Çerezlik ayçekirdeği

Selamaleyküm arkadaşlar. Bizim buralarda zamanı geldi neredeyse hasadın. Çerezlik çekirdek eken arkadaşlar varsa fiyat bilgisi olanlar bulundukları bölgede ki fiyatlar hakkında bizi de bilgilendirebilirmi.

Biz ektik Bi 15lira gibi fiyatlar dolanıyor aslı varmı yokmu bilmiyoruz beyazda siyahta para edexek gibi malın kalitesi çok önemli bu sene parayı kalitesi belirleyecek galiba bide şu dısardan gelen mala vergi binince iç piyasa hızlandı sabredin kurtuluş yakın abiler :)))

• Beğen
Tepkiler: kazanliii
Çin'den ithalat fiyatı 1100 dolar olan siyah çekirdeğe yeni belirlenen 288 dolar/ton ve gümrük vergisi 52 dolar eklenince 1440 Dolar oluyor. Nakliye masrafları da var.

6-8 TL gibi dalga geçer gibi fiyat verirlerse eve stok yapar kendim çitlerim!

Hatırlarsanız bundan 3 sene öncesine kadar ithal edilen ürünlerin vergisi 1 gecede çiftçinin aleyhine düşürülse de çiftçinin malına ithal edilenden fazla değer biçilirdi. İşte bürokratların öve öve bitiremediği, milli tarımı savunanları kabine dışı ettigi, global tarımın sonuçları...

S.aleyküm değerli üyeler. Bu gün itibari ile çekirdeği sattım. 12tl. ye. Fiyat nasıl sizce. Beyaz çekirdek. Cuma gün çalkanıp götürecek alan kişi. Ankara kahramankazan şimdiki fiyat bu.

Eyvallah teşekkür ederim.Çekirdiği tadım a toptan mal veren bir tüccar. Ankaralı ismi Ali. Çekirdek daha elenmedi kuruturken geldi değerlerine falan da bakmadı. Hektolitresine elendikden sonra bakarsa buraya yine yazarım.
Tüccarlar genellikle elenmemiş çekirdeğe fiyat vermezler. Bu sene yokluktan herşeyi alıyorlar ama siz yinede dikkat edin, parasını peşin alın ve mutlaka başka tüccarlara da gösterin derim.