyor birazda romorklarına gorsellik katıp albenisi yuksek oluyor ama saglamlık pek olmuyor.O sizin mentese kırma sorunu bitmez artık oyle gider.

Bende caselli römork yok, sahibi, ortağı, işçisi yada bayisi değilim. Arkadaşın sözüne inanıyorum fakat binlerce takipçisi olan sitede bir firma hakkında olumsuz paylaşımda bulunduğumuz zaman bunu ispatlamamız gerektiğini düşünüyorum.

• Beğen

İkinci el aldığınız bir römork için böyle bir ithamda bulunamazsınız. Sizden önceki sahibinin nasıl kullandığını bilmiyoruz. Belki aşırı yükleme yaptı, belki eğimli bir arazide damper kaldırdı bilemeyiz. Bizim bir arkadaş isuzu damperli kamyonetini eğimli bir yerde damper kaldırdığı için şasesini eğdi. Sonra bunu sattı. Alan adam isuzunun şasesi eğiliyor, derse ne kadar doğru olur. Ayrıca ön dingil 15 cm öne alındıysa senin römork büyük bir kaza geçirmiş. Bence bu konu silinmeli.

• Beğen

Aynen oyle hemsehrim palazoglunda bilya arızası cok sık olan birsey bizimde romorklar Eakisehirde sanayide atolye uretimi yıllardır sorunsuz kullanıyoruz.Bir sorun olursa veya bizden kaynaklı sorun olursa usta geliyor veya biz ona romorku goturuyoruz hemen hallediyor.Bulundugunuz yerden romork almak ile iyi yapmissiniz bir laf vardır taş yerinde agirdır diye en azından bu romorkcuya nazınız gecer isinizi gordurursünüz.

Palazoglu bana gore isim yapmis ondan satıyor birazda romorklarına gorsellik katıp albenisi yuksek oluyor ama saglamlık pek olmuyor.O sizin mentese kırma sorunu bitmez artık oyle gider.
O sorun cözduk usta arka sasinin temiri bile kosenin altindan yirtildi yan baglan sasi onu kople saneyide eskibi romorkcuya yaptirdik adamin kaynagi on numara oldu tuttu da bide ustanin desigi su laf coh hosuma gitti senin dedi sifir aldigin para ben anca tamirini yaparim dedi adamada helal.olsun dedip eski traktor arkasi kepcem vardi onu goturdum yarim gunde bitirdi. Palazoglunun hep servisi yok olsada fabrikasi bi boka yaramaz gecen sene bursa fuarinda gittim soyledim ipleyen olmadi :)

İyi günler Ahmet Bey ,
Ben Caselli Treyler satış temsilcisi Saliha Erbil
Tüm müşterilerimiz bizim için önemlidir fakat sizin müşterimiz olduğunuza dair elimizde , herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.
10 kez firmamızı aradığınızı söylemişsiniz, servis talep formunda isminizi göremedik, acaba başka bir isimle kayıt bırakmış olmanız mümkün müdür ? Bir diğer ÖNEMLİ HUSUS DA ŞU Kİ : RÖMORKLARIMIZ 2 YIL GARANTİLİDİR,sizin içinin boş olduğunu iddia ettiğiniz şase tır şasesinden uyarlanmış olup FAYDALI MODEL BELGESİ almaya hak kazanmış bir üründür. NETİCE İTİBARİYLE; Römorkunuzu getirip isterseniz paranızı isterseniz aynı modelde sıfır bir römork alabilirsiniz. İddia ettiğiniz hususlar yalan beyan olduğu takdirde bir platformdan markamız hakkında yalan beyanda bulunmaktan ve KARALAMA KAMPANYASI yapmaktan dolayı hakkınızda hukuk departmanımız tarafından yasal süreç başlatılacaktır. Lütfen bizimle irtibata geçiniz 0382 222 0 222

İyi günler Ahmet Bey ,
Ben Caselli Treyler satış temsilcisi Saliha Erbil
Tüm müşterilerimiz bizim için önemlidir fakat sizin müşterimiz olduğunuza dair elimizde , herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.
10 kez firmamızı aradığınızı söylemişsiniz, servis talep formunda isminizi göremedik, acaba başka bir isimle kayıt bırakmış olmanız mümkün müdür ? Bir diğer ÖNEMLİ HUSUS DA ŞU Kİ : RÖMORKLARIMIZ 2 YIL GARANTİLİDİR,sizin içinin boş olduğunu iddia ettiğiniz şase tır şasesinden uyarlanmış olup FAYDALI MODEL BELGESİ almaya hak kazanmış bir üründür. NETİCE İTİBARİYLE; Römorkunuzu getirip isterseniz paranızı isterseniz aynı modelde sıfır bir römork alabilirsiniz. İddia ettiğiniz hususlar yalan beyan olduğu takdirde bir platformdan markamız hakkında yalan beyanda bulunmaktan ve KARALAMA KAMPANYASI yapmaktan dolayı hakkınızda hukuk departmanımız tarafından yasal süreç başlatılacaktır. Lütfen bizimle irtibata geçiniz 0382 222 0 222
Helal olsun hemşerim malının arksında duran bir Firmasınız hele böyle bir firmanın aksaraylı olması beni daha da gururlandırdı keske tüm firmalar sizin gibi olsa

Caselli romorku belki bu platformda ilk paylasan ben oldum.Arkadasim almisti ama vazgectiler onun yerine havali aldilar.Ben sahsen caselliyi cok begendim şasesi olsun saç kalinligi olsun.Firma yetkilisi gerekeni soylemis kendilerinide kutluyorum mallarinin arkasinda oldugu icin.Şimdi konuyu acan arkadasi bekleyelim bakalim cevabi ne olacak

• Beğen

Tarım Remork ları ayrı bir dünyadır, Tır dorsesi kamyon damperi gibi değildir, Şasesinde kalın malzeme kullanmaktan ziyade daha esnek ve hafif malzeme kullanılmalıdır, sonuç olarak arazi yolunda ve tarlada hizmet verdikleri için bu konulara dikkat etmek lazım.
Çok eski remorklar yıllara meydan okumasına rağmen, yenilerde bir takım sorunlar çıkmaktaır.
Ne oldu da bu sorunlar oluştu, ilerleyen teknoloji ile kullanılan demir çeliğin kalitesimi düştü, yoksa kaynak kalitesimi düştü?
Öyle bir şey olmadı, traktörler büyüdü, 4x4 oldu, çiftçinin işi büyüdü, buna bağlı tonajlar arttı.
Eskiden remorklar traktöre hükmederdi, şimdi ise traktörler remorklara hükmedebiliyor.

Kimse kusursuz remork imal ettiğini iddia etmesin, tır şasesi de olsa, isveç çeliğide olsa bizim insanımız acımaz yeri gelir 4 traktör bağlar olmadı işmakinasına bağlar o remorku hiç olmayısı yerden çekip çıkartır,

Örneğin; eski remorklar şarampolden veya tarla sınırından geçerken tabiri caizse 8 olurdu :) şu an yapılanlar ise şarampolden veya sınırdan geçerken bazen 3 teker üzerinde, bazen 2 teker üzerinde geçiyor, bunun sonucu bazı yerleri çatlayabiliyor veya makasları kırılıyor, olmadı dingili bükülüyor.

Aga bizde polatlı yapımı 20 yaşında cift makas römork var ne bilye dagıttı ne kırıldı yarıldı bütün köy kullanıyo hatta komsu köylerdende kullandılar taş gibi masallah 😂 nedir bu yeni römork arızaları yaw