Ceviz silkme makinesi yapımı

44152

44153

44154

44155

44156

44157
IMG_20191006_153715.jpg

Merhaba arkadaşlar abiler, arka kepçemizin kovasının delimesinden dolayı vede ön kepçe kullandığımızdan kullanmıyorduk ceviz ağaçlarımızı da hasat etmekte zorlandığımızdan böyle bir makine yaptık. Makine iş gördü ancak 10 üzerinden puan vermem gerekirse 5 puan alır krank kolunu uzun yaptığımızı fark ettik makineyi traktörü çok fazla sallıyor. Gelecek sezonda üst kısımı sabitleyip oraya makara koyacağız halatı da krank koluna bağlayacağız bu şekilde daha güzel iş çıkaracağını düşünüyorum, sizin fikirlerinize de açığım akıl akıldan üstündür :)

Sizinde dediginiz gibi oraya bir kol yapıp halatı yere paralel çekseniz daha iyi gibi, acaba yere basacak bir ayak olsa daha iyi mi olur, traktor sabitlenir biraz,
Ayak bir işe yaramaz gibi çünkü halatı gerdirince makineyi kızmen de olsa yukarı çekiyor
hocam elinize sağık ama hiç verimli değil!! bizde de var yağlı, tek ceviz bırakmaz..traktörü de sarsmaz.
Bu haliyle verimli değil haklısınız ancak fiyat performans olarak düşündüğümde yeterli eksiklerini giderdiğimde benim işimi her halükarda görür bu makinenin bana maaliyeti 100₺ yenisini alsam 1500₺ ortalama
bu şekilde iş yapmaz ama dediginiz gibi yapaparsanız süper olur ben kendim yaptım çok kullanışlı oldu bide krank mesafesini kısaltın.
Tasarım değişikliği şart, krank kolunu siz kaç mm yaptınız

iyiakşamlar ustam bende buna benzer bir şey yaptım yalnız orta kol kullanmadım kranka rulmanlı kasnak kullandım halatı kasnağa bağladım daha fazla sarsıntı istediğiniz zaman daha büüyük çaplı kasnak takıp ayarlaması daha kolay oluyor. tek somunla kasnak değişebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Mert Güroğlu
Ayak bir işe yaramaz gibi çünkü halatı gerdirince makineyi kızmen de olsa yukarı çekiyor

Bu haliyle verimli değil haklısınız ancak fiyat performans olarak düşündüğümde yeterli eksiklerini giderdiğimde benim işimi her halükarda görür bu makinenin bana maaliyeti 100₺ yenisini alsam 1500₺ ortalama

Tasarım değişikliği şart, krank kolunu siz kaç mm yaptınız
5 cm

• Beğen
Tepkiler: Mert Güroğlu