Çiftçi ekipmanları haciz edilebilirmi???

Arkadaşım senin bu iş çok karışık gibi olsada yapman gereken şu . Önce kapına gelen avukatla durumu oldu gibi konuş . İnsansa zaten senin halinden anlar uzlaşma yoluna git.
Toplam borcu elinizdeki traktörü satınca ödeye bilirseniz dediğim şekilde bayi ile birlikte hareket edip bayi ödesin traktörü geri ona sat kurtul .
Benim kafama takılan bankadan para çekme kredi işinde ilk çekilen kredi borçu bittimi senin kefillin düşmesi lazım ikinci kredi için her şey sil baştan olması lazım .
Memet abi malesef böyle bir durum var devamlı kefiillik gibi mahkemeye vermek lazım imza olmadan nasıl olur bilmiyorum öbür türlü arkadaşlar da anlatmış ya hiç bişey bilmiyorsan malzemeleri yola çek orada dursun kim nerden bilecek senin oldugunu ama adına kayıtlı mal varsa o borcu senden alırlar sen eğer öbür kişi çok batık değilse ve kayıtlı tapusu varsa bunun borcunu ödemeden gıt Bi senet al bankadan sonra hemen ıkıncı sıra icraya gır butun malı kendı adına geçir ama banka borcu ödenmek zorunda banka genellikle birinci sıra adamın tapu kaydını al traktörunu de plakasını sök Bi samanlığa koy gelirler alırlar elinden perişan olun toplam borcu bir öğren abi

Hocam traktör satışı hem son taksidi hemde kefillikten kaynaklanan borcun yarısına yetiyor anca .. oda traktörü icradan değilde biz satıp temize çıkarabilirsek..oda imkansız..
Banka kefilligine gelirsek eğer GKS de kefil isen ve kefil olduğun kişi düzenli olarak yatırıp çekiyorsa ikinci ve üçüncü yıllar kefilin imzasına gerek bile olmuyor..en başından borcu kabul etmiş ve müteselsil kefil olmuş oluyorsun..
Bizim durumun yarısını traktör çözecek yarısınıda toparlayabilirsem sıyrılırım yoksa avukat elinden gelenin fazlasını yapacak o belli oldu ..yanlız zamana ihtiyacım var bu sürede hem ekipmanlarıma hem traktörüme haciz ettirecek diye korkuyorum..tarlaları 3 yıl önce birinin üzerine geçirdim ondan yana sıkıntım yok

Hocam traktör satışı hem son taksidi hemde kefillikten kaynaklanan borcun yarısına yetiyor anca .. oda traktörü icradan değilde biz satıp temize çıkarabilirsek..oda imkansız..
Banka kefilligine gelirsek eğer GKS de kefil isen ve kefil olduğun kişi düzenli olarak yatırıp çekiyorsa ikinci ve üçüncü yıllar kefilin imzasına gerek bile olmuyor..en başından borcu kabul etmiş ve müteselsil kefil olmuş oluyorsun..
Bizim durumun yarısını traktör çözecek yarısınıda toparlayabilirsem sıyrılırım yoksa avukat elinden gelenin fazlasını yapacak o belli oldu ..yanlız zamana ihtiyacım var bu sürede hem ekipmanlarıma hem traktörüme haciz ettirecek diye korkuyorum..tarlaları 3 yıl önce birinin üzerine geçirdim ondan yana sıkıntım yok
Abi 4 yıl önce o paraya alınan traktör şimdi kaç yüz bin olmuştur bu devamlı kefiilliği mahkemeye verebilirsin

Abi bak dediğim gıbı yargıtaydan dönuyor muş galiba avukat ondan çok korkutmuş alamayacağını biliyor belkıde incelemekte fayda var
Screenshot_20200929_001647_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
Screenshot_20200929_001653_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
Screenshot_20200929_001707_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
Screenshot_20200929_001742_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Bugün bir dostum vasıtasıyla avukatla görüştüm .. Durumu iyice izah ettim oda anladı .. dedimki GKS imzası ve sonrasında çekilen kredi tamamen borçlunun ve bankanın işgüzarlığı dedim ücretin neyse söyle dava açalım dedim .. cebindeki 3 5 lirayı da bana verme dedi boşuna uğraşırız sadece sen değilsin bu durumda olan dedi .. sen borcu toparlamaya bak dedi.. ekipmanlara dokunuluyormu diye sordum son olarak ..bir avukat olarak bu sorunu cevaplayamam dedi

Bugün bir dostum vasıtasıyla avukatla görüştüm .. Durumu iyice izah ettim oda anladı .. dedimki GKS imzası ve sonrasında çekilen kredi tamamen borçlunun ve bankanın işgüzarlığı dedim ücretin neyse söyle dava açalım dedim .. cebindeki 3 5 lirayı da bana verme dedi boşuna uğraşırız sadece sen değilsin bu durumda olan dedi .. sen borcu toparlamaya bak dedi.. ekipmanlara dokunuluyormu diye sordum son olarak ..bir avukat olarak bu sorunu cevaplayamam dedi
Abi avukat insan evladı değilse yapar ekipmanada dokunur tarladaki mahsülüne de dokunur yolları var. Zararlı çıkan sen olursun.

• Beğen
Tepkiler: Cafer58
Taşınabilir malların hacizi zordur çünkü sana ait oldugu ispatlamak güçtür. Ekipmanlarınızı baskasının kapısına bırakamıyorsanız bile götürün bir tarlaya, harman yerine çekin evinizin önünde durmasın. Traktörünüz tek traktör ise haciz işi hakimden döner. Avukatlardan ziyade direk banka müdürü ile görüşün. Banka alacağı parayı garantilemek için kolaylıklar yapıyor, örneğin kücük meblalar ile taksiti uzatıyor Veya 100.000₺ lik borcu 60 70 bine kapatabiliyor. Dediğim gibi direk banka müdürüne gidin .

• Beğen
Taşınabilir malların hacizi zordur çünkü sana ait oldugu ispatlamak güçtür. Ekipmanlarınızı baskasının kapısına bırakamıyorsanız bile götürün bir tarlaya, harman yerine çekin evinizin önünde durmasın. Traktörünüz tek traktör ise haciz işi hakimden döner. Avukatlardan ziyade direk banka müdürü ile görüşün. Banka alacağı parayı garantilemek için kolaylıklar yapıyor, örneğin kücük meblalar ile taksiti uzatıyor Veya 100.000₺ lik borcu 60 70 bine kapatabiliyor. Dediğim gibi direk banka müdürüne gidin .
banka müdürü ile görüştüğümde artık bizden çıktı avukatla görüşün o yardımcı olur sen nasıl ödeyebilirsin onu anlat gereğini yapar dedi .. ama avukat ya gerçekten sıkıntı vermek istiyor ya da öyle görünüp tahsilatı hızlandıririm düşüncesinde.. hiç yardımcı olmuyor yani

Abi avukat insan evladı değilse yapar ekipmanada dokunur tarladaki mahsülüne de dokunur yolları var. Zararlı çıkan sen olursun.
Vallaha kardasım avukat insan olsaydı bize insan gibi konuşurdu.. ben ne kadar iyi niyet gösterdiysem o da o kadar niyeti bozuk çıktı.. burada siz ve diğer arkadaşların gösterdiği yol doğrultusunda birkaç ekipmanımı özellikle hem pahalı hemde olmazsa olmaz olanları komşunun oraya bıraktım şimdilik.. onuda ihbar eden yada ispiyonlayan birileri cikmazsa

Müteselsil kefillik diye bir durum var. Daha çok ticari kredilerde geçerlidir. Kefil olurken sözleşmeye kefillik miktarını yazdırmak gerekir. En kesin sonuç kefaletin müteselsil olup olmadığını sormak. Mümkünse kefil olmayacaksın, esnafa kefillik lafını duyunca arkana bile bakmadan kaçacaksın.

• Beğen
Tepkiler: ufukk ve Cafer58
Abi sen avukata ıyı nıyet gösterme avukat kım ki hele bide icra avukatı biraz ödeme bak onlar sana yalvarır neyını alacak bekler durur emeklinin maaşını haczedemez mesela traktörün sök plakasını sat gıtsın çalmışlar de tamam ömür billah kullan yada köyler hep borçlu bu işi önce egede vb yerlerde yaptılar şimdi iç anadoluya yayıldı ordakılerden olsa kolay yolları vardır da biz tam bilemiyoruz

• Beğen
Benim traktörün plakayı söktüm ve bir yere görürdüm.. emanet traktör ile iş görüyorum ama emanet filan dinlemezler kapında olduktan sonra onuda haczeder diyorlar

Yok kardesim kim diyor emanet traktörü haczeder diye. Bunlar tamamen cahilce yorumlar inanma söyleyenlere. Emanet traktörün üstünde plakası varsa nasıl haczedebilir? Baskasının traktörünü. Sen ekipmanlarını ve traktörünü evinin önünde tutma yeter. Avukat göz korkutmak için yapıyor, sakin kalın biran önce bu parayı yatırıp kurtulmaya çalışın.

Arkadaşım yukarda yazmışın tarlaları 3 yıl önce birinin üzerine geçirdim diye . Madem o zmn durumu sezdin bunu yaptındı kefillik işlemlerinide çekseydin yada .
Allah yardımcın olsunda senin iş biraz ya çok iyi niyetlisin yada çok safsınki arkadaşına hem kendi adına kredi çekip traktör alıyosun , hemde sözünü ettiğin kredi işine kefil oluyorsun .
Allah verede tarlanı üstüne yaptırdın kişi güvenilir biri olaydı , Allah korusun bi darbede ordan yemiyeydin .

• Beğen
Kardeşim ilk defa böyle bir sıkıntıya düstüğümüz için söylenen her şeye veya tehdite diyim inanıyoruz.. emanet traktöre de el atarız dediler.. inşallah dediginiz gibi bisey yapamazlar kardeşim..tesekkur ederim

Kardeşim ilk defa böyle bir sıkıntıya düstüğümüz için söylenen her şeye veya tehdite diyim inanıyoruz.. emanet traktöre de el atarız dediler.. inşallah dediginiz gibi bisey yapamazlar kardeşim..tesekkur ederim
Her traktörün çekme belgeli bile olsa ruhsatı vardır. Ruhsatı başkası adına olan hiç bir traktörü rehin edemez. Ruhsatı senin adına olduktan sonra traktörü görmesine gerek yok. Haciz ve yakalama koydurabilir.

• Beğen

Ayrıca avukatlar merhamet gösterirse aç kalır. İki türlü insan hacze düşer. 1. istemeden, bilmeden, hacze düşenler bunların oranı %10 bile değildir ve bir şekilde borçlarını öderler. 2.tür hacze düşenler % 90'dır. Bunların borç alırken ödemek gibi bir niyetleri yoktur. Dolandırıcılığı meslek edinmişlerdir.