çiftçinin omuzlarında-tasinan-baskana-kotu-haber

Ynt: çiftçinin omuzlarında-tasinan-baskana-kotu-haber

onda değil onu adam yerine koyup taşıyan suçlu.
hem niye ciftci birini devamlı taşımak zorunda onuda anlamadım..
atın yere yeter taşımanın sonu yokkk.

bu adama simdi cok pis seyler söylerdimde terbiyem el vermiyor. Gariban ciftcimde napsin isi görülsün diye tasimis. O adamin diye baslayip ....... ...... diye bitiriyorum. EEE naparsin iste ananida al git diyen eski bir basbakanin artiklarida böyle yapiyor zihniyet ayni.

arkadaş bu millette böyle bi huy var adamın ayağı batmasın diye omuzluyolar.bu adamın işi bu çamurada gircek tozada yüz vermeseler tıpış tıpış kendi geçerdi.zaten köylere şehirli biri geldimi bizim millet çapraz selama durur.

alınmasın kimse fakat köyde yetişmiş çiftçilerin durumu bu iş görülsün diye türlü şaklabanlıklar içinde
en yakın örneğim dayım var 10 dekar sulak arazimiz var yolu kötü aslında iyi ama diğer tarlalardan geçmek lazım şerefsizin biride kavak dikmiş tam bizim geçecemiz yere lafı uzatmıyayım yol yapılsın diye dayım muhtara ses etmez iyi davranır muhtarda yıllardır oyalar bense her fırsatta laf söylerim nasıl olsa yapılmayacak biliyorum :)

Sadece bu mu?

Resmi kadrolarda görevli ziraat mühendisleri, veterinerler vs. Çoğunluk çiftçinin başına yük, sırtına kambur. Çoğuda bir şey bilmiyor....

İşte açıkça yazıyorum 'Dilerim Allah ' tan devletin maaşını yiyen ama çiftçiye hiç bir faydası olmayan diğerlerinin de sonu beter olsun'...

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=80415.msg953920#msg953920 date=1420480240' Alıntı:
onda değil onu adam yerine koyup taşıyan suçlu.
hem niye ciftci birini devamlı taşımak zorunda onuda anlamadım..
atın yere yeter taşımanın sonu yokkk.

Yusuf Ağabey, bizde devletin hangi kademesi olursa olsun saygı var, adam taşıyın dedikten sonra bir şey diyememişlerdir. Saygısızlık bunu bilip de köylüden bunu isteyende.

Hermiyas link=topic=80415.msg954138#msg954138 date=1420531245' Alıntı:
Sabah sabah her taraf bembeyaz kar iken, sayayım mı söweyim mi neremle güleyim bilemedim bu zata....

Utanır insan biraz herifliğinden...

Murat Ağabey, utanma olsa zaten adam olurdu. Ne demişler, 'okumak cehaleti alır amma eşeklik baki kalır', adam olamamış kişiye makam verirsen böyle tepene çıkar işte.