Çavdar ekimi

Maliyeti düşük ama zannedersem sıfır tohum 1.25 tl hem tohumun ücretinden hem dekara atılmasından hemde e gübrenin dekara az atılmasından kâr ediyorsun. Buğdaya gelince aşırı pahalı ve bizim buralarda riskli ürün erzurum da yani . Ben daha bugdaydan şöyle adam akıllı bir verim alanı göremedim harci borcunu kurtarmıyor onun icjn düşük maliyeti sebebi ile çavdara karar verdim arpa ile aynı fiyata gidiyor talep olmadığı için

2 sene önce herg ettiğim bir tarla vardı 23 dönüm ekememistim bir türlü . Şimdi oraya çavdar ekece m 2 çift vurdursam yeterli olurmu yoksa yeniden hergmi etmem gerek ham tarla 15 senedir ekilmiyor. 2 sene önce sürdurmustum öyle kalmıştı ?

Bizim bolge de soguk oldugu icin cavdar ekeriz şimdi hasat yapiyoruz dekara 20 kilo tohum 25 kilo amonyum sulfat usttende 10 kilo ure attigimiz cavdardan 250-300 kilo verim aliyoruz ayrica 10-15 arasi sap balyasi veriyor sıfır veya sertifikali tohumu yok en kurak zamanda masrafini yine cıkartmış bir üründür tavsiye ederim
Bölgenizde nasil bilmem ama şimdi fiyatla 710 lira faturali olarak aliyor esnaf tmo almiyor

• Beğen
Tepkiler: sel42