Çift katlı tavukhane inşaatı hakkında fikirleriniz???

18.01.2009
10,734
25
Bursa

Birçok abimin ve arkadaşlarımızın bildiği gibi tavukçulukla uğraşmaktayız. günümüz şartlarında artık herşeye zam olması nedeni ile bazı zaman zararımız daha büyük olmakta. Artık devletinde desteklemesi ile birlikte birçok kşi 0dan tesis kurmuş bulunmaktadır. buna piliç sektöründeki şirketlerinde + prim gibi teşvikleri olunca daha fazla bi ilgi görüyor. önceleri 20-25 binlik bi kümes ortalama olarak yeterken artık önce büyükler deyip 50 bin ve üzeri kümesçilere daha fazla rabet, öncelik oluyor. uzun zamandan beri büyümeyi düşündüğümüz fakat maddiyattan dolayı gerçekleştiremediğimiz çiftlikğin rojeleri tamamlanmış olup 1 sendir bekleme aşamasındadır. önceleri tek katlı olarak düşündüğümüz çiftliği son zamanlardaki araştırmalarımız neticesinde 2 katlı bir çiftlik kurmaya karar verdik. Şuan için kredi talebimiz dewam etmekteir. şeker banktan bi miktar kredi başvrusunda bulunduk ve bekleeme aşamasındayız.fakat çıktığı takdirde inşaatı yapacak bir firma yada şirket bulamadık. sitede bu işle uğraşan pek yok. size danışmamın amacı sizce bu iş nasıl olur daha önceden inşaatını yaptırdığı memnun kaldığı güvenilebilir önerebileceğiniz, düşündükleriniz nelerdir. bizim için ufacık bi bilgi bile çok önemli. çünki yapılan tek bir yanlışı onarmak bizim için büyük bir maddiyetle ödenebilecek durum olabilir. çiftliği 1000 m2 üzerine 2 katlı yapıp üste çatı kapatılacaktır. böylelikle aynı çatı altına hem iki kümesi yapıp alan tassarrufu hemde azda olsa 2 çatı yapmaktansa 1 çatı yapıp maliyetten kazanmak olacaktır.

foto alıntıdır.kısmetse bu şekil bi tesis olucak
sany0013q.jpg

Ynt: Çift katlı tavukhane inşaatı hakkında fikirleriniz???

n_cebeci link=topic=55891.msg600530#msg600530 date=1338232548' Alıntı:
Tebrik ederim, iyi bir düşünce umarm en kısa zamanda iyi bir insan karşınıza çıkar ve hedeflerinizi gerçekleştirirsiniz.
sağol abi Allah razı olsun. kısmetse inşallah hemen başlamayı planlıyoruz bi aksilik çıkmazsa. Hakkımızda hayırlısı olsun.

fatih ciğim şimdi çift katlı kümesin zahmeti çok olur
bir hastalık çıksa iki kata sıçrar birini kurtarsan diğerini kurtaraman yani hiç iyi olmaz diye düşünüyorum 1500 m2 yapsanızda iki tane olsa tek katlı daha iyi olmazmı mustafakemalpaşada sontaş cevat abi var oğlu murat abi var kime sorsan bilirler sontaş giyimi ben onlarla iki yıl çalıştım kümescilik yapıyor bırakmadılarsa git onlardan bir öğren yapan firmaa varmı yokmu bir sor kemalpaşada daha çok karacabeye göre kümes işi ile uğraşan birde firmalara sorun banvit en temizi en kalitelisi siz daha önce kimle çalışıyonuz bilmem tabi...

ben aralık köyünde kümesimiz vardı orada bakyım üstümüzde tepede keltaş köyü vardı aralığın daha ilerisinde alaseyit köyü vardı..
keltaş köyünde bakınca karacabey filan ayaklarının altında gibi olurdu ah ah.....

Allah kolaylık versin internetten araştırmanda fayda olur diye düşünüyorum inek çiftliği projeleriyle uğraşan firmaların internet sitelerinde herşey var tavuk çiftliği projesi ile uğraşan firmalarında internet siteleri falan mutlaka vardır bi araştır belki iyi bir firma bulursunuz.. Allah kolaylık versin hayırlı işler..

şerefli1 link=topic=55891.msg600538#msg600538 date=1338232826' Alıntı:
fatih ciğim şimdi çift katlı kümesin zahmeti çok olur
bir hastalık çıksa iki kata sıçrar birini kurtarsan diğerini kurtaraman yani hiç iyi olmaz diye düşünüyorum 1500 m2 yapsanızda iki tane olsa tek katlı daha iyi olmazmı mustafakemalpaşada sontaş cevat abi var oğlu murat abi var kime sorsan bilirler sontaş giyimi ben onlarla iki yıl çalıştım kümescilik yapıyor bırakmadılarsa git onlardan bir öğren yapan firmaa varmı yokmu bir sor kemalpaşada daha çok karacabeye göre kümes işi ile uğraşan birde firmalara sorun banvit en temizi en kalitelisi siz daha önce kimle çalışıyonuz bilmem tabi...

ben aralık köyünde kümesimiz vardı orada bakyım üstümüzde tepede keltaş köyü vardı aralığın daha ilerisinde alaseyit köyü vardı..
keltaş köyünde bakınca karacabey filan ayaklarının altında gibi olurdu ah ah.....
şimdi muzaffer abi çift katlı olduğuna bakma birbirinden bağımsız apartman gibi bişey olucak arada beton olucak.şirketten kastım ise inşaat işi yapacak usta falan yani. piliç firmasından yana sıkıntı yok. zaten mevcut şirket var. bupiliç adlı ffirmayla çalışıyoruz. banvit deme abi o şerefsizleri anlattırma bana. bu tür çiftlikte daha lolay oluyormuş. ısıtmadada çok kolaylık sağlıyacak çünki alttaki kat üstü olduğu için çabuk üst kat ise alttan aldığı ısı ile daha çabuk ısınıcak inşallah.
hntr-mhmt link=topic=55891.msg600543#msg600543 date=1338232880' Alıntı:
Allah kolaylık versin internetten araştırmanda fayda olur diye düşünüyorum inek çiftliği projeleriyle uğraşan firmaların internet sitelerinde herşey var tavuk çiftliği projesi ile uğraşan firmalarında internet siteleri falan mutlaka vardır bi araştır belki iyi bir firma bulursunuz.. Allah kolaylık versin hayırlı işler..
çok araştırdık fakat anahtar teslim diyenler çok para istiyor. yaklaşık 600 milyar diyorlar. bizim hesabımıza göre ise 350 -400 arası anca olmalı a dan z ye. öncelikle karkas beton halde makas direk ve aşıkları hazır kalıp beton ile yapılıp vinç ile monte edilen sistem yapmayı düşünüyoruz. kısmetse memklekete gidince başlıyacağız peşinde koşmaya. babam çiftliği yalnız bırakamadığı için uan pek sağa sola gidip araştırıp görme imkanımız olmuyor. fakat biz bu işin planını neredeyse 3 senedir yapıyoruz ve her geçen gün daha iyi bi sonuca vardığımız kanatindeyiz.

Fatihim inşallah istediğin gibi olur her şey. Bu işlerden hiç anlamam, tavuğun yemesini severim sadece o yüzden inşaat konusunda bir şey diyemiyorum. Ama yaparsanız sevinmek düşer bana. :) Şimdiden hayırlı olsun.

fatih çok güzel bir fikir galiba çelik konsürüksiyon ile yapılmış bu resimdeki bina bu işle uğraşan izmitte şirketler var size yakındırda orda mesela çolakoğlu fabrikası var onun içinde bu şekilde işleri yapan firmalar vardı izmitte olsam sana yardımcı olabilirdim fatih

şerefli1 link=topic=55891.msg600587#msg600587 date=1338233770' Alıntı:
hayırlısı olsun tabi çift katlı daha ekonomik olur
ama yükleme işi ne nasıl olurki bilmem
:D onuda düşündüm abi :D td ye bizim mavi 5 tonluk romoğu takıp geri geri kabine gelene kadar yanaşıp romoğu içeri sokucam kabinli motor girmiyor çünki.üst katta içerden yada dışardan rampa yol çıkarıp işborayı içeri sokucaz yine ve romoğun içeri girdiğ yerin hemen üstüne 1.5 a 1.5 genişliğinde açık bırakıp orayı saç kapak yaptırcaz. sonra hayvanlar gidince kapagı kaldırıp alıcaz sonra işbora ile kemreyi sıyırıp o 1.5 metre genişlikten direk romoğun içine dökülecek. :D çok kolay olucak yani inşallah :D
Ahmed Gülsu link=topic=55891.msg600597#msg600597 date=1338234040' Alıntı:
Fatihim inşallah istediğin gibi olur her şey. Bu işlerden hiç anlamam, tavuğun yemesini severim sadece o yüzden inşaat konusunda bir şey diyemiyorum. Ama yaparsanız sevinmek düşer bana. :) Şimdiden hayırlı olsun.
:D sağol Allah razı olsun ahmed abi. :D bi gn beklerim piliç yemeye ;) :D
hamza40_7 link=topic=55891.msg600602#msg600602 date=1338234071' Alıntı:
fatih çok güzel bir fikir galiba çelik konsürüksiyon ile yapılmış bu resimdeki bina bu işle uğraşan izmitte şirketler var size yakındırda orda mesela çolakoğlu fabrikası var onun içinde bu şekilde işleri yapan firmalar vardı izmitte olsam sana yardımcı olabilirdim fatih
çoğu yeri aradım mesela hazer emlak adapazrı dışına yapmıyoruz dedi. ve yapsa bile aşırı pahalı yapıyolar abi. 400 lira anahtar teslim m2 si. yani 800 milyar ediyor. uçmuş onlar.

Yolunuz açık olsun.. :) Köye giderken 2 katlı bir çiftlik var başka 2 katlı görmedim çoğunluk tek katlı zaten 2 kat daha iyi gözüküyor...

İkinci katı nasıl temizleyeceksiniz traktör çıkmaz sonuçta? :)

şerefli1 link=topic=55891.msg600619#msg600619 date=1338234577' Alıntı:
çok zahmetli iş ama çalışan adam zahmetten ne anlamaz yapar çokta güzeel olur
12 senedir bu işi yapıyoruz 12 yıldır olduğumuz yerde saydık ve daha yeni borcu harcı bitirip bişeyler edinmeye başladık. artı büyümek gerek daha 2 tane kardeşim var onlara hazır olmalı :D
Ahmed Gülsu link=topic=55891.msg600623#msg600623 date=1338234697' Alıntı:
İnşallah kardeşim. :)
inşallah :D
Cihan_özece link=topic=55891.msg600626#msg600626 date=1338234793' Alıntı:
fatih sen yapar başarırsın kardeşim ben senden korktum :D
allah yardımcınız olsun.
:D Allah razı olsun sağol cihan abi. babam beni bekliyo hele bi gideyim memlekete bidaha biyerden başlıcaz inşallah. hakkımızda hayırlısı neyse o olsun. büyük borca giricez karış-*-s
demir45 link=topic=55891.msg600633#msg600633 date=1338235165' Alıntı:
Yolunuz açık olsun.. :) Köye giderken 2 katlı bir çiftlik var başka 2 katlı görmedim çoğunluk tek katlı zaten 2 kat daha iyi gözüküyor...

İkinci katı nasıl temizleyeceksiniz traktör çıkmaz sonuçta? :)
sağolasın mahmut muzaffer abiye anlatmıştım önceki yorumda yazılı ok-*-s

rocky link=topic=55891.msg600663#msg600663 date=1338236189' Alıntı:
12 senedir bu işi yapıyoruz 12 yıldır olduğumuz yerde saydık ve daha yeni borcu harcı bitirip bişeyler edinmeye başladık. artı büyümek gerek daha 2 tane kardeşim var onlara hazır olmalı :Dinşallah :D:D Allah razı olsun sağol cihan abi. babam beni bekliyo hele bi gideyim memlekete bidaha biyerden başlıcaz inşallah. hakkımızda hayırlısı neyse o olsun. büyük borca giricez karış-*-ssağolasın mahmut muzaffer abiye anlatmıştım önceki yorumda yazılı ok-*-s

Okumamak çok kötü bir şey.. :)

güzel düşünmüşsünüz fatih..
hatta sonradan üzerine kat çıkılabilecek bi işletme yapsanız daha faydalı olur,Belki 2sene sonra bikat daha atarsınz üste :)
yalnız traktör katlara çıkabilecek şekilde yapman lazım gübreyi kürerken filan kolaylık olur..Hyırlısı olsun inşallah düşünceni en güzel şekilde gerçekleştrirsn..
biz evi yaptırırken o şekilde yaptırmıştık 10sene sonra 2. katı çıktık üzerine :)

anayurtlu 3105d link=topic=55891.msg600750#msg600750 date=1338246240' Alıntı:
güzel düşünmüşsünüz fatih..
hatta sonradan üzerine kat çıkılabilecek bi işletme yapsanız daha faydalı olur,Belki 2sene sonra bikat daha atarsınz üste :)
yalnız traktör katlara çıkabilecek şekilde yapman lazım gübreyi kürerken filan kolaylık olur..Hyırlısı olsun inşallah düşünceni en güzel şekilde gerçekleştrirsn..
biz evi yaptırırken o şekilde yaptırmıştık 10sene sonra 2. katı çıktık üzerine :)
sağolasın volkan :) o kadar kat yeter okadar kat ı bizim orda yaparsak... :D 2 kat ideal de 3 fazla çünki hem yer yama hemde alanımız biraz kısıtlı :)