Denktaş uyutuluyor! okuyunca ince ayrıntıyı görürsünüz.

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavisi süren KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı ziyaret etti ve durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı. Denktaş’ın sağlık durumunun düne göre daha kritik olduğu ve saat 08.00’den itibaren kritik bir aşmaya girdiği belirtildi.

'HRISTOFYAS' DİYE BAĞIRDI

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi ' ndeki yoğun bakım servisinde uyutulan KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ' ın solunum cihazına bağlanmadan önce, Rum liderler için, 'Söyleyin onlara, burası bağımsız bir cumhuriyettir' dediği ve 'Hristofyas' diye bağırdığı bildirildi.

Kızıyla konuşmasında, eşi Aydın Denktaş ' a olan sevgisini, evlatlarına bağlılığını dile getirerek, Rum tarafına mesaj gönderen Rauf Denktaş, Kıbrıs müzakerelerinden de bahsetti.

Babasının sürekli yatmaktan dolayı ağrısı olduğunu, konuşarak durumunu izah etmeye çalıştığını anlatan Ender Vangöl, Denktaş ' ın, nefes alamaz durumdayken bile eşi Aydın Denktaş için sürekli “Sevemez kimse seni benim sevdiğim kadar..” şarkısını söylediğini, kendisinin de şarkıya eşlik ettiğinde, “Sizleri kaybetmekten korkuyorum” dediğini aktardı.

Babasının, Rumca bir şeyler söylediğini, “Rumca anlamıyorum baba, İngilizce ya da Türkçe konuş” dediğini anlatan Ender Vangöl, babasının, Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas ile diğer Rum liderler için, “(Söyle kendilerine, burası bağımsız bir cumhuriyettir ' dedi ve ' Hristofyas ' diye bağırdı” ifadesini kullandı.

Ender Vangöl, Denktaş ' ın, Kıbrıs müzakerelerinden bahsettiğini, toprak ayarlamalarına, iskana değindiğini ve “Nasıl olacak, nasıl yerleşecek bu insanlar?..” dediğini kaydetti.

'BENİ EVİME GÖTÜRÜN'

Babasına, “bunları düşünmemesi gerektiğini” söylediğini, ancak Denktaş ' ın “Benim düşünmem gerek” diye yanıt verdiğini dile getiren Ender Vangöl, sabah saatlerinde de “Beni evime götürün” dediğini, kendisinin de “Biraz daha güçlen evimize gideceğiz” karşılığını verdiğini söyledi.

Nefes almada zorlandığını ve doktorun geldiğini, doktorun, “Bu işlemi yaparken her an kalbi durabilir” dediğini anlatan Ender Vangöl, babasının başında yalnız olduğu için buna kendisinin karar vermediğini, doktorun da, “Denktaş Bey böyle bir müdahale yapmam lazım, ne dersiniz” diye babasına sorduğunu ve babasının da “Ne gerekiyorsa yapın” diye izin verdiğini anlattı.

Babasının nefes almakta zorlandığını, gece boyu konuştuklarını, konuştuklarının zaman zaman anlaşılmadığını ifade eden Ender Vangöl, “Ama hiç bir zaman bilincini kaybetmedi, son ana kadar” dedi.

Solunum cihazı takılırken babasının başında olduğunu belirten Vangöl, şöyle devam etti:

“O bir tarih orada. Koskoca bir tarih o... Bu anında bile devletini düşünüyor. ' Düşünme baba bunları ' diyorum, ' Nasıl düşünmeyeyim ben, düşünmem lazım, bunları çözmek lazım.. ' diyor. Umudumuzu yitirmiyoruz. Çok mücadele veren bir bünyesi var. Allah nasıl takdir ederse ona uyarız...”

Ender Vangöl, solunum cihazına bağlanmadan önce babasını en son kendisinin gördüğünü, Denktaş ' ın şimdi solunum cihazına bağlı olduğunu sözlerine ekledi.

EROĞLU: GEREKEN HER ŞEY YAPILIYOR

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, yoğun bakım servisinde tedavisi süren Denktaş için tıbben yapılması gereken her şeyin yapıldığını ve yapılmakta olduğunu söyledi.

Eroğlu, Denktaş ' ı yoğun bakım servisinde ziyaret ederek doktorlardan bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Eroğlu hastaneden ayrılırken yaptığı açıklamada, Denktaş ' ın solunum zorluğu nedeniyle doktorlar tarafından solunum cihazına bağlandığını belirtti.

Eroğlu, 'Tıbben yapılması gereken her şey yapılmıştır ve yapılmaktadır. Yalnız durumunun kritik olduğunu Sayın hocamız bize söylemiştir. Ama mümkün olan her şey en iyi şekilde Sayın Cumhurbaşkanımız için yapılmaktadır. Şu anda almış olduğu ilaçlarla uyuyor. Temennimiz kısa bir sürede yine geçmişte olduğu gibi sağlığına kavuşması ve KKTC halkını üzecek bir durumla bizi karşılaştırmaması. Temennimiz tekrar evine dönebilmesidir' diye konuştu.

'DENKTAŞ, TIBBİ TEDAVİYE CEVAP VERMİYOR'

YAKIN Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu, KKTC’nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın sağlık durumu ile ilgili bilgi verdi. Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu, Denktaş’ta ’çoklu organ yetmezliği’nin görüldüğünü belirtti. Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu, Denktaş’ın kalp, akciğer, böbrek ve karaciğerinde sıkıntılar olduğunu, solunum cihazına bağlı olarak yaşamının devam ettiğini ve tıbbi tedaviye cevap vermediğini söyledi.
 

Ynt: Denktaş uyutuluyor! okuyunca ince ayrıntıyı görürsünüz.

ölüm döşeginde ama vatan vatan diyor.çünkü kolay kazanılmadı.bedeli agır ödendi.kıymet bilen millet lazım böyl e liderlere...
 


Ynt: Denktaş uyutuluyor! okuyunca ince ayrıntıyı görürsünüz.

ben kıbrısta askerlik yaptım o vatanın ne kadar zor kazanıldığı öğrendim rumlar çok büyük işkenceler yapmışlar köyleri yakmış yıkmışlar insanları yakmışlar kurşuna dizmişler neredeyse türk tarafı kalmayacakmıştıki türkiye opersyon kararı almış ve bir günde rumları süpürmüşler eğer operasyon biraz daha devam etseymişti şimdi rumlar orada sorun olmayacaktı
Allah denktaşın yardımcısı olsun sağlık versin acil şifalar dilerim
 

Benzer Konular

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt