Çiftçiler Gübre Fiyatlarından Şikayetçi

Nevşehir ' in Gülşehir ilçesinde, çiftçiler Tarım Kredi Kooperatifi aracılığıyla satılan gübre fiyatının yüksek olmasından şikayetçi.

Gülşehir Tarım Kredi Kooperatifi ortağı olan çiftçiler, Tarım Kredi Kooperatifi bünyesinde kurulan gübre fabrikası Gübretaş tarafından, kooperatiflere piyasa değerinin üstünde gübre satışının gerçekleştiğini ve bu nedenle kooperatif aracılığıyla mağdur olduklarını belirtti. Çiftçiler bunun üzerine Tarım Kredi Kooperatifi Kayseri Bölge Müdürlüğü ' ne dilekçe ile başvurarak mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Kooperatif ortakları tarafından gönderilen dilekçede şu ifadelere yer verildi: 'Bizler Gülşehir Tarım Kredi Kooperatifi ortağıyız. Kooperatifte satılan gübre fiyatları özel gübre satan firmalardan ve pancar kooperatifinden çok fazla fiyattan satılmaktadır. Örnek vermek gerekirse pancar kooperatifinde 33 nitrat gübresi 820 TL, şeker gübresi 620 TL ' den satılmaktadır. Tüm gübre çeşitlerinde fiyatlar tamamen yüksektir. Kooperatif ortağı olarak her yıl fazla fiyattan gübre satın almaktayız. Ortak olarak mağdur olmakta ve borcumuzu ödemekte zorlanmaktayız. Fazla fiyat farkının neden kaynaklandığını öğrenmek ve ortaklarımızın mağduriyetini ortadan kaldırmak istiyoruz. ' '

Ynt: Çiftçiler Gübre Fiyatlarından Şikayetçi

tarım kredinin izlediği politikaya göre yıllardır yaşanan bir problem yaz aylarında stokladı ve bu yıl yaz aylarında pahalı olan gübre şimdi düşünce zararına satmadığı için olan çiftçiye oluyor normalde iyi kazanç elde ediyordu nedeni ucuzken alıp pahalıya vermekti.

bi düşünün şimdiye kadar kurulan kooperatiflerin hangisi vatandaşı düşünüyorki bizim paramızla bize faizli veya yüksek fiyatlarda malzeme gübre vs satıyor. buna süt sulama pancar tarım kredi dahil dsyb birliklerde dahil

köylü link=topic=52643.msg543344#msg543344 date=1329752393' Alıntı:
şikayet etmeyin.hayatınınızdan memnundunuz.krediler sıfır-destekler var.siz bunu seve seve seçtiniz şikayet yok.
bende kızıyorum ama bendende çok sinirlenenler var bende aynen sizin gibi böyle diyorum seçmeseydiniz

Hebun021 link=topic=52643.msg543369#msg543369 date=1329753297' Alıntı:
Ben gubre fiyatlarindan sikayetci diyilim sene 2007 di biz alirdik 18 e 46 dapi 1.7 tlye simdi daha ucuz eyri oturup dogru konusmak gerekir .
haklısın kardeş herşey daha ucuz ekinde o zaman 500 600du şimdi oda ucuz

Ynt: Ciftciler gubre fiyatlarindan sikayetci

Hebun021 link=topic=52643.msg543387#msg543387 date=1329753859' Alıntı:
Bugday fiyatlari dusuk o ayri bi mesele ben gubre fiyatlarini dedim dedikleri saptirtmamak gerekir .
nasıl ayrı buğday a gübre atmadan oluyomu buğday kaç kg verim alıyon gübresiz ??

Yav kardeşim amacın ne ?

biz geçen sene dap gübre atık bu sene super 20 .20 atık tabıkı olur olmaz ekını etkılıyor fiyatından şikayetçi olmak ayrı olay polıtıka ayrı olay gübre fiyatlarını beğenmiyoruz ama başka ıcraatlarınıda beğenıyoruz sevsekte sevmesekte 2 kişiden biri oy vermiş olay bu

Resmen üreticiyi zarara sokuyolar her yönle mazot olsun gübre olsun hem türkiyede çok buğday var halada yurtdışından daha ucuz diye getiriyolar kaç 400 bin ton hemde..Hangi ülke üreticisini eziyo nasıl zihniyet bu anlamadım??Üretmeden gelişmiş ülkemi olunur 2023 te üretim olmaz bu gidişle..Yabancılar bu toprakları ele geçirse yapcaklar buğdayın kilosunu 15 tl ozaman gözü acılcak milletin ama iş işten geçmiş olcak..

gereksiz yanan bı ampul işte eskiden den gübre pahalıymış şimdi daha ucu<muş şikayetci deilmiş bi arkadaş eskiden 40 tl ye 65 lt mazot alırdık depo fullerdık şimdi 300 kusur tl ye depo dolduruyoruz eskiden tarla mazot gübre desteklemeleri dönüm başına 16 tl den veriliyodu şimdi 7.50 tl eskiden bız canlı hayvan et dışarı ihrac ederdik şimdi dısardan angus lumuzin cinsi hayvanları dışardan getiriyoruz buğday bile dışardan alıyoruz artık kurban bayramında gördünüz hayvancılık yapanları adamlar resmen ağlıyor eve gdecek hayvanlarını eve götürecek paraları yokdu adam gelmiş hala ben memnunum dıyo ananıda al git dedi adam çiftciye baba malını babalar gibi satarız dedi askere kelle öcalana sayın dıyen bu ülkenin baş bakanı deilmiydi daha söylenecek bir çok sey var ama neyse