DENEME PANCAR TOHUMLARI VERİLECEKTİR

Ynt: DENEME PANCAR TOHUMLARI VERİLECEKTİR

abi 1199 gür koyu yapraklı ve büyük köklü verim rekaoru karabilir bence 1110 açık renk yaprak yapısına sahip kök yapısı iyi 96-97 de ikisinin arasında sayılır.

KWS ; calixta esperya sandirini begonya arkadaşlar verim çok güzel begonya harici fakat cascaspora hastalına karşı dayanıklılık sıfır yapraklar saraldı 2 üç gün içinde yaprak bitmiş hal aldı..şuan kuruma durumunda yaprak yapısı baş yapıları güzell.
BETA; 374 380 381 489 490 Bu çeşitlerde 374 ve 381 şuan idal tohumlar arasıda hasdala karşıda var fakat dayanılı gib,i etki az
ENDOTAR TARIM;TURBOTA LİO 6 , 7 , 8 , 9 , 10 Bunlardan turbota konyada istenilen beklenen verim burda bizim arazilerimizde yok gibi hasdala karşı dayanıklılıkta yok. lio 10 çok dendi gibi şeker oranıda yüksekse mutlakja ekilmesi gerekli oldunu düşündüm tohumlar arasında
lio 9 kok verimi yüksek olan bir tohum şeker oranı yüksek olan 10 u geçecek gibi deil kafa yapısı dışara büyüdü içi makinaya uygun deil fakat el sökümüne uygun
lio8 şuan hala bu tohumu neden ekdim diye düşünüyorum benim arazimde memleketi,mde yaramaz olarak düşündüm bir lio 8 birde begonya olarak görüküyor.
lio 6 ve 7 işte tohum bu lionun diyer çeşitlerinde hasdalık görükürken kws kadar olmasada fakat bu çeşitlerde hasdalık denen bir şey yok şugün itibarıyla favorim bu iki çeşit...

tura30 link=topic=40174.msg432269#msg432269 date=1312887973' Alıntı:
KWS ; calixta esperya sandirini begonya arkadaşlar verim çok güzel begonya harici fakat cascaspora hastalına karşı dayanıklılık sıfır yapraklar saraldı 2 üç gün içinde yaprak bitmiş hal aldı..şuan kuruma durumunda yaprak yapısı baş yapıları güzell.
BETA; 374 380 381 489 490 Bu çeşitlerde 374 ve 381 şuan idal tohumlar arasıda hasdala karşıda var fakat dayanılı gib,i etki az
ENDOTAR TARIM;TURBOTA LİO 6 , 7 , 8 , 9 , 10 Bunlardan turbota konyada istenilen beklenen verim burda bizim arazilerimizde yok gibi hasdala karşı dayanıklılıkta yok. lio 10 çok dendi gibi şeker oranıda yüksekse mutlakja ekilmesi gerekli oldunu düşündüm tohumlar arasında
lio 9 kok verimi yüksek olan bir tohum şeker oranı yüksek olan 10 u geçecek gibi deil kafa yapısı dışara büyüdü içi makinaya uygun deil fakat el sökümüne uygun
lio8 şuan hala bu tohumu neden ekdim diye düşünüyorum benim arazimde memleketi,mde yaramaz olarak düşündüm bir lio 8 birde begonya olarak görüküyor.
lio 6 ve 7 işte tohum bu lionun diyer çeşitlerinde hasdalık görükürken kws kadar olmasada fakat bu çeşitlerde hasdalık denen bir şey yok şugün itibarıyla favorim bu iki çeşit...
evet zaman daha erken Turbata biraz daha geç oli dikkat et buna 10 ayda kafa yapısı fena büyüyor ok

lion seed pancar tohumunun hasadı teşekkürler ibrahim abi.. :) hasat tarihi:18 eylül, Verim: firesiz net 8ton, Digasyon:12-13,5 arası değişti...

11444.jpg

11599.jpg

PANCAR TOHUMU lion seed
PANCAR TOHUMU lion seed 2

bereketli olsun Volkan güzel verim almışsınız ama polarlar düşük gelmiş bende atayım resim lionseed 1199 ve 1110 söktüm net verim 8,5 ton aldım ikiside aşağı yukarı aynı verimi verdi , birer kamyon olmadığı için ikisi karışık gönderdim polar 17 geldi

grnt0449.jpg

57743073.jpg

sağol mehmet abi seninkiler daha iyi gelmiş :) aslında şunuda sölemeden geçemiycem 2 kamyonda sattık aynı tarladan peşin 90krş a sattığımız pancarların birisi 17 birisi 15 geldi bu işte bi iş var ama hayırlısı,,adamlar sistemi kurmuş kendi üzerimize yatan pancarın digasyonu düşük geliyor satılan pancar yüksek geliyor bu hersene böyle oluyor sattığımız adamın kotasına bakıyoruz adamın 300 ton kotası var ilk defa bizim pancar yatıyor üzerine bizim fabrikada şike var yakında onunda kokusu çıkar..

Ben siteye yeni katıldım. Karstan katılıyorum. Burada dönüme (1000) 4-5 tonu geçemiyoruz. Bulunduğum bölgede 10.000 dönüm çivarı pancar ekiliyor. Burada hep devletin verdiği tohum ekiliyor. Burada ithal tohum kullanıp tanıtımını yapmak, farkı göstermek ve herkesin tohum cinsini değiştirmek istiyorum. Turbata veya başka ithal tohumları nereden temin edebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar...