Deutz 6206 alacagim verilecek tavsiyeler

Deutz 6206 artıları eksileri nasıl traktördür tüm özellikleri çifte nasıl vitese defransiyel nasıl çekiş vs bunlar nasıl bilen var mı ?

Deutz 6206 artıları eksileri nasıl traktördür tüm özellikleri çifte nasıl vitese defransiyel nasıl çekiş vs bunlar nasıl bilen var mı ?
Biz bayadir kullanıyoruz yaklaşık 50 senedir hizmet ediyor aklım erdiği sürece öyle büyük arızası olmadı 7 yaşından beri çift sürerim aynı beygirde aynı yaşta daha rahat hiçbir motor gitmez 285 Massey Ferguson emsalidir ruhsatta 62 beygir yazar ama bu deutzlar 75 beygirden fazla 8 ileri 4 geri zf şanzıman vardır üzerinde motor çok güçlü şanzıman küçük yetersiz kalıyor biraz ama yaşıtlarına göre çok özelliklidir bu kadar övdük biraz da kötü yanlarından bahsedeyim teknik olarak eğer traktör zamanında kötü bir ustanın elinden geçmediyse ve bilinçsiz kullanilmadıysa traktörde arıza yaşamazsınız bu traktörlerde şanzıman diferansiyel çok önemlidir bakım için götürürsün ustaya adam bozar çıkar çünkü bu traktör Massey Ferguson a Fiat a John Deere ye benzemez kullanılan demirin malzemesi bile emsallerinin üzerindedir siz almadan önce bulunduğunuz yerde sanayide bir gezin bu traktörün ustasını arayın inancınız olsun usta dışında başka hiçbir sıkıntı yaşamadık ama 50 yaşında traktör şimdi iyi bir usta eli değmeden de kullanmak doğru olmaz samsun Eskişehir Konya gibi yerlerde ustaları çok fazla parça konusunda ise traktörün tüm 0 parçaları Konya'da mevcut atıyorum Massey Ferguson 165 in debriyaj seti 1000 lira ise Deutzun 1200 lira parçası pahalı ama parçada ödediğin fazla parayı yakıtta geri eline verir hatta kâr bile ettirir ben 1 depo mazotla 150 dönüm gübre attım 20 km gittim geri geldim bide üzerine 45 dönüm 4-12 pullukla nadas yaptım hemde geçen yıl ve depoya cibik soktuğumda hala 3 parmak mazot vardı içinde gerisini sen düşün çifti toprak tavlı ise seri 2 ile ideal yakıtta surersin frenler kuru disk diye biliyorum haralet yapmaz susuz motor var üzerinde hidrolik kaldırma kapasitesi 2500 kg den fazla yakıt deposu bizim Deutz 50 litre alıyor bazıları 60 litre alıyor bu arada bizim deutz 20000 saati devirdi ve motor rektefe dahi yaptırmadık ilk sahibiyiz ve 1970 lerden 2007-2008 e kadar yaklaşık 2000 dönüm yer işledik tek motor 2015 de 500-300 dönüm e düştü şuan 150 dönüm kendi yerimizi ekiyoruz fazlasıyla yetiyor

Son düzenleme:
Bilgiler için çok teşekkürler, ben de düşünüyorum bu motordan. Şunu sormak istiyorum, hava soğutmalı motor nasıl hararet yapmıyor? Yani bu motorda hararet diye bir sorun yok mu? Aşırı ısıtmak mümkün değil mi?

Mümkün motor yagi asiri isinir motor genlesir ver sıkışır kitlenir
Ben de öyle düşündüm :) Asıl soru şu, hangi motor hararet yapmaya daha meyilli? Havalı olan mı yoksa bildiğimiz su soğutmalı olan mı? Bana hava soğutmalı sanki daha yatkın gibi geliyor nedense. O yüzden kullanıcılardan yorum istedim. Deutz'ların normal bildiğimiz motorlara göre hararet yapma riski nedir? Daha mı az, daha mı çok, aynı mı?

• Beğen
Tepkiler: Emraherdogan06
Ben de öyle düşündüm :) Asıl soru şu, hangi motor hararet yapmaya daha meyilli? Havalı olan mı yoksa bildiğimiz su soğutmalı olan mı? Bana hava soğutmalı sanki daha yatkın gibi geliyor nedense. O yüzden kullanıcılardan yorum istedim. Deutz'ların normal bildiğimiz motorlara göre hararet yapma riski nedir? Daha mı az, daha mı çok, aynı mı?
tamamen kişisel görüşüm bizim coğrafyamızda su soğutmalı daha mantıklı ki bu kadar yaygın hava soğutma aşırı soğuk iklimler için mantıklı olabilir

• Beğen
Tepkiler: futuuu