DEUTZ 7250 ttv aldigimizdan beri sikintili çözüm yok

Ynt: DEUTZ 7250 ttv aldigimizdan beri sikintili çözüm yok

Çok üzüldüm, bizlerin yapacağı bir şey var mı acaba?

İnşallah tez zamanda sorunlar çözülür...

Bence yurtdisindan teknisyen getirelim bu is icin :) bu kadar sorun normal degil ardi ardina yapan basla biyerleride bosmus gibi

Geçmiş olsun, hala şu arkada bir çok sistem aynı yağda çalışıyor her şeyi düşünen buna bir çözüm bulmuyor.

Fren balatası yağı ile hassas sistemler aynı yağı kullanmaması gerek , bizim yerli traktörler o kadar şanzımanları detaylı değil çok sık filitre değiştiriyoruz.

MF servisi 5400 kullanan arkadaşıma yabancı hidrolik ekipman kullanma emanet alıp verme demiş pistonlarda kalan yağ senin traktörün için çok zararlı demiş

İthal mal alıp , yerli muadiline göre neredeyse 2-3 katı para verip hizmet ve kalite beklemek elbette hakkınız.
İnşallah yanlışlarını düzeltirler.

100 bg bi traktor verdiler eski duzen devam 5 motor nadasa 5 adam ustunde traktoru yatiriyorlar 20 gundur
Su an servis agirliklari nasil sokerim diye dusunuyor agirliklari sokmek 3 gun surer..

mecidiyeli link=topic=86119.msg1029856#msg1029856 date=1445886938' Alıntı:
100 bg bi traktor verdiler eski duzen devam 5 motor nadasa 5 adam ustunde traktoru yatiriyorlar 20 gundur
Su an servis agirliklari nasil sokerim diye dusunuyor agirliklari sokmek 3 gun surer..

Firmaların yaptığı en büyük yanlış. Yeterli alt yapı olmadan üst teknolojide ürün getirmek. Madem alt yapıyı sağlayamıyorsun. Bu ürünü neden reklam yapıp satıyorsun. Nerde kaldı bu traktörün yılın traktörü ödülü şimdi.... Yabancı bir ülkede ve bir forumda bu olay aynı böyle yansıtılsa çoktan irtibata geçip fabrikadan yetkili gönderirlerdi. Sorun sizde olsun olmasın traktörün bu kadar yatması dediğiniz gibi çok büyük bir kayıp. Halledemezseler SDF ' nin yurt dışı birimlerine bir mail yazın oradan yardım isteyin bence. Sonuçta kendileri satıyorlar. Arada bir distribütör yok. Bir teknik servis koyar uçağa yollarlar...

Hayvan gibi traktörde bu kadar arıza çok garip hemde Deutz gibi bir marka. Büyük prestij kaybı. İnşallah sorununuz çözülür.
500 saatte servis ayar filan yaptımı traktörünüze?

Geçmiş olsun hemşehrim Eskişehir de böyle büyük deutzun arızasıni çözebilecek deutz servisi varmı? Il dışından başka servislerden veya Türkiyedeki merkezlerinden arızasi için usta gelmiyormu?

aslan26 link=topic=86119.msg1029878#msg1029878 date=1445889688' Alıntı:
Geçmiş olsun hemşehrim Eskişehir de böyle büyük deutzun arızasıni çözebilecek deutz servisi varmı? Il dışından başka servislerden veya Türkiyedeki merkezlerinden arızasi için usta gelmiyormu?
Geldiler bolge servis muduruymus rapor tutup alamana gonderecegiz dedi ve uzerinden kac gun gecti unuttum bile..

Traktör sahibi arkadaşı forumdan ve sosyal medyadan takip ediyorum. Yani; öyle böyle çiftçi değil, acemi olduğunu veya kullanım hatası olduğunu pek düşünmüyorum.
Yalnız; bu yeni nesil traktörlerde transmisyon yağı temizliği ve hidrolik sistem temizliği çok önemli. Ha-keza, biçerdöverlerde de durum aynı maalesef.
Bir işletmede makina parkı kuruyorsan; karakteristik özellikleri aynı olan ve mümkünse aynı markayı tercih edeceksin. Kullanılacak yağ ve sağlanacak servis tekdüze veya ona yakın olmalı. Burdaki en büyük avantaj; servise karşı daha yaptırım sahibi ve söz sahibi sen olursun. Bakım maliyetleri böylelikle düşer, yağ, filtre v.b. malzemeleri toplu olarak alma imkanın olur.
Haa; bende her markadan bulunsun dersen, her markanın servisi ve yedek parça tedarikcisi daima bizi tabiri caizse kazıklar. Her gelen sürekli aklımızı karıştırır, mali disiplinden uzaklaşır esas işimiz olan çiftçiliğe odaklanamayız.

Kısacası pahalı makinalara alırken; bulunduğumuz bölgedeki servisin olup olmadığına bakmıyacaz, servisin A sınıfımı, B sınıfımı, yoksa 15 günlük eğitime katılmış kursiyer sertifikalımı olduğuna, en yakın A sınıfı servisin bize olan mesafesine bakıcaz.
Bu yazdıklarım; 17 yaşımdan itibaren traktör tamircileri ile geçen zamana ve dönem dönem yaptığım iş makinası operatörlüğünde edindiğim tecrübelerin özetidir.
Sorun umarım halledilir, hallolacağına çok inanmasamda.

mecidiyeli link=topic=86119.msg1029910#msg1029910 date=1445891812' Alıntı:
Geldiler bolge servis muduruymus rapor tutup alamana gonderecegiz dedi ve uzerinden kac gun gecti unuttum bile..
slm öncelikle büyük geçmiş olsun bence teknisyenmi bölge müdürümü her kimse yada fabrikadan yetkili kimse birinci ağızdan SDF ile kendin iletişime geç derim telefonmu ediyorlar yoksa tercüman aracılığıyla mı görüştürüyorlar bu kadar büyük bir firma böyle güçlü bir makinayı bu kadar sallayıp arızasını çözme konusunda savsaklayıp kendini açıkçası ticari olarak gömmez biyerde bir eksiklik var bence işin yoğunda olsa direkt okadar para saymışsın garanti vs yi geçtim dediğim gibi kimse en yetkilisi Türkiye için dedim onlar bi çözüm bulur bulamaz bilmemde birebir kendin tercüman mı olur ne olur bilmem SDF grup la görüşmelisin derim

nailyetek link=topic=86119.msg1029915#msg1029915 date=1445892282' Alıntı:
Traktör sahibi arkadaşı forumdan ve sosyal medyadan takip ediyorum. Yani; öyle böyle çiftçi değil, acemi olduğunu veya kullanım hatası olduğunu pek düşünmüyorum.
Yalnız; bu yeni nesil traktörlerde transmisyon yağı temizliği ve hidrolik sistem temizliği çok önemli. Ha-keza, biçerdöverlerde de durum aynı maalesef.
Bir işletmede makina parkı kuruyorsan; karakteristik özellikleri aynı olan ve mümkünse aynı markayı tercih edeceksin. Kullanılacak yağ ve sağlanacak servis tekdüze veya ona yakın olmalı. Burdaki en büyük avantaj; servise karşı daha yaptırım sahibi ve söz sahibi sen olursun. Bakım maliyetleri böylelikle düşer, yağ, filtre v.b. malzemeleri toplu olarak alma imkanın olur.
Haa; bende her markadan bulunsun dersen, her markanın servisi ve yedek parça tedarikcisi daima bizi tabiri caizse kazıklar. Her gelen sürekli aklımızı karıştırır, mali disiplinden uzaklaşır esas işimiz olan çiftçiliğe odaklanamayız.

Kısacası pahalı makinalara alırken; bulunduğumuz bölgedeki servisin olup olmadığına bakmıyacaz, servisin A sınıfımı, B sınıfımı, yoksa 15 günlük eğitime katılmış kursiyer sertifikalımı olduğuna, en yakın A sınıfı servisin bize olan mesafesine bakıcaz.
Bu yazdıklarım; 17 yaşımdan itibaren traktör tamircileri ile geçen zamana ve dönem dönem yaptığım iş makinası operatörlüğünde edindiğim tecrübelerin özetidir.

kesinlikle servis kalitesi çok ama çok önemli ki traktörün size karakteristik özlliklerini çok iyi anlatabilmeli ve bi sıkıntı olduğunda ani ve seri bi şekilde çözüme ulaşabilmeli yada hastalığın reçetesini sunmalı kendisi çözemiyorsa bi öteye acilen yönlendirmeli

nailyetek link=topic=86119.msg1029915#msg1029915 date=1445892282' Alıntı:

Sagol abi traktör 2 aylik kullanimdan sonra sanziman filitre uyarisi verdi ve hemen bildirdik filitre yenilerde geldi disardan uyariyi veriyor servis gelip siliyor makinabaglayip simdi ogrendik filitre dolunca sanziman yagsiz kalmasin diye bay pas yapiyormus yaglamaya filitresiz devam ediyormus biz bu uyari icin yetkili kim varsa hepsiyle gorusup durumu iza ettik hafife aldilar yanlis yaptilar..

Benzer durum ilk gelen M130x ' lerde de yaşandı. Hatta değil arıza, traktörün normal kullanımı ile ilgili bir detay çözülemediği için sorunlar yaşandı. Şimdi sorun aşıldı ama ne fayda.

Erkan ' ın dediği nokta çok önemli. Eğer distribütör isen, önce getirdiğin makineye bir bakacaksın. Sonra da dönüp servis şefine bakacaksın.

Bu iş yürür mü, yürümez mi orda belli olur zaten. Kâr uğruna kimsenin kimseyi mağdur etmenin hakkı yok.

karacabey servisi oguz ıle bır gorus derım ben ne zaman karacabeye gıtsem 180 lık 200 luk celtıkte kullanılan same deutzları bandırma gonen bolgesındekılerı oraya goturuyorlar tamıre ıyı bır usta bı gorusmenı tavsıye ederım yardımcı olur dıye dusunuyorum fabrıkada yakın karcabeye yakın 50 km derdını daha ıyı anlatabılırsın fabrıkada muhendıslerde yardımcı olur