• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Dağcılara özel mini güneş paneli

Katılım
14.01.2012
Mesajlar
6,510
Konum
Konya

Dağcılara özel mini güneş paneli
[08.12.2015 14:14]

Rulo haline getirilerek kolayca taşınabilen, açıldığında güneşten elektrik üretebilen bataryalı güneş paneli Solar Wrap Mini Türkiye`de satışa sunuldu.

Güneş enerjisinden yararlanma alanları giderek genişliyor. Özellikle fotovoltaik, yani güneşten elektrik üreten ve depolayan cihazlar, geliştirilen yenilikler arasında önemli yer tutuyor.

Dağcılar ve trekkingciler başta olmak üzere outdoor etkinliklere meraklı kişilerin ihtiyacını karşılamak üzere açılıp kapanabilir, kapatılınca az yer kaplayan ve kolayca taşınabilen fotovoltaik panel üretildi.

Bushnell Solar Wrap Mini, kapalı durumda sarılarak çok küçük bir boyuta getirilebiliyor. Solar Wrap Mini, açıldığında ise geniş bir yüzey alanına yayılarak çok kısa sürede enerji üretilip depolanmasını sağlıyor. Bushnell Solar Wrap mini hava tam aydınlık olmasa bile enerji depolama işlemine kesintisiz devam edebiliyor.

Üründe bulunan dahili lityum ion batarya ile toplanan enerji ihtiyaç anında kullanıma hazır şekilde çantalarda taşınabiliyor. Solar Wrap Mini, USB şarj girişi sayesinde acil durumlarda duvar prizinden de çok kısa sürede şarj edilebiliyor.

Solar Wrap Mini, USB güç çıkış portu ile pek çok cihaza uyumlu olarak kullanabiliyor.


 


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt