CLAAS LEXION 570 ÇELTİK HASATINDA - İNALLAR TARIM 2011...!!!

Arkadaşlar bu fotoğraflarda da CLAAS' ın Türkiye' deki ilk rotorlu biçerdöveri olan LEXION 570' i çeltik hasatında göreceksiniz. Bu LEXION 570' ten sonra rotorlu makina olarak CLAAS şuan Türkiye' de çeltik hasatında en çok tercih edilen makina diyebilirim. Bu fotoğraflar CLAAS' ın Tekirdağ bayisi İnallar Tarım' a aittir....;)

DSCF0213%20kopya.JPG

DSCF0215%20kopya.JPG

DSCF0263%20kopya.jpg

DSCF0264%20kopya.jpg

DSCF0265%20kopya.JPG

DSCF0266%20kopya.JPG

DSCF0267%20kopya.jpg

DSCF0268%20kopya.jpg

DSCF0269%20kopya.jpg

DSCF0273%20kopya.jpg

DSCF0275%20kopya.jpg

[move][size=24pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: CLAAS LEXION 570 ÇELTİK HASATINDA - İNALLAR TARIM 2011...!!!

_ÖzGüR_ link=topic=52309.msg537031#msg537031 date=1329168231' Alıntı:
güzel paylaşım erkan abi şu çeltik biçen makinelere acıyorum valla kısa sürede pert :D edirne taraflarında çekilmiş herhalde bu fotolar çiltik bi o taraflarda var..

Benimde makinaların bu hâlleri hiç hoşuma gitmiyor. Birkaç defa İpsala ' ya gittim. Açıkçası o çamurlara bizim makina sokmaya içimiz el vermez. Ama adamlarında işi bu çok para kazanıyorlar. Çok yer ekiyorlar. Çabuk bitirmek içinde bu tarz makinalara ihtiyaç duyuyorlar. Bazen yetiştiremiyorlar bile. Çeltikler sular altında kalıyor. O yüzden adamlarda böyle çalışıyor. Hem kasko yaptırıyorlar. Olurda makina paralanırsa çekerken falan. Ertesi gün gidip yenisini alıyorlar...:D Bu makinanın sahibi Tekirdağ ' danmış. Orada da çeltik biçiyormuş. Ama İpsala taraflarınada gidiyormuş. Bu makinadan başka makinalarıda varmış. Onlarıda CLAAS ile değiştirecekmiş diye duyduydum. Ne yaptı bilmiyorum...

paylaşım için teşekkürler ..o çamurun içine o makinayı soktuklarına göre güzel para kazanıyorlar demekki.dekarını kaça biçiyorlar acaba bilgin varmı

bartu link=topic=52309.msg537078#msg537078 date=1329170402' Alıntı:
güzel paylaşım Erkan çeltikte Laverda, New Holland derken Claas ta bu modelle boy göstermeye başlayacak.

CLAAS şuan rotorlu makinalarda çeltikte en çok tutulan makina diyebilirim. Zaten Laverda ' nın rotorlu makinası ülkemizde yok. Bir tek JD rotorlu makina getiriyordu. Oda çeltikte fazla beğenilmedi. CLAAS Lexion serisi ile bu bakımdan çok fark attı. Çünkü sistemi diğer rotorlu makinalara göre değişik. APS+HYBRID sistemi var. Yani hem çift batör hemde rotor mevcut. Ayrıca çift rotor var. Diğer makinalarda çift batör yok ve rotoruda tek. O yüzden CLAAS kadar temiz ve yüksek kapasiteli ürün çıkaramıyorlar. Buda CLAAS ' ı diğer makinalardan bir adım öne geçiriyor. LEXION ' un geçtiğimiz yıl 8 adet yeni 700 serisinden bildiğim kadarıyla Gönen tarafına satıldı. Orada da baya tutuldu. Çeltikçiler çok tercih etti. 2012 içinde iyi satışları olmuştur diye düşünüyorum. LEXION ' un bu başarısını gören NH ' nin distribütörleride kaybolan pazar payını yakalamak için CR serisini ülkemize getirdiler. Ama bu kadar performans göstereceğini zannetmiyorum. Çünkü sistemi LEXION gibi değil.

anayurtlu 3105d link=topic=52309.msg537110#msg537110 date=1329172465' Alıntı:
yazık gariban tıra bindiğinde nereye gideceğini hiç bilmiyormuştu galiba ;D

Kader kısmet Volkan. Her makina her zaman şanslı olmuyor...:D

vale link=topic=52309.msg537119#msg537119 date=1329172806' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler ..o çamurun içine o makinayı soktuklarına göre güzel para kazanıyorlar demekki.dekarını kaça biçiyorlar acaba bilgin varmı

Vallah bir bilgim yok. Ama iyi paralara biçtiklerini biliyorum. Yoksa kimse bu çamurda orada uğraşmaz....:D

çeltin dekarı 50 ile 60 arası para alıyo dekarına ama çamura sokmadeymez bence bize kaç kişi geldi gelin sokun makinayı çelte diye babam olmaz dedi 4 senede makinanın olayını bitiriyo ben sade makinayamı çalişçam dedi bizim burda çeltik ağası var nerelidir bilemem lakabı boru :D burda hicarla yer topluyo 2000 dekara yakın yer ekiyo buralarda çeltik çoğaldı ama çok riskli bi iş adamı bi kerekte çıkarır bi kerekte götürür bu sene bizm buralarda 400 kg biçende oldu zarar yani paylaşım için teşekkürler bizim burayada 9090 gelmiş biçme bide claas ta gelmişte nasıl claastır bilemem

Ertuğ Aslan link=topic=52309.msg537707#msg537707 date=1329246005' Alıntı:
çeltin dekarı 50 ile 60 arası para alıyo dekarına ama çamura sokmadeymez bence bize kaç kişi geldi gelin sokun makinayı çelte diye babam olmaz dedi 4 senede makinanın olayını bitiriyo ben sade makinayamı çalişçam dedi bizim burda çeltik ağası var nerelidir bilemem lakabı boru :D burda hicarla yer topluyo 2000 dekara yakın yer ekiyo buralarda çeltik çoğaldı ama çok riskli bi iş adamı bi kerekte çıkarır bi kerekte götürür bu sene bizm buralarda 400 kg biçende oldu zarar yani paylaşım için teşekkürler bizim burayada 9090 gelmiş biçme bide claas ta gelmişte nasıl claastır bilemem

Yanlış hatırlamıyorsam. Bu makina o adamın olması lâzım...