Çukurova hangi ayçiçek tohumunu ekiyor?

Bu sene hangi tohumu ekiyorsunuz?
Önceki senelerde hangi tohumdan kaç kg verim aldınız?
Kaç cm e ekiyorsunuz?
Fiyat?

Biz LG 5485 ekiyoruz.
Kuruda 300-400 kg arası verim aldık.
65*17 ye ekiyoruz.
Teşekkürler

Tabana 20 kg 20-20 kullanıyoruz.
Üst gübresi de kullansak nasıl olur?[
17 CM COK SIK DEĞİLMİ..BEN 24 CM EKİYORUM GAYET İDEAL OLUYOR...BU YIL PIONEER 108 EKECEM..GEÇEN YIL DA PIONER 104 EKMİŞTİRK 380 KG CİVARI ALDIK.AMA LG 5485 DE İYİ VERİM VERİYOR...

Mibzeri aldığımızda öyle ayarlatmıştık.Verimden memnun olunca değiştirmedik.
24 cm e ekince ortaya kadar doldurabiliyor mu?

17 18 cm ideal bence 24 cm de seyrek olmazmi daha bunu sülükler yer çıkınca zehir atana kadar birazını yerler :)
Ben hep 24 cm ye ektim gayet memnun kaldim bitisik komsum hep 18 cm ekti ve hep ayni verimi aldik.fakat o devamli ust gubresi kullandi ben kullanmadim..ama bu yil 24 cm ekip ust gubresi 15:kg ure kullanmayi dusunuyorum..eskisehirden bir arkadas yorumunda aynen sunlari soyledi..ben 15 yildir aycicek ekerim 20 cm den 35 cm ye kadar hepsini denedim en idealini 24 de buldum demisti..tabi eger sülük kurt kus yer diyosaniz daha sık ekin.ben elimden geldigince yedirmiyorum haserelere...sizin tercihiniz...

Ben hep 24 cm ye ektim gayet memnun kaldim bitisik komsum hep 18 cm ekti ve hep ayni verimi aldik.fakat o devamli ust gubresi kullandi ben kullanmadim..ama bu yil 24 cm ekip ust gubresi 15:kg ure kullanmayi dusunuyorum..eskisehirden bir arkadas yorumunda aynen sunlari soyledi..ben 15 yildir aycicek ekerim 20 cm den 35 cm ye kadar hepsini denedim en idealini 24 de buldum demisti..tabi eger sülük kurt kus yer diyosaniz daha sık ekin.ben elimden geldigince yedirmiyorum haserelere...sizin tercihiniz...

seyrek ekmek için sulama gerekli olur o zaman kelleler büyük ve iri olur ama burda kuruya ekiyorlar hep mecbur biraz sık ekiliyor aslında:

Daha once bugday aycicegi ekiyoduk .ayvicegine de tabana 10 kg 20.20 kullaniyoduk sadece.ve 250-300 kg arasi aliyoduk .fakat gubreyi fazlalastirinca 400 kg i yakaldik...hemde iki aycicek bir bugdaya donduk artik....iki aycicek kaldiriyor ama ucuncu olmuyor...o yuzden ikiye bur yapiyoz ...
Bu yıl bizde ilk defa üst üste ayçiçeği ekeceğiz bakalım nasıl olacak.

Google sunflower plant population diye sorduğumuzda acre de 20 000 ile 35 000 arası bir sayı çıkıyor.(1 acre yaklaşık 4 dekar)
En yüksek verim 35 000 de alınmış.Ama tohum masrafını karşılar mı bilmiyorum.Biz de mibzeri 20 cm e çekmeyi düşünüyoruz.