Çiftçinin Ufkunu Genişleten Şeyler

Ynt: Çiftçinin Ufkunu Genişleten Şeyler

sebazios link=topic=81755.msg973914#msg973914 date=1424537068' Alıntı:
Bu bilgi sadece ufku genişletmekle kalmaz. Hayat da kurtarır:

Ön tekerler bitikse ve kaygan bir zeminde dik yokuş iniyorsaniz, yani traktörün kayacagi kesin ise, 'ASLA ÖNLERİ BAĞLAMAYIN'

Traktör yine kayar, lakin en azindan kontrolü kaybetmez, traktörü yonlendirebilirsiniz.

Sebebi, bitik olan ön lastiklerin, arkaya göre daha düşük tur ile dönmesi. Arkalar itme yaptığında, yavaş dönen önler traktörün burun kısmının saga yada sola sapmasına neden oluyor.

Bu bilgiyi az ince öğrendim. Az kalsın ufkum kararıyordu.

Traktör korkunç dik ve su kusmuş bi çayırda, 15 metre boyunca kaya kaya tam 270 derece dondü!

Gaz da verdim, rolantiye de bıraktım, yok. Kontrol diye birsey kalmadı.

Adrenalin iyi geldi, aynı yerden 2. inişimde önleri devreden çıkardım. Frene basmadım, rolantiye aldım. Yine kaya kaya, lakin hiç kontrolü kaybetmeden tatlı bi iniş yaptım.

Daha önce tecrübe edenler büyük ihtimal ahirete göçmüş olduklarından paylaşamamislardir.

Öncelikle geçmiş olsun. Aynı tecrübeyi ben de yaşadım.

slm bukonuyu açan arkadaşa teş ederim ilmedimiz şeyleri örenmek çok güzel.hem çifcilikle hmde hayvancılıkla uraşıyorum
koyunlarda bir erkek diyeri dişi görülen kuzular kısır olur demişsiniz bizim veternerde aynısını dedi bende bizim burda yıllarını koyuna vermiş bir tanıda sordum bunu yalanladı ekiz olsunda ne olursa olsun dedi benimde böyle birkaç koyunum kuzuladı kuzuları damızlık etdim anaları gbi ekiz kuzuladı..
ekiz doğum yapan koyunlar kuzusunun birini alır diyerini almaz.yada gece kuzular bi farkına varmayız huylanır almaz bu durumda geciktirmeden o koyunu ağıldan kuzularıyla ayırt edin yanına köpek yada köpek yavrusu koyun kıskandı için yavrusunualıyor 2 saat durması yeterli..

UÖZKAN.77 link=topic=81755.msg970444#msg970444 date=1423855549' Alıntı:
koyun kurdu görünce dili tutuluyodur.. o anki şaşkınlıkla önündeki kurda ateş edemeyenler duymuştum.. elinde tüfekle dona kalanlar vs.. normaldir :)

**

yılmaz öyle böyle değil.. 24 saat dolmadan şişeler yabani arı doluyo.. şekerli suya sirkemi katıyodu yada .. şişeyi özel bi şekilde mi deliyodu da arılar içinde hapis oluyodu unuttum şimdi..

UÖZKAN.77 link=topic=81755.msg970444#msg970444 date=1423855549' Alıntı:
koyun kurdu görünce dili tutuluyodur.. o anki şaşkınlıkla önündeki kurda ateş edemeyenler duymuştum.. elinde tüfekle dona kalanlar vs.. normaldir :)

**

yılmaz öyle böyle değil.. 24 saat dolmadan şişeler yabani arı doluyo.. şekerli suya sirkemi katıyodu yada .. şişeyi özel bi şekilde mi deliyodu da arılar içinde hapis oluyodu unuttum şimdi..

ama hepsi şişeye hücum ediyo hiçbiri çıkamıyodu.. ayrıca bal arıları değil hep yabani arılar giriyo..

ama hepsi şişeye hücum ediyo hiçbiri çıkamıyodu.. ayrıca bal arıları değil hep yabani arılar giriyo..

http://www.trakkulup.net/bilgi-kutusu/ucan-hasereler-icin-tuzak-karisimlari/msg971389/#msg971389 abi bunun gibi bir şey miydi?

Barış UZEL link=topic=81755.msg988150#msg988150 date=1427744578' Alıntı:
Yılmaz abi biz bunu köyde harman yerinde yapıyorduk :D bi ara öyle alıştım ki nokta atışları yapıyordum dürbünsüz :D

Vay, aramızda ne sniper ' lar varmış. Ayağı denk almak lazım.

berat.yzn link=topic=81755.msg988214#msg988214 date=1427749897' Alıntı:
Abi çok hoşuma gitti dürbün işi köydeki havalı tüfeğe kesin almam lazım bitane :D

Berat hakikaten çok zevkli. Elemandaki gece görüş de eklenince olayı bitirmiş.

Havalı tüfek bende de var ama dürbün olayı apayrı bi eğlence.