Çevremde alınan& satılan son TRAKTÖR

1967 model mf 175 lastikler cok zayif. Ingiliz koseli kovan. 121.500 e aldim 2 hafta oldu.

Resimler ve ekler

• IMG-20220728-WA0043.jpeg
    IMG-20220728-WA0043.jpeg
    642.7 KB · Görüntüleme: 46
İkinci el traktör piyasası da aynı ikinci el otomobil piyasasına döndü
Öncelikle kur ve enflasyon baskılarıyla sıfır traktör fiyatları çok yükseldi
Sıfır traktör fiyatları çok yükselince müşteri ikinci ele yöneldi, ikinci ele talebin artması fiyatları tırmandırdı
Şu aralar 2.el traktör fiyatları doygunluk noktasına geldi.
5455 1200e satılıyorsa bu normal falan değildir.buna bu fiyatı vereceğine gider sıfır bişey alırsın daha iyi.

Sıfır traktör fiyatları çok yükselince müşteri ikinci ele yöneldi, ikinci ele talebin artması fiyatları tırmandırdı
5455 1200e satılıyorsa bu normal falan değildir.buna bu fiyatı vereceğine gider sıfır bişey alırsın daha iyi.
1200e sıfır ne alabilirsin ki hocam.Yerli sıfır alınabilir.Yerli sıfır mı yoksa ikinci el Avrupa mı dersen ikinci el Avrupa tercihim olur.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
1200ü peşinat yaparsın,
Üzerine alabildiğin krediyi alırsın,
Altına sıfır bi traktör çekersin
Sıfır traktör Massey veya John Deere gibi Avrupa bir traktörse prim yapar değerini korur.misal geçen sene 400 peşin 500 krediyle aldığım 6714s'e 2buçuk milyona hemen alıcı bulunur
Massey 5400 veya John Deere 5000m serileri gibi orta güce sahip Avrupa traktörler iyi prim yaptı ama bundan sonra yapmaz, çünkü ekonomik ömürleri doluyor artık, ekmeğini yeyip kenara pçavra gibi atma zamanı geldi.
Kimseye ticari akıl vermek haddime değil, sordun diye fikirlerini yazıyorum
Ama ama ama
Ortada kabak gibi bir gerçek var ki 5455e 1200 verilen bir piyasa normal falan değildir

Son düzenleme:
  • Beğen
5455 1200e satılıyorsa bu normal falan değildir. buna bu fiyatı vereceğine gider sıfır bişey alırsın daha iyi.
Sadece kur mu, traktörün üzerine binen TMR, CRDi, DOC,DPF,SCR, ex-EGR v.s. donatılar fiyatlara yansıyor.

1200ü peşinat yaparsın,
Üzerine alabildiğin krediyi alırsın,
Altına sıfır bi traktör çekersin
Sıfır traktör Massey veya John Deere gibi Avrupa bir traktörse prim yapar değerini korur.misal geçen sene 400 peşin 500 krediyle aldığım 6714s'e 2buçuk milyona hemen alıcı bulunur
Massey 5400 veya John Deere 5000m serileri gibi orta güce sahip Avrupa traktörler iyi prim yaptı ama bundan sonra yapmaz, çünkü ekonomik ömürleri doluyor artık, ekmeğini yeyip kenara pçavra gibi atma zamanı geldi.
Kimseye ticari akıl vermek haddime değil, sordun diye fikirlerini yazıyorum
Ama ama ama
Ortada kabak gibi bir gerçek var ki 5455e 1200 verilen bir piyasa normal falan değildir
Dediğiniz mantıklı hocam ama işletmemiz kıraç arazide olduğu için kredi işine girmek istemiyorum.2021 sezonunda kuraklıktan dolayı araziye biçer girmedi.Yine aynı durumu yaşarız die borçlanmak istemiyorum.Amacım elinde olan 2017 5105m'i nakit le bı tık yükseltmek.

• Beğen
2017 model 1500 saatte John Deere 5105m üzerine 375 bin verilerek 2017 model 2000 saatte New Holland Tr6.120 alındı.Hayırlı olur inşallah.

19 Kasım 2019 yılında 5105m'i 189 bine almıştık.Galeriler nakit 900 verdi.İlana koydum 1 milyon verildi.Kredi süreçlerini Tr yi satan beklemediği için takasta verdim.

Gülelim mı ağlayalım mı buyrun.
Hayırlısı olsun jonderenin sorunu mu vardı büyültmek için mi 105 120 fazla çeker

2017 model 1500 saatte John Deere 5105m üzerine 375 bin verilerek 2017 model 2000 saatte New Holland Tr6.120 alındı.Hayırlı olur inşallah.

19 Kasım 2019 yılında 5105m'i 189 bine almıştık.Galeriler nakit 900 verdi.İlana koydum 1 milyon verildi.Kredi süreçlerini Tr yi satan beklemediği için takasta verdim.

Gülelim mı ağlayalım mı buyrun.
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Deneyimlerini aktarırsın inşallah.